Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Akce The Man Behind Freddie Mercury se přesouvá

 13.01.2022

Před chvílí jsme se dozvěděli, že z důvodu nemoci je nutné přesunout vystoupení Petera Freestona s kapelou Devinne, které se mělo uskutečnit v pátek 14. ledna. Nyní je znám nejbližší náhradní termín - středa 2. února. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme vám za pochopení.

Číst více…

Pozvání do nového cyklu domu kultury přijaly špičkové osobnosti

 07.01.2022

Kardiochirurg Jan Pirk, publicista a spisovatel Aleš Palán a psychiatr Cyril Höschl budou prvními hosty Klubu Gemini, který připravil pro rok 2022 Dům kultury Šumperk. Přednášky nebo besedy věnované životnímu stylu budou probíhat jednou za měsíc v G-klubu.

Číst více…

Do Šumperka zavítá držitel cestovatelského rekordu

 05.01.2022

Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán, který již navštívil 85 zemí, byl v letošním roce zapsán do České knihy rekordů jako první Čech, který sám pěšky a stopem projel legendární Hedvábnou stezku. A přesně o tom bude pojednávat jeho přednáška v úterý 18. ledna v šumperském G-klubu.

Číst více…

Dům kultury bude zrcadlit Naše malé světy

 04.01.2022

Dům kultury poodhalil část svého dramaturgického plánu na rok 2022. Slibuje řadu velkých jmen i klubovou atmosféru.

Číst více…

Šumperský dům kultury ožije swingovými melodiemi

 21.11.2021

Dům kultury Šumperk si na závěr roku pro příznivce swingu a jazzu připravil slavnostní galavečer, na kterém v úterý 7. prosince přivítá Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Společně uvedou koncertní show Swing nylonového věku.

Číst více…

Na festival Horování zavítá nejúspěšnější himálajský horolezec Radek Jaroš

 07.11.2021

Osmadvacátý ročník festivalu Horování, který je tradičním setkáním horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, přenese návštěvníky v sobotu 20. listopadu na impozantní místa naší planety.

Číst více…

Moravská filharmonie Olomouc představí slavné melodie z československých filmů

 19.10.2021

Obyvatelé města Šumperka si letos připomenou 103. výročí vzniku samostatného československého státu. Při této slavnostní příležitosti se v šumperském domě kultury uskuteční slavnostní koncert Moravské filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera.

Číst více…

Folková legenda oslaví se šumperskými fanoušky životní jubileum

 05.10.2021

Zpívá, aby bylo lidem dobře. Snad i proto se stal českou folkovou legendou, která těší svým hlasem i texty publikum už přes půl století. Pavel Žalman Lohonka letos oslavil 75. narozeniny a při příležitosti životního jubilea uspořádal narozeninové turné, v rámci kterého zavítá i 13. října do Šumperka.

Číst více…

MIMOŘÁDNĚ Z POKLADNY DK ŠUMPERK

 29.09.2021

Z důvodu mimořádně velkého zájmu o vstupenky na sólový recitál Jaromíra Nohavici bude v pátek 1. října od 13 hodin probíhat předprodej lístků pouze na tento koncert.

Číst více…

Nejžádanější česká travesti skupina Screamers zavítá do Šumperka

 22.09.2021

Nejúspěšnější, nejkvalitnější a nejoblíbenější česká travesti skupina SCREAMERS se po minulém úspěšném vystoupení vrátí v úterý 5. října do Šumperka, tentokrát se svým rozlučkovým pořadem "Poslední zvonění".

Číst více…

Štěpán Kozub a Jiří Krhut poprvé zavítají do šumperského kulturáku

 15.09.2021

Ve znamení velké premiéry bude zářijový koncert dua Krhut & Kozub. Herec Štěpán Kozub, se tentokrát představí šumperskému publiku jako nadějný zpěvák za hudebního doprovodu muzikanta Jiřího Krhuta.

Číst více…

Koncert Michala Pavlíčka má nový termín

 14.09.2021

Koncert Michala Pavlíčka s triem se z důvodu podstoupení menšího operativního zákroku levé ruky, který si vyžaduje rekonvalescenci, přesouvá z 20. září na příští rok.

Číst více…

Jiří Kolbaba zve na cestu po oblíbeném Islandu

 07.09.2021

Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj rádia Impuls Jiří Kolbaba se po čtyřech letech vrací do šumperského domu kultury, kde v úterý 14. září na přednášce Sedm divů Islandu zprostředkuje své zážitky z této neobyčejně krásné země, kterou navštívil již šestadvacetkrát.

Číst více…

Rocková legenda se po pěti letech vrací do Šumperka

 01.09.2021

Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí. Tyto a mnohé další legendární hity zahraje na Vaše četná přání v pátek 10. září skupina Argema v šumperském domě kultury, kam se po minulém úspěšném koncertu vrací po pěti letech.

