Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Novinky

Dům kultury sází v době karantény na sociální sítě

 02.04.2020

Dům kultury Šumperk začíná realizovat náhradní plán, který umožní zaujmout diváky v nelehké době alespoň na dálku. Prostřednictvím sociálních sítí chce přijít s několika programy.

Číst více…

Home Office

 31.03.2020

Drazí příznivci, I my se musíme přizpůsobit současné situaci. Proto od zítřejšího dne najíždíme na režim home-office.

Číst více…

Džemfest prodává lístky s tajemstvím

 30.03.2020

Festival Džemfest zahájil předprodej vstupenek na svůj 21. ročník, který se uskuteční 23. října v Domě kultury Šumperk. Lístky na oblíbenou akci jsou k mání s výraznou slevou. Má to ale háček. Pořadatelé nezveřejnili program.

Číst více…

Kultura v Šumperku žije

 28.03.2020

Dům kultury Šumperk se musel přizpůsobit současné situaci. Pro veřejnost se na základě nařízení krizového štábu města až do odvolání uzavřely hlavní vchod a také pokladna. I přes zamčené vstupní dveře ale chrlí jeden koncert za druhým. Pravidelně na své Facebookové stránce totiž sdílí živé přenosy kapel a zpěváků, se kterými je v tuto chvíli na stejné lodi. Mimo to přispívá novinkami ze světa kultury, kterou si nově lidé mohou vychutnat v pohodlí svého domova.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka zůstává zavřena, přesto chce letošní plán výstav dodržet

 26.03.2020

Galerie Jiřího Jílka loni bojovala o přežití. Letos získala významný grant Ministerstva kultury, přesto je v nelehké situaci a připravuje nouzový plán výstav, tak aby věrní návštěvníci nebyli o výtvarné umění v Šumperku ochuzeni.

Číst více…

NERF BITVA

 24.03.2020

V termínu od 10. do 14. SRPNA 2020 jsme pro děti od 8 do 14 let připravili dětský příměstský tábor NERF BITVA pod vedením zkušených instruktorů R.B.S.D. Oldřichem Šubrtem a Kateřiny Klukové.

Číst více…

Pohádka O PRINCEZNĚ MLSALCE - neděle 5. dubna

 23.03.2020

Z důvodu nařízen. í vlády ČR o přijetí krizového opatření je nedělní pohádka O PRINCEZNĚ MLSALCE zrušena ! Můžete se na ni těšit v neděli 23. března 2021.

Číst více…

LETNÍ ŠKOLA TANCE

 20.03.2020

V letošním roce se opět uskuteční dětský příměstský tábor LETNÍ ŠKOLA TANCE. Tentokrát to bude v termínu 3. - 7. SRPNA 2020.

Číst více…

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU

 20.03.2020

Vážení návštěvníci,vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví dochází ke změnám v programu Domu kultury Šumperk v následujících dnech.

Číst více…

Změna termínu koncertu skupiny Citron

 16.03.2020

Milí fanoušci,

Jak jistě víte, v souvislosti s mimořádnou situací ve všech evropských zemích jsme i my museli přerušit jarní turné kapely Citron a Symfobia. Nemusíte se ovšem bát, o své rockové koncerty nepřijdete, pouze se přesunou na říjen a listopad tohoto roku.

Číst více…

O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA + PLES KDYŽ MĚSTO TANČÍ

 10.03.2020

Obě akce ... taneční soutěž O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA i společenský ples KDYŽ MĚSTO TANČÍ, které se měly uskutečnit v sobotu 14. března 2020  JSOU ZRUŠENY.

Číst více…

ZMĚNY V PROGRAMU DK ŠUMPERK

 10.03.2020

Vážení návštěvníci,

vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví dochází ke změnám v programu Domu kultury Šumperk v následujících dnech.

Číst více…

Vyhodnocení soutěže: KATAPULT

 04.03.2020

Vstupenku na koncert legendární skupiny Katapult, který se uskuteční v pátek 27. března ve velkém sále domu kultury, vyhráli tito tři šťastlivci:

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka - Jiří Krtička

 28.02.2020

Ve středu 4. března se v Galerii Jiřího Jílka uskuteční vernisáž výstavy tvorby malíře Jiřího Krtičky. Výstava pod názvem DO TICHA potrvá až do neděle 29. března 2020.

Číst více…

Recitační soutěž WOLKRŮV PROSTĚJOV 2020

 28.02.2020

Ve čtvrtek 27. února 2020 se v Městské knihovně T.G.Masaryka Šumperk uskutečnil další ročník oblastního kola přehlídky uměleckého přednesu recitátorů sólistů Wolkrův Prostějov 2020

Číst více…

Preludium Aloise Motýla nabídne skutečnou lahůdku pro milovníky klavíru

 12.02.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se plynule překlenul do své druhé poloviny. Následující dva březnové koncerty se zaměří na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry.

Číst více…

Vyhodnocení soutěže: Purpendicular / Ian Paice (Deep Purple)

 22.01.2020

Do soutěže o vstupenky na koncert Iana Paice s kapelou Purpendicular se zapojilo 95 soutěžících, děkujeme za Váš zájem o soutěžení... a kdo že vyhrál?

Číst více…

Festival Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

 15.01.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se dramaturgicky opět zaměří zejména na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry. Novinkou pro tento rok je návrat do původního prostoru, kde se dříve koncerty tohoto festivalu odehrávaly. Únorová vystoupení se tak uskuteční ve Výstavní síni šumperského Vlastivědného muzea a březnové koncerty jako už tradičně v klášterním kostele.

Číst více…

Ian Paice z legendárních Deep Purple se představí šumperskému publiku

 14.01.2020

Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky jako je Paul McCartney, David Gilmour (Pink Floyd), nebo třeba se skupinou The Velvet Underground.

Číst více…

Šumperk už počtvrté na jeden večer ovládnou Keltové

 12.01.2020

Čtvrtý ročník Keltského večera se letos uskuteční v sobotu 15. února od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Na základě každoročně vzrůstající účasti i nadšených reakcí publika se keltská muzika i tanec v Šumperku těší velké přízni.

Číst více…

Vyhodnocení soutěže: TEREZA MAŠKOVÁ

 06.01.2020

Do soutěže o vstupenky na koncert Terezy Maškové s kapelou se zapojilo 171 soutěžících, děkujeme za Váš zájem o soutěžení... a kdo že vyhrál?

Číst více…

Inzerát - Technik večerních a víkendových akcí

 01.01.2020

Dům kultury Šumperk s.r.o. přijme na dohodu o provedení práce technika večerních a víkendových akcí.

Číst více…

Dům kultury Šumperk se těší na oslavy čtyřicátin

 20.12.2019

Vystoupením vítězky poslední řady Superstar Terezy Maškové a akustického koncertu Daniela Landy zahájí v lednu Dům kultury Šumperk novou sezonu. Jelikož si navíc v roce 2020 připomene čtyřicet let od svého otevření, v připravovaném programu nabízí mnohá překvapení.

Číst více…

Prodej limitovaných dárkových poukazů

 20.12.2019

Nejhezčími dárky jsou společné zážitky. DK Šumperk pro Vás připravil limitovanou edici pěti dárkových poukazů, na které můžete vzadu připsat i své osobní věnování.

Číst více…

Legendární Olympic předvede smršť nestárnoucích hitů

 06.12.2019

Na jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény, jejíž historie i spoustu hitů jsou staré více než půl století, láká šumperské publikum na 13. prosince tamní dům kultury.

Číst více…

Pořadatelé Vánočního Šumperka slibují slavnostnější atmosféru

 06.12.2019

Třináct koncertních večerů, kvalitnější punč, originál jesenickou medovinu, skvělou kávu, pátky s dobrotami od mistrů místní gastronomie, a hlavně hezčí atmosféru u nově opravené šumperské radnice garantují pořadatelé letošního Vánočního Šumperka. Ten bude probíhat od 5. do 26. prosince.

Číst více…

Pronájem kanceláře

 06.12.2019

Světlou a příjemnou kancelář o rozloze 25,65 m² nabízí k pronájmu Dům kultury Šumperk, s.r.o.....

Číst více…