Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Novinky

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE: LAURA A JEJÍ TYGŘI

 03.07.2020

Vstupenku na koncert skupiny Laura a její tygři, který se uskuteční v pátek 18. září ve velkém sále domu kultury, vyhráli tito tři šťastlivci:

Číst více…

Šumperský kulturák se ohlédne za svou čtyřicetiletou historií

 10.06.2020

Program oslav čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánovaných na začátek května, se vzhledem k mimořádnému stavu musel přizpůsobit. Největší kulturní zařízení ve městě převážnou část programu naštěstí zachránilo a našlo pro připravované pořady náhradní termíny konání. Týkalo se to i retrospektivní výstavy DK40, kterou si příznivci kultury a umění budou moci prohlédnout v polovině června.

Číst více…

NERF BITVA 2

 02.06.2020

Pro velký zájem o příměstský tábor NERF BITVA jsme pro Vás připravili ještě jeden turnus, a to v termínu od 17. do 21. SRPNA 2020. NERF BITVA 2 bude opět pod vedením zkušených instruktorů R.B.S.D. Oldřichem Šubrtem a Kateřiny Klukové.

Číst více…

LETNÍ ŠKOLA TANCE

 28.05.2020

V letošním roce se opět uskuteční dětský příměstský tábor LETNÍ ŠKOLA TANCE. Tentokrát v termínu 3. - 7. SRPNA 2020.

Číst více…

Šumperský dům kultury si připomene 40. výročí svého založení

 16.04.2020

Oslavy čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánované na začátek května, se vzhledem k nouzovému stavu posouvají. Největší kulturní zařízení ve městě chce kvalitu plánovaného programu pro tento rok zachovat. Příznivci kultury mohou pomoci díky projektu Vstupenky na NIC.

Číst více…

Dům kultury sází v době karantény na sociální sítě

 02.04.2020

Dům kultury Šumperk začíná realizovat náhradní plán, který umožní zaujmout diváky v nelehké době alespoň na dálku. Prostřednictvím sociálních sítí chce přijít s několika programy.

Číst více…

Kultura v Šumperku žije

 28.03.2020

Dům kultury Šumperk se musel přizpůsobit současné situaci. Pro veřejnost se na základě nařízení krizového štábu města až do odvolání uzavřely hlavní vchod a také pokladna. I přes zamčené vstupní dveře ale chrlí jeden koncert za druhým. Pravidelně na své Facebookové stránce totiž sdílí živé přenosy kapel a zpěváků, se kterými je v tuto chvíli na stejné lodi. Mimo to přispívá novinkami ze světa kultury, kterou si nově lidé mohou vychutnat v pohodlí svého domova.

Číst více…

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU

 20.03.2020

Vážení návštěvníci,vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví dochází ke změnám v programu Domu kultury Šumperk v následujících dnech.

Číst více…

Vyhodnocení soutěže: KATAPULT

 01.03.2020

Vstupenku na koncert legendární skupiny Katapult, který se uskuteční v pátek 20. listopadu ve velkém sále domu kultury, vyhráli tito tři šťastlivci:

Číst více…

Recitační soutěž WOLKRŮV PROSTĚJOV 2020

 28.02.2020

Ve čtvrtek 27. února 2020 se v Městské knihovně T.G.Masaryka Šumperk uskutečnil další ročník oblastního kola přehlídky uměleckého přednesu recitátorů sólistů Wolkrův Prostějov 2020

Číst více…

Preludium Aloise Motýla nabídne skutečnou lahůdku pro milovníky klavíru

 12.02.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se plynule překlenul do své druhé poloviny. Následující dva březnové koncerty se zaměří na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry.

Číst více…

Festival Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

 15.01.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se dramaturgicky opět zaměří zejména na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry. Novinkou pro tento rok je návrat do původního prostoru, kde se dříve koncerty tohoto festivalu odehrávaly. Únorová vystoupení se tak uskuteční ve Výstavní síni šumperského Vlastivědného muzea a březnové koncerty jako už tradičně v klášterním kostele.

Číst více…

Ian Paice z legendárních Deep Purple se představí šumperskému publiku

 14.01.2020

Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky jako je Paul McCartney, David Gilmour (Pink Floyd), nebo třeba se skupinou The Velvet Underground.

Číst více…

Šumperk už počtvrté na jeden večer ovládnou Keltové

 12.01.2020

Čtvrtý ročník Keltského večera se letos uskuteční v sobotu 15. února od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Na základě každoročně vzrůstající účasti i nadšených reakcí publika se keltská muzika i tanec v Šumperku těší velké přízni.

Číst více…

Dům kultury Šumperk se těší na oslavy čtyřicátin

 20.12.2019

Vystoupením vítězky poslední řady Superstar Terezy Maškové a akustického koncertu Daniela Landy zahájí v lednu Dům kultury Šumperk novou sezonu. Jelikož si navíc v roce 2020 připomene čtyřicet let od svého otevření, v připravovaném programu nabízí mnohá překvapení.

Číst více…

Prodej limitovaných dárkových poukazů

 20.12.2019

Nejhezčími dárky jsou společné zážitky. DK Šumperk pro Vás připravil limitovanou edici pěti dárkových poukazů, na které můžete vzadu připsat i své osobní věnování.

Číst více…

Legendární Olympic předvede smršť nestárnoucích hitů

 06.12.2019

Na jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény, jejíž historie i spoustu hitů jsou staré více než půl století, láká šumperské publikum na 13. prosince tamní dům kultury.

Číst více…

Pořadatelé Vánočního Šumperka slibují slavnostnější atmosféru

 06.12.2019

Třináct koncertních večerů, kvalitnější punč, originál jesenickou medovinu, skvělou kávu, pátky s dobrotami od mistrů místní gastronomie, a hlavně hezčí atmosféru u nově opravené šumperské radnice garantují pořadatelé letošního Vánočního Šumperka. Ten bude probíhat od 5. do 26. prosince.

Číst více…