Číst více…

Šumperský dům kultury přivítá první dámu českého soulu

 30.08.2021

Dům kultury Šumperk připravuje pro příznivce zpěvačky Marie Rottrové slavností galavečer při příležitosti jejího životního jubilea. Přední dáma českého soulu vystoupí v Šumperku v úterý 7. září za doprovodu Bigbandu Septet Plus Dalibora Kaprase.

Číst více…

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí držitelka ocenění Zlatý oříšek

 22.08.2021

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí šestého září uvede svůj již 48. ročník koncertním večerem dvanáctileté klavíristky Nory Lubbadové a dvou místních pěveckých sborů – TapTýda Loučná nad Desnou a Motýli Šumperk. 

Číst více…

ART. blok promění G-klub na jeden večer v galerii

 17.08.2021

Třetí ročník prezentace mladých uměleckých nadějí z regionu se letos poprvé odehraje v prostorách G-klubu v Šumperku. Současně bude večer propojen s otevřenou Galerií Jiřího Jílka. 

Číst více…

Skupina Katapult odkládá turné Nostalgia

 10.08.2021

Milí fanoušci Katapultu, vážení návštěvníci,
právě dnes nám frontman skupiny KATAPULT Olda Říha poslal prohlášení, na jehož základě ruší všechny koncerty dlouho připravovaného a odkládaného turné KATAPULT NOSTALGIA TOUR.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí nově zavítá do Domu kultury Šumperk

 11.07.2021

Lukáš Hejlík poprvé v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítá do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu se ve čtvrtek 29. července společně s posluchači začte do knížky Bitevní Pole, jejímž autorem je Jérôme Colin.

Číst více…

Šumperský Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

 14.06.2021

Šumperský dům kultury si pro příznivce koncertních zážitků připravil celou řadu open-air akcí na letní měsíce. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde se letos potká hned několik hudebních žánrů. Pozvání do Šumperka přijali Vojta Kotek, Michal Pavlíček, Kapitán Demo a mnoho dalších.

Číst více…

ŠPEK na vzduchu v Šumperku přivítá Vojtu Kotka s kapelou TH!S

 12.05.2021

Dům kultury Šumperk v reakci na rozvolnění vládních opatření pro venkovní koncerty zve na letní minifestival „ŠPEK na vzduchu“. Pomyslným zlatým hřebem večera bude vystoupení populárního herce a moderátora Vojty Kotka, který se tentokrát před publikem představí jako baskytarista kapely TH!S.

Číst více…

Dům kultury Šumperk bude figurovat v novém knižním projektu

 12.04.2021

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY mapující české kulturní domy.  Projekt je dílem spolku Architektura 489, který sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.
 

Číst více…

Dům kultury nabízí svým příznivcům k poslechu podcasty Nadějné vyhlídky

 17.03.2021

Krátké rozhovory se zajímavými osobnostmi ze Šumperka začal pro své návštěvníky natáčet Dům kultury Šumperk. Hosty dramaturga Ondřeje Procházky, a občas i ředitelky domu kultury Hany Pískové, budou nejen lidé z místní kulturní scény, ale i z dalších oborů lidské činnosti.

Číst více…

Dům kultury slibuje svým příznivcům „Nadějné vyhlídky“

 16.02.2021

Dům kultury Šumperk poodkryl část svého dramaturgického plánu na rok 2021. Projekt „Nadějné vyhlídky“ je sestavený tak, aby mohl pružně reagovat na nejednoduchou situaci, ve které se kulturní zařízení vzhledem k protiepidemickým vládním opatřením nacházejí.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka se snad brzy otevře veřejnosti

 16.02.2021

Galerie Jiřího Jílka je stále připravena na okamžité otevření, pokud dojde k uvolnění vládních opatření. V těchto dnech je zde instalována výstava Luďka Vojtěchovského.

Číst více…

Dům kultury Šumperk prochází proměnami

 15.10.2020

Přestože se velká rekonstrukce Domu kultury Šumperk odložila, vedení domu i jeho zaměstnanci ve spolupráci s městem realizují potřebné opravy a vylepšení určitých prostor tak, aby bylo největší kulturní centrum ve městě bezpečným a přívětivým místem pro návštěvníky.

Číst více…

Šumperský kulturák se ohlédne za svou čtyřicetiletou historií

 10.06.2020

Program oslav čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánovaných na začátek května, se vzhledem k mimořádnému stavu musel přizpůsobit. Největší kulturní zařízení ve městě převážnou část programu naštěstí zachránilo a našlo pro připravované pořady náhradní termíny konání. Týkalo se to i retrospektivní výstavy DK40, kterou si příznivci kultury a umění budou moci prohlédnout v polovině června.

Číst více…

Šumperský dům kultury si připomene 40. výročí svého založení

 16.04.2020

Oslavy čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánované na začátek května, se vzhledem k nouzovému stavu posouvají. Největší kulturní zařízení ve městě chce kvalitu plánovaného programu pro tento rok zachovat. Příznivci kultury mohou pomoci díky projektu Vstupenky na NIC.

Číst více…