Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Novinky

Folková legenda oslaví se šumperskými fanoušky životní jubileum

 05.10.2021

Zpívá, aby bylo lidem dobře. Snad i proto se stal českou folkovou legendou, která těší svým hlasem i texty publikum už přes půl století. Pavel Žalman Lohonka letos oslavil 75. narozeniny a při příležitosti životního jubilea uspořádal narozeninové turné, v rámci kterého zavítá i 13. října do Šumperka.

Číst více…

MIMOŘÁDNĚ Z POKLADNY DK ŠUMPERK

 29.09.2021

Z důvodu mimořádně velkého zájmu o vstupenky na sólový recitál Jaromíra Nohavici bude v pátek 1. října od 13 hodin probíhat předprodej lístků pouze na tento koncert.

Číst více…

Nejžádanější česká travesti skupina Screamers zavítá do Šumperka

 22.09.2021

Nejúspěšnější, nejkvalitnější a nejoblíbenější česká travesti skupina SCREAMERS se po minulém úspěšném vystoupení vrátí v úterý 5. října do Šumperka, tentokrát se svým rozlučkovým pořadem "Poslední zvonění".

Číst více…

Štěpán Kozub a Jiří Krhut poprvé zavítají do šumperského kulturáku

 15.09.2021

Ve znamení velké premiéry bude zářijový koncert dua Krhut & Kozub. Herec Štěpán Kozub, se tentokrát představí šumperskému publiku jako nadějný zpěvák za hudebního doprovodu muzikanta Jiřího Krhuta.

Číst více…

Koncert Michala Pavlíčka má nový termín

 14.09.2021

Koncert Michala Pavlíčka s triem se z důvodu podstoupení menšího operativního zákroku levé ruky, který si vyžaduje rekonvalescenci, přesouvá z 20. září na příští rok.

Číst více…

Jiří Kolbaba zve na cestu po oblíbeném Islandu

 07.09.2021

Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj rádia Impuls Jiří Kolbaba se po čtyřech letech vrací do šumperského domu kultury, kde v úterý 14. září na přednášce Sedm divů Islandu zprostředkuje své zážitky z této neobyčejně krásné země, kterou navštívil již šestadvacetkrát.

Číst více…

Rocková legenda se po pěti letech vrací do Šumperka

 01.09.2021

Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí. Tyto a mnohé další legendární hity zahraje na Vaše četná přání v pátek 10. září skupina Argema v šumperském domě kultury, kam se po minulém úspěšném koncertu vrací po pěti letech.

Číst více…

Šumperský dům kultury přivítá první dámu českého soulu

 30.08.2021

Dům kultury Šumperk připravuje pro příznivce zpěvačky Marie Rottrové slavností galavečer při příležitosti jejího životního jubilea. Přední dáma českého soulu vystoupí v Šumperku v úterý 7. září za doprovodu Bigbandu Septet Plus Dalibora Kaprase.

Číst více…

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí držitelka ocenění Zlatý oříšek

 22.08.2021

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí šestého září uvede svůj již 48. ročník koncertním večerem dvanáctileté klavíristky Nory Lubbadové a dvou místních pěveckých sborů – TapTýda Loučná nad Desnou a Motýli Šumperk. 

Číst více…

ART. blok promění G-klub na jeden večer v galerii

 17.08.2021

Třetí ročník prezentace mladých uměleckých nadějí z regionu se letos poprvé odehraje v prostorách G-klubu v Šumperku. Současně bude večer propojen s otevřenou Galerií Jiřího Jílka. 

Číst více…

Skupina Katapult odkládá turné Nostalgia

 10.08.2021

Milí fanoušci Katapultu, vážení návštěvníci,
právě dnes nám frontman skupiny KATAPULT Olda Říha poslal prohlášení, na jehož základě ruší všechny koncerty dlouho připravovaného a odkládaného turné KATAPULT NOSTALGIA TOUR.

Číst více…

Držitel ceny Anděl Michal Pavlíček zahraje pod širým nebem

 21.07.2021

Dům kultury Šumperk chystá na srpen další sérii venkovních koncertů v Pavlínině dvoře. Konkrétně na čtvrtek 5. srpna přijal pozvání do Šumperka držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček.

Číst více…

Kapitán Demo rozhýbe publikum v Pavlínině dvoře

 20.07.2021

Hudebník Jiří Burian, který je veřejnosti známý díky svému alter-egu v podobě excentrického Kapitána Demo, přijede se svou kapelou do Šumperka v pátek 6. srpna. V Pavlínině dvoře slibuje velkolepou show, bez které se jeho vystoupení obejít nemůže.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí nově zavítá do Domu kultury Šumperk

 11.07.2021

Lukáš Hejlík poprvé v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítá do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu se ve čtvrtek 29. července společně s posluchači začte do knížky Bitevní Pole, jejímž autorem je Jérôme Colin.

Číst více…

Šumperský Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

 14.06.2021

Šumperský dům kultury si pro příznivce koncertních zážitků připravil celou řadu open-air akcí na letní měsíce. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde se letos potká hned několik hudebních žánrů. Pozvání do Šumperka přijali Vojta Kotek, Michal Pavlíček, Kapitán Demo a mnoho dalších.

Číst více…

ŠPEK na vzduchu v Šumperku přivítá Vojtu Kotka s kapelou TH!S

 12.05.2021

Dům kultury Šumperk v reakci na rozvolnění vládních opatření pro venkovní koncerty zve na letní minifestival „ŠPEK na vzduchu“. Pomyslným zlatým hřebem večera bude vystoupení populárního herce a moderátora Vojty Kotka, který se tentokrát před publikem představí jako baskytarista kapely TH!S.

Číst více…

Valérie Zawadská v kulturáku prozradí, o čem se neví

 11.05.2021

Herečka a dabérka úzce spjatá s šumperským regionem vystoupí 24. června od sedmé večerní v prostorách G-klubu, kde společně s Karlem Soukupem prozradí řadu příběhů, které se odehrály za oponou hereckého světa. 

Číst více…

Dům kultury Šumperk bude figurovat v novém knižním projektu

 12.04.2021

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY mapující české kulturní domy.  Projekt je dílem spolku Architektura 489, který sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.
 

Číst více…

Dům kultury Šumperk spolupracuje nově s Ostravskou univerzitou

 24.03.2021

Dům kultury Šumperk přijal nabídku Ostravské univerzity v rámci projektu FactumOU. Tento čtvrtek poprvé se mohou zájemci prostřednictvím facebookové stránky šumperského kulturáku zapojit do diskuse na téma „Jak přežít pandemii a nezbláznit se.“

Číst více…

Dům kultury nabízí svým příznivcům k poslechu podcasty Nadějné vyhlídky

 17.03.2021

Krátké rozhovory se zajímavými osobnostmi ze Šumperka začal pro své návštěvníky natáčet Dům kultury Šumperk. Hosty dramaturga Ondřeje Procházky, a občas i ředitelky domu kultury Hany Pískové, budou nejen lidé z místní kulturní scény, ale i z dalších oborů lidské činnosti.

Číst více…

Šumperský kulturák ohlásil náhradní termíny březnových akcí

 16.02.2021

Očekávaný návrat k běžnému chodu domu kultury se kvůli koronaviru posouvá. Všechny jeho březnové koncerty mají již nové termíny. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Číst více…

Dům kultury slibuje svým příznivcům „Nadějné vyhlídky“

 16.02.2021

Dům kultury Šumperk poodkryl část svého dramaturgického plánu na rok 2021. Projekt „Nadějné vyhlídky“ je sestavený tak, aby mohl pružně reagovat na nejednoduchou situaci, ve které se kulturní zařízení vzhledem k protiepidemickým vládním opatřením nacházejí.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka se snad brzy otevře veřejnosti

 16.02.2021

Galerie Jiřího Jílka je stále připravena na okamžité otevření, pokud dojde k uvolnění vládních opatření. V těchto dnech je zde instalována výstava Luďka Vojtěchovského.

Číst více…

Zahájení předprodeje vstupenek

 14.01.2021

Stejně jako vy se i celý tým Domu kultury Šumperk těší na další živá vystoupení, přednášky nebo výstavy.
Proto zahajujeme předprodej vstupenek na následující akce.
 

Číst více…

Dům kultury Šumperk prochází proměnami

 15.10.2020

Přestože se velká rekonstrukce Domu kultury Šumperk odložila, vedení domu i jeho zaměstnanci ve spolupráci s městem realizují potřebné opravy a vylepšení určitých prostor tak, aby bylo největší kulturní centrum ve městě bezpečným a přívětivým místem pro návštěvníky.

Číst více…

Laura a její tygři oslaví 35 let na scéně divokou show

 11.09.2020

Černé kalhoty a funky drive, černé brýle a soulová naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance, bílé košile a živočišná rocková energie... Přesně tím se vyznačuje legendární rocková skupina Laura a její tygři, jejíž letošní nekončící koncertní šňůra se ponese v duchu 35. výročí vzniku souboru. V šumperském domě kultury tento významný mezník v kariéře oslaví v pátek 18. září společně se svými fanoušky.

Číst více…

Úspěšná klavíristka Klára Gibišová oslaví narozeniny koncertem

 31.08.2020

Závěrečný koncert 47. ročníku festivalu Preludium Aloise Motýla, který se v náhradním termínu uskuteční čtrnáctého září v klášterním kostele, se ponese ve slavnostním duchu.

Číst více…

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE: Revival Invaze

 10.08.2020

Vstupenku na oblíbenou Revival Invazi, který se uskuteční v pátek 21. srpna v šumperském Pavlínině dvoře, vyhráli tito tři šťastlivci:

Číst více…

PŘIJMEME VEDOUCÍHO POŘADATELE

 31.07.2020

Dům kultury Šumperk hledá brigádníka na pozici HLAVNÍ POŘADATEL

Číst více…

Šumperský kulturák se ohlédne za svou čtyřicetiletou historií

 10.06.2020

Program oslav čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánovaných na začátek května, se vzhledem k mimořádnému stavu musel přizpůsobit. Největší kulturní zařízení ve městě převážnou část programu naštěstí zachránilo a našlo pro připravované pořady náhradní termíny konání. Týkalo se to i retrospektivní výstavy DK40, kterou si příznivci kultury a umění budou moci prohlédnout v polovině června.

Číst více…

NERF BITVA 2

 02.06.2020

Pro velký zájem o příměstský tábor NERF BITVA jsme pro Vás připravili ještě jeden turnus, a to v termínu od 17. do 21. SRPNA 2020. NERF BITVA 2 bude opět pod vedením zkušených instruktorů R.B.S.D. Oldřichem Šubrtem a Kateřiny Klukové.

Číst více…

LETNÍ ŠKOLA TANCE

 28.05.2020

V letošním roce se opět uskuteční dětský příměstský tábor LETNÍ ŠKOLA TANCE. Tentokrát v termínu 3. - 7. SRPNA 2020.

Číst více…

Šumperský dům kultury si připomene 40. výročí svého založení

 16.04.2020

Oslavy čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánované na začátek května, se vzhledem k nouzovému stavu posouvají. Největší kulturní zařízení ve městě chce kvalitu plánovaného programu pro tento rok zachovat. Příznivci kultury mohou pomoci díky projektu Vstupenky na NIC.

Číst více…

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU

 20.03.2020

Vážení návštěvníci,vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví dochází ke změnám v programu Domu kultury Šumperk v následujících dnech.

Číst více…

Vyhodnocení soutěže: KATAPULT

 01.03.2020

Vstupenku na koncert legendární skupiny Katapult, který se uskuteční v pátek 20. listopadu ve velkém sále domu kultury, vyhráli tito tři šťastlivci:

Číst více…

Recitační soutěž WOLKRŮV PROSTĚJOV 2020

 28.02.2020

Ve čtvrtek 27. února 2020 se v Městské knihovně T.G.Masaryka Šumperk uskutečnil další ročník oblastního kola přehlídky uměleckého přednesu recitátorů sólistů Wolkrův Prostějov 2020

Číst více…

Festival Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

 15.01.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se dramaturgicky opět zaměří zejména na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry. Novinkou pro tento rok je návrat do původního prostoru, kde se dříve koncerty tohoto festivalu odehrávaly. Únorová vystoupení se tak uskuteční ve Výstavní síni šumperského Vlastivědného muzea a březnové koncerty jako už tradičně v klášterním kostele.

Číst více…

Ian Paice z legendárních Deep Purple se představí šumperskému publiku

 14.01.2020

Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky jako je Paul McCartney, David Gilmour (Pink Floyd), nebo třeba se skupinou The Velvet Underground.

Číst více…