Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Šumperský dům kultury přivítá první dámu českého soulu

Dům kultury Šumperk připravuje pro příznivce zpěvačky Marie Rottrové slavností galavečer při příležitosti jejího životního jubilea. Přední dáma českého soulu vystoupí v Šumperku v úterý 7. září za doprovodu Bigbandu Septet Plus Dalibora Kaprase.

Ostravská rodačka Marie Rottrová je od roku 1960 nezpochybnitelným fenoménem na naší populární hudební scéně. Její charisma, nezaměnitelný pěvecký projev a energie, jež z ní na koncertech i při osobním setkání vychází, ne náhodou uhranuly již několik generací posluchačů. 

„Pro autogram si chodí i mladí lidé, tak si říkám, že když moje písničky osloví i je, snad opravdu za něco stály,“ domnívá se osobně legendární zpěvačka s typickým hlasovým zabarvením, skvělým hudebním frázováním a citem pro kvalitní repertoár, která vyrůstala na hudbě Arethy Franklin a Diany Ross. 

Díky své jedinečné interpretaci žánrů jako soul, blues, gospel či black dance music si ostatně po právu od jejích fanoušků vysloužila přezdívku „Lady Soul“. Před třemi lety vyšla ve vydavatelství Supraphon i její stejnojmenná výběrová kompilace 21 nejoblíbenějších soulových skladeb.

„Soul byla úplně jiná hudba, než kterou jsem do té doby slýchala. Úplně mě okouzlila, byla plná emocí, ale taky velmi těžká na zpívání. Tak jsem to začala zkoušet a samotnou mě překvapilo, že mi to jde. Dostala jsem v Ostravě šanci zpívat každou neděli na ‚čajích‘, a tak jsme tam začali hrát soulovou muziku,“ vzpomíná na své hudební začátky držitelka několika zlatých a platinových desek.

Koncertně se s někdejším pěveckým kolegou Petrem Němcem ráda k tomu repertoáru vrací. Jsou to důležité součásti její úspěšné kariéry, písničky s mohutnou energií, výbornými českými texty zahraničních předloh (Z. Borovec, P. Vrba nebo J. Fikejzová) a vydařenými domácími příspěvky z okruhu kapely Flamingo/Plameňáci, ale třeba také z pera Jaroