Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly pod širým nebem

 18.05.2023

Dům kultury Šumperk zanedlouho odstartuje sezónu letních festivalů, které mají nejen u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci muzikálových hitů, trampských písní a táborových ohňů, tak příznivci tvrdých kytarových riffů.

Číst více…

Čechomor v Šumperku oslaví pětatřicet let působení na hudební scéně

 14.05.2023

Na středu 24. května si šumperský dům kultury připravil pro své věrné publikum jedinečný hudební zážitek. Skupina Čechomor, která je legendou tuzemské world music, letos slaví pětatřicáté výročí od svého založení. Při této příležitosti zavítá do našeho města.

Číst více…

Lukáš Vaculík v kulturáku otevře svůj Penzion Ponorka

 02.05.2023

Lukáš Vaculík, Roman Štolpa a Andrea Traganová se v Šumperku představí s bláznivou komedií o záletech a milostných vztazích. Představení Penzion Ponorka uvede Dům kultury Šumperk ve středu 17. května.

Číst více…

Mistři slam poetry si opět podmaní Klub Foyer

 20.04.2023

Do Klubu Foyer, který pravidelně ve svém předsálí pořádá dům kultury, se ve středu 26. dubna sjedou mistři poetických textů a dramatického přednesu. I tentokrát bude zaručena notná dávka zábavy i podnětů k zamyšlení.

Číst více…

Trojnásobný slavík Dalibor Janda oslaví v Šumperku významné jubileum

 12.04.2023

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků v historii československé populární hudby Dalibor Janda oslaví v tomto roce významné životní jubileum velkou celoroční sérií koncertů v Čechách i na Slovensku, jež dostala název Dalibor Janda „Tour 70“. Během vystoupení jej jako již tradičně doprovodí kapela Prototyp, která letos slaví svoje čtyřicáté narozeniny po jeho boku. Na toto jedinečné vystoupení se šumperští příznivci mohou těšit v pátek 21. dubna.

Číst více…

Dům kultury zve na pařbu při koncertu kapely Iné Kafe

 31.03.2023

Slovenská punk rocková kapela Iné Kafe v pátek 14. dubna poprvé zahraje před šumperským publikem. Pořadatelé slibují strhující show i neobyčejný hudební zážitek.

Číst více…

Držitelka několika ocenění Anděl na přání fanoušků zazpívá v Šumperku

 28.03.2023

Písničkářka Radůza je osobitá žena s nezaměnitelným hlasem. Jako autorka působivé hudby a textů vycházejících částečně ze šansonu a čerpajících inspiraci z folklóru a lidových odrhovaček si svými vystoupeními získala srdce mnoha diváků nejen u nás, ale i v Polsku a ve Francii. Její jméno ozdobí dubnový program šumperského domu kultury, kam zavítá na přání místních fanoušků společně s doprovodnou kapelou.

Číst více…

Preludium Aloise Motýla oslaví „půlstoletiny“

 15.03.2023

Pořadatelé šumperského domu kultury pojali 50. výročí festivalu klasické hudby jako přehlídku mladých pianistů. Hvězdou večera se stane Pavel Vondráček, který hru na klavír studuje na prestižní Berklee Collage of Music v americkém Bostonu.

Číst více…

Šumperský dům kultury popáté na jeden večer ovládnou Keltové

 07.03.2023

Po tříleté přestávce se příznivci alternativní hudební scény mohou těšit na pátý ročník Keltského večera, který se letos uskuteční den po svátku svatého Patrika v šumperském domě kultury.

Číst více…

Americká skupina Three For Silver vystoupí v Klubu Foyer

 03.03.2023

Tříčlenná americká kapela Three For Silver původem z Portlandu zavítá poprvé do Šumperka. V šumperském kulturáku vystoupí v rámci úspěšně se rozvíjejícího klubového projektu, který dům kultury představil minulý rok.

Číst více…

Dům kultury zve své příznivce ke svezení Na společné vlně

 24.02.2023

Na loňský dramaturgický plán s názvem „Naše malé světy“ v šumperském domě kultury plynule navázal nový programový soubor pojmenovaný „Na společné vlně.“ Veřejnost se tak může těšit na větší škálu menších pořadů i bohatý koncertní program.

Číst více…

Skvělá improvizační show Partička míří do Šumperka

 14.02.2023

Šumperský dům kultury má skvělou zprávu pro všechny diváky oblíbeného pořadu Partička. Naživo se u této improvizační show pobaví ve středu 22. února.

Číst více…

Fotografie známých umělců budou v následujících týdnech zdobit nový prostor Domu kultury Šumperk

 10.02.2023

Fotografie operní pěvkyně Soni Červené, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, Jaroslava Wykrenta, Jaromíra Nohavici, Daná Bárty, Michala Prokopa nebo divadelních představení Divadla Na Jezerce dorazily v těchto dnech do Domu kultury Šumperk. Jejich autorem je fotograf Jindřich Buxbaum, který bude hostem dalšího Klubu Gemini.

Číst více…

Herec a zpěvák Igor Orozovič vystoupí poprvé v Šumperku

 03.02.2023

V šumperském domě kultury 15. února od půl osmé večer vystoupí herec Igor Orozovič. Šumperskému publiku se tentokrát představí v roli zpěváka s doprovodnou kapelou CO. Jedná se tak o první šumperské vystoupení tohoto herce, který je současně i nadaným muzikantem.

Číst více…

Jindřich Buxbaum otevře Kultibar

 03.02.2023

Fotograf Jindřich Buxbaum přijal pozvání do prvního letošního Klubu Gemini, který proběhne v nově vzniklém prostoru Domu kultury Šumperk zvaném Kultibar. Hlavním tématem pořadu, který nese název Příběhy divadla a hudby ve fotografiích, bude setkávání a oslava života.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou a nabídne novinky

 22.01.2023

S novým rokem přišla do Galerie Jiřího Jílka nová kurátorka Pavlína Vogelová. Galerie má novou otvírací dobu, nabídne novinky v podobě doprovodných programů a hlavně si v tomto roce připomene třicetileté výročí svého založení.

Číst více…

Charismatický jazzový saxofonista Gilad Atzmon zavítá do Šumperka

 10.01.2023

Na začátek roku si šumperský dům kultury připravil hudební lahůdku pro všechny milovníky jazzu. V pondělí 30. ledna totiž do Šumperka přijal pozvání špičkový Gilad Atzmon Quartet.

Číst více…

Jiří Kolbaba zve na cestu do Norska

 06.01.2023

Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj rádia Impuls Jiří Kolbaba se po dvou letech vrací do šumperského domu kultury, kde v úterý 24. ledna na přednášce Norsko – oslava přírody zprostředkuje své zážitky z této severské země na Skandinávském poloostrově.

Číst více…

Lucie Vondráčková a Hynek Čermák zazáří v nové divadelní hře Štěstí

 14.12.2022

Pražské Divadlo Palace nedávno zařadilo do svého repertoáru novou komediální divadelní hru Štěstí, jejíž autorem je francouzský režisér a scénárista Eric Assous. V hlavních rolích na prknech šumperského domu kultury v neděli 8. ledna zazáří oblíbení herci Lucie Vondráčková a Hynek Čermák.

Číst více…

Šumperský dům kultury zve na vánoční koncert Lenky Filipové se smyčci

 01.12.2022

Dům kultury Šumperk se ve středu 14. prosince zahalí do pravé sváteční atmosféry. Se svým vánočním programem sem zavítá oblíbená česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka a hudební skladatelka Lenka Filipová.

Číst více…

Šumperk ovládne vánoční atmosféra

 22.11.2022

Na šumperském náměstí Míru se po dvouleté koronavirové pauze opět rozvoní punč a prostranství před radnicí ožije hudbou. Vánoční Šumperk 2022 bude zahájen první adventní neděli 27. listopadu v 17 hodin a potrvá až do Štědrého dne. Při organizaci celé akce spojily své síly Dům kultury Šumperk a odbor školství, kultury a vnějších vztahů.

Číst více…

Na šumperský festival Horování zavítá první Češka, která zdolala nejvyšší hory světa

 14.11.2022

Devětadvacátý ročník oblíbeného festivalu Horování, který je tradičním setkáním horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, přenese návštěvníky v sobotu 26. listopadu na impozantní místa naší planety.

Číst více…

Listopadový Klub Gemini se bude věnovat klimatické změně

 09.11.2022

Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne v listopadu exkluzivní setkání s ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR profesorem Michalem V. Markem. Přední český přírodovědec se bude věnovat tématu klimatické změny.

Číst více…

MIG 21 předvedou v šumperském kulturáku strhující show

 30.10.2022

Ve čtvrtek 10. listopadu od 19:30 vystoupí v šumperském domě kultury kapela MIG 21. Svým fanouškům slibují strhující show a velký hudební zážitek. Do Šumperka se společně s frontmanem Jiřím Macháčkem vrátí po více než deseti letech.

Číst více…

V říjnu bude Klub Gemini patřit Adamovi Suchému

 18.10.2022

Říjnový Klub Gemini bude o umění žít. Jeho hostem bude známý psycholog a psychoterapeut Adam Suchý, který je mnoha Šumperanům dobře známý, protože v našem městě žil. V uplynulých dnech mu navíc vyšla kniha s příznačným názvem „Všechno se v dobré obrátí“.

Číst více…

Karel Plíhal v Šumperku uvede svůj recitál plný poetiky

 12.10.2022

Ojedinělý textař, hudebník a poeta Karel Plíhal se na přání posluchačů vrátí po třech letech do šumperského domu kultury. Mistr slovních hříček, který v jedné chvíli dokáže neopakovatelně publikum rozesmát veselou básničkou, aby jej vzápětí roztesknil emotivním textem písně, v Šumperku odehraje svůj recitál v úterý 25. října.

Číst více…

Oblíbená herečka Simona Babčáková se vrací domů

 02.10.2022

Bohatý doprovodný program festivalu Džemfest zahájí v úterý 11. října One Human Show Simony Babčákové. Úspěšná herečka, původem ze Šumperka, vystoupí ve foyer domu kultury od 19 hodin. Předprodej vstupenek byl zahájen.

Číst více…

Říjnový Klub Foyer láká na pokračování exhibice ve Slam Poetry

 22.09.2022

Po úspěšné březnové premiéře se 6. října ve foyer šumperského domu kultury opět sejdou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

Číst více…

Šumperk čeká speciální dvojkoncert Michala Hrůzy a dívčí kapely Vesna

 18.09.2022

Dům kultury v Šumperku si pro příznivce netradičních kulturních zážitků na závěr září připravil speciální dvojkoncert charismatického zpěváka a skladatele Michala Hrůzy a dívčí kapely Vesna.

Číst více…

Filozofka a fenomenoložka Anna Hogenová bude vzácným hostem Klubu Gemini

 14.09.2022

Profesorka Anna Hogenová přijala pozvání do dalšího Klubu Gemini. Její přednáška nese název „Dnešek jako problém“ a je určena všem, kteří přemýšlejí o kvalitě svého života a nebojí se klást si důležité otázky.

Číst více…

Horkýže Slíže oslaví v Šumperku třicetiny na hudební scéně

 06.09.2022

Legendární nitranská kapela Horkýže Slíže vystoupí v šumperském domě kultury v pátek 16. září. Koncert je součástí velkého turné po Slovensku a Česku, kterým si kapela připomíná tři dekády na hudební scéně.

Číst více…

Moravský slavík Jožka Černý v Šumperku oslaví významné životní jubileum

 30.08.2022

Na první zářijovou neděli si šumperský dům kultury připravil zajímavou kulturní lahůdku pro milovníky lidových písní. Se svým exkluzivním koncertem k významnému životnímu jubileu sem totiž zavítá slavný moravský slavík Jožka Černý.

Číst více…

ART. blok 2022 bude přehlídkou designu a fotografie

 21.08.2022

Dům kultury Šumperk letos opět představí tvorbu mladých umělců a designerů. Přehlídka nadějných autorů se uskuteční v rámci čtvrtého ročníku večera ART. blok, který proběhne v pátek 2. září od 19 hodin v prostorách šumperského G-klubu.

Číst více…

Šumperskou Revival Invazi rozproudí hity největších světových rockerů

 12.07.2022

Dům kultury Šumperk opět na závěr léta připravuje oblíbený festival Revival Invaze, který se každoročně těší velké návštěvnosti. Areál Pavlínina dvora v srdci města v pátek 19. srpna letos po čtrnácté rozezní tvrdé kytarové riffy revivalových kapel legendárních AC/DC a The Rolling Stones.

Číst více…

Festival ŠPEK na vzduchu zve na pohodové kapely

 12.06.2022

V pátek 24. června v šumperském Pavlínině dvoře nově vyrostou hned dvě hudební scény, na kterých se vystřídá pět účinkujících souborů. Hlavní hvězdou druhého ročníku pohodového festivalu ŠPEK na vzduchu bude brněnská kapela Poletíme?.

Číst více…

Na letošní Blues Alive přijedou Sugaray Rayford, Ana Popović nebo Popa Chubby

 01.06.2022

Šestadvacátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive představuje kompletní program. K loni oznámeným jménům přibývají další. Je mezi nimi například jeden z největších soulbluesových zpěváků současnosti Sugaray Rayford, brilantní kytaristka a uznávaná skladatelka Carolyn Wonderland nebo světoznámý hráč na Hammondovy varhany Delvon Lamarr se svým triem. Festival speciálním blokem za účasti amerických hvězd připomene letošní desáté výročí úmrtí zpěvačky Etty James. 26. ročník Blues Alive se odehraje v šumperském Domě kultury a několika dalších scénách 17. - 19. listopadu 2022. Od 1. června přichází do prodeje v síti GoOut poslední vlna festivalových permanentek.

Číst více…

Vstupenky na letní akce Domu kultury Šumperk lze pořídit kliknutím v mobilu

 20.05.2022

Zkušební provoz prodeje vstupenek online zahájil Dům kultury Šumperk. Zatím se tato možnost týká letních akcí v Pavlínině dvoře. Kliknutím v mobilu si tak zájemci mohou zajistit vstupenky na červnový festival Špek na vzduchu, červencové Šumperské pomněnky a srpnovou Revival invazi.

Číst více…

Šumperská premiéra populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka

 03.05.2022

V současnosti nejoblíbenější talkshow 7 pádů Honzy Dědka můžete znát z pravidelného vysílání na televizi Prima. A nyní v premiéře v polovině května zamíří z televizních obrazovek do šumperského domu kultury, kde kromě moderátora Honzy Dědka přivítáme hereckou dvojici Veroniku Žilkovou a Václava Koptu.

Číst více…

Dalším hostem Klubu Gemini bude vyhlášená bylinkářka Jarmila Podhorná

 26.04.2022

Do květnového Klubu Gemini, který nově od začátku letošního roku pořádá Dům kultury Šumperk, přijala pozvání známá odbornice – gemmoterapeutka Jarmila Podhorná.

Číst více…

Jeleni poprvé zavítají do Šumperka

 10.04.2022

V pátek 22. dubna do šumperského kulturáku poprvé zavítá folková skupina Jelen. Při své šumperské premiéře odehraje mimo řady rádiových hitů, jakými jsou „Magdaléna“ nebo „Ještě jednu noc“, také několik nových písní.

Číst více…

Přednáška s odborníkem na pohybové aktivity docentem Tomášem Dohnalem

 28.03.2022

V jakém věku začíná naše tělo stárnout a jak může pohybová aktivita stárnutí oddálit? Jakou roli hraje pohyb v dětském věku, jakou v dospělosti a jakou ve věku seniorském? Je správné se do pohybu nutit?

Číst více…

Dům kultury zve na speciální přednášku o vojenských operacích Armády ČR

 21.03.2022

Přednášku s názvem "Válečné konflikty současnosti" nabídne Dům kultury Šumperk 30. března v 18 hodin v G-klubu. Přednášejícím bude inženýr Roman Kopřiva, někdejší příslušník průzkumných jednotek a speciálních sil Armády ČR.

Číst více…

Hostem Klubu Gemini bude psychiatr Cyril Höschl

 14.03.2022

Březnový Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne přednášku předního českého psychiatra prof. Cyrila Höschla. Jejím hlavním tématem bude stres a syndrom vyhoření.

Číst více…

Divadlo Járy Cimrmana po delší pauze zavítá do Šumperka

 05.03.2022

Dům kultury uvede 10. března divadelní hru „Posel z Liptákova“ z pera trojice autorů Smoljak, Svěrák, Cimrman. Divadlo Járy Cimrmana tak do Šumperka zavítá po delší pauze. Vzhledem k rozvolnění epidemických opatření je o vstupenky velký zájem.

Číst více…

Březnový Klub Foyer láká na exhibici ve Slam Poetry

 01.03.2022

V rámci druhého klubového pořadu domu kultury se 9. března do Šumperka sjedou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

Číst více…

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí vítěz evropské superstar v klasické hudbě

 25.02.2022

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí sedmého března nabídne 49. ročník koncertního večera mladých talentů s dvacetiletým akordeonistou Martinem Šulcem, klavíristkami Pavlou Šimovou a Karolínou Dolečkovou a Plameňáky Šumperského dětského sboru.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí se vrací zpátky ke kořenům

 21.02.2022

Lukáš Hejlík a Pavel Oubram v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají v neděli 27. února do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky Když panda tančí, jejímž autorem je James Gould-Bourn.

Číst více…

Recitační soutěž Wolkrův Prostějov 2022 - VÝSLEDKY

 21.02.2022

V pátek 18 února 20221 se ve velkém sále Městské knihovny T. G. Masaryka uskutečnilo Oblastní kolo přehlídky uměleckého přednesu recitátorů sólistů Wolkrův Prostějov 2022.

Číst více…

Kapitán Demo rozhýbe šumperské publikum

 15.02.2022

Hudebník Jiří Burian, který je veřejnosti známý díky svému alter egu v podobě excentrického Kapitána Demo, přijede se svou kapelou v pátek 25. února do Domu kultury Šumperk. Slibuje velkolepou show s projekcí, bez které se jeho vystoupení nemůže obejít.

Číst více…

Michal Pavlíček oslaví narozeniny se šumperskými fanoušky

 09.02.2022

Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček přijal pozvání do Šumperka. Ve čtvrtek 17. února vystoupí společně s triem v místním domě kultury v rámci svého narozeninového turné.

Číst více…

Další akce Klubu Gemini bude patřit Aleši Palánovi a samotářům

 01.02.2022

O setkání se šumavskými samotáři, jejich životním stylu, hodnotách i lásce k přírodě bude vyprávět držitel Ceny Českého literárního fondu a Magnesia Litera Aleš Palán. Bude hostem Klubu Gemini v šumperském domě kultury.

Číst více…

Dům kultury vrací klubovou scénu do Šumperka

 24.01.2022

Dům kultury Šumperk se v rámci svého dramaturgického plánu s názvem „Naše malé světy“ rozhodl dát prostor i programům, které mají ze své podstaty menší publikum. Po Klubu Gemini, který se bude zaměřovat na životní styl, představil kulturák Klub Foyer.

Číst více…

Akce The Man Behind Freddie Mercury se přesouvá

 13.01.2022

Před chvílí jsme se dozvěděli, že z důvodu nemoci je nutné přesunout vystoupení Petera Freestona s kapelou Devinne, které se mělo uskutečnit v pátek 14. ledna. Nyní je znám nejbližší náhradní termín - středa 2. února. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme vám za pochopení.

Číst více…

Pozvání do nového cyklu domu kultury přijaly špičkové osobnosti

 07.01.2022

Kardiochirurg Jan Pirk, publicista a spisovatel Aleš Palán a psychiatr Cyril Höschl budou prvními hosty Klubu Gemini, který připravil pro rok 2022 Dům kultury Šumperk. Přednášky nebo besedy věnované životnímu stylu budou probíhat jednou za měsíc v G-klubu.

Číst více…

Do Šumperka zavítá držitel cestovatelského rekordu

 05.01.2022

Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán, který již navštívil 85 zemí, byl v letošním roce zapsán do České knihy rekordů jako první Čech, který sám pěšky a stopem projel legendární Hedvábnou stezku. A přesně o tom bude pojednávat jeho přednáška v úterý 18. ledna v šumperském G-klubu.

Číst více…

Dům kultury bude zrcadlit Naše malé světy

 04.01.2022

Dům kultury poodhalil část svého dramaturgického plánu na rok 2022. Slibuje řadu velkých jmen i klubovou atmosféru.

Číst více…

Šumperský dům kultury ožije swingovými melodiemi

 21.11.2021

Dům kultury Šumperk si na závěr roku pro příznivce swingu a jazzu připravil slavnostní galavečer, na kterém v úterý 7. prosince přivítá Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Společně uvedou koncertní show Swing nylonového věku.

Číst více…

Na festival Horování zavítá nejúspěšnější himálajský horolezec Radek Jaroš

 07.11.2021

Osmadvacátý ročník festivalu Horování, který je tradičním setkáním horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, přenese návštěvníky v sobotu 20. listopadu na impozantní místa naší planety.

Číst více…

Moravská filharmonie Olomouc představí slavné melodie z československých filmů

 19.10.2021

Obyvatelé města Šumperka si letos připomenou 103. výročí vzniku samostatného československého státu. Při této slavnostní příležitosti se v šumperském domě kultury uskuteční slavnostní koncert Moravské filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera.

Číst více…

Folková legenda oslaví se šumperskými fanoušky životní jubileum

 05.10.2021

Zpívá, aby bylo lidem dobře. Snad i proto se stal českou folkovou legendou, která těší svým hlasem i texty publikum už přes půl století. Pavel Žalman Lohonka letos oslavil 75. narozeniny a při příležitosti životního jubilea uspořádal narozeninové turné, v rámci kterého zavítá i 13. října do Šumperka.

Číst více…

MIMOŘÁDNĚ Z POKLADNY DK ŠUMPERK

 29.09.2021

Z důvodu mimořádně velkého zájmu o vstupenky na sólový recitál Jaromíra Nohavici bude v pátek 1. října od 13 hodin probíhat předprodej lístků pouze na tento koncert.

Číst více…

Nejžádanější česká travesti skupina Screamers zavítá do Šumperka

 22.09.2021

Nejúspěšnější, nejkvalitnější a nejoblíbenější česká travesti skupina SCREAMERS se po minulém úspěšném vystoupení vrátí v úterý 5. října do Šumperka, tentokrát se svým rozlučkovým pořadem "Poslední zvonění".

Číst více…

Štěpán Kozub a Jiří Krhut poprvé zavítají do šumperského kulturáku

 15.09.2021

Ve znamení velké premiéry bude zářijový koncert dua Krhut & Kozub. Herec Štěpán Kozub, se tentokrát představí šumperskému publiku jako nadějný zpěvák za hudebního doprovodu muzikanta Jiřího Krhuta.

Číst více…

Rocková legenda se po pěti letech vrací do Šumperka

 01.09.2021

Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí. Tyto a mnohé další legendární hity zahraje na Vaše četná přání v pátek 10. září skupina Argema v šumperském domě kultury, kam se po minulém úspěšném koncertu vrací po pěti letech.

Číst více…

Šumperský dům kultury přivítá první dámu českého soulu

 30.08.2021

Dům kultury Šumperk připravuje pro příznivce zpěvačky Marie Rottrové slavností galavečer při příležitosti jejího životního jubilea. Přední dáma českého soulu vystoupí v Šumperku v úterý 7. září za doprovodu Bigbandu Septet Plus Dalibora Kaprase.

Číst více…

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí držitelka ocenění Zlatý oříšek

 22.08.2021

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí šestého září uvede svůj již 48. ročník koncertním večerem dvanáctileté klavíristky Nory Lubbadové a dvou místních pěveckých sborů – TapTýda Loučná nad Desnou a Motýli Šumperk. 

Číst více…

ART. blok promění G-klub na jeden večer v galerii

 17.08.2021

Třetí ročník prezentace mladých uměleckých nadějí z regionu se letos poprvé odehraje v prostorách G-klubu v Šumperku. Současně bude večer propojen s otevřenou Galerií Jiřího Jílka. 

Číst více…

Skupina Katapult odkládá turné Nostalgia

 10.08.2021

Milí fanoušci Katapultu, vážení návštěvníci,
právě dnes nám frontman skupiny KATAPULT Olda Říha poslal prohlášení, na jehož základě ruší všechny koncerty dlouho připravovaného a odkládaného turné KATAPULT NOSTALGIA TOUR.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí nově zavítá do Domu kultury Šumperk

 11.07.2021

Lukáš Hejlík poprvé v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítá do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu se ve čtvrtek 29. července společně s posluchači začte do knížky Bitevní Pole, jejímž autorem je Jérôme Colin.

Číst více…

Šumperský Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

 14.06.2021

Šumperský dům kultury si pro příznivce koncertních zážitků připravil celou řadu open-air akcí na letní měsíce. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde se letos potká hned několik hudebních žánrů. Pozvání do Šumperka přijali Vojta Kotek, Michal Pavlíček, Kapitán Demo a mnoho dalších.

Číst více…

ŠPEK na vzduchu v Šumperku přivítá Vojtu Kotka s kapelou TH!S

 12.05.2021

Dům kultury Šumperk v reakci na rozvolnění vládních opatření pro venkovní koncerty zve na letní minifestival „ŠPEK na vzduchu“. Pomyslným zlatým hřebem večera bude vystoupení populárního herce a moderátora Vojty Kotka, který se tentokrát před publikem představí jako baskytarista kapely TH!S.

Číst více…

Dům kultury Šumperk bude figurovat v novém knižním projektu

 12.04.2021

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY mapující české kulturní domy.  Projekt je dílem spolku Architektura 489, který sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.
 

Číst více…

Dům kultury nabízí svým příznivcům k poslechu podcasty Nadějné vyhlídky

 17.03.2021

Krátké rozhovory se zajímavými osobnostmi ze Šumperka začal pro své návštěvníky natáčet Dům kultury Šumperk. Hosty dramaturga Ondřeje Procházky, a občas i ředitelky domu kultury Hany Pískové, budou nejen lidé z místní kulturní scény, ale i z dalších oborů lidské činnosti.

Číst více…

Dům kultury slibuje svým příznivcům „Nadějné vyhlídky“

 16.02.2021

Dům kultury Šumperk poodkryl část svého dramaturgického plánu na rok 2021. Projekt „Nadějné vyhlídky“ je sestavený tak, aby mohl pružně reagovat na nejednoduchou situaci, ve které se kulturní zařízení vzhledem k protiepidemickým vládním opatřením nacházejí.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka se snad brzy otevře veřejnosti

 16.02.2021

Galerie Jiřího Jílka je stále připravena na okamžité otevření, pokud dojde k uvolnění vládních opatření. V těchto dnech je zde instalována výstava Luďka Vojtěchovského.

Číst více…

Dům kultury Šumperk prochází proměnami

 15.10.2020

Přestože se velká rekonstrukce Domu kultury Šumperk odložila, vedení domu i jeho zaměstnanci ve spolupráci s městem realizují potřebné opravy a vylepšení určitých prostor tak, aby bylo největší kulturní centrum ve městě bezpečným a přívětivým místem pro návštěvníky.

Číst více…

Šumperský kulturák se ohlédne za svou čtyřicetiletou historií

 10.06.2020

Program oslav čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánovaných na začátek května, se vzhledem k mimořádnému stavu musel přizpůsobit. Největší kulturní zařízení ve městě převážnou část programu naštěstí zachránilo a našlo pro připravované pořady náhradní termíny konání. Týkalo se to i retrospektivní výstavy DK40, kterou si příznivci kultury a umění budou moci prohlédnout v polovině června.

Číst více…

Šumperský dům kultury si připomene 40. výročí svého založení

 16.04.2020

Oslavy čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánované na začátek května, se vzhledem k nouzovému stavu posouvají. Největší kulturní zařízení ve městě chce kvalitu plánovaného programu pro tento rok zachovat. Příznivci kultury mohou pomoci díky projektu Vstupenky na NIC.

Číst více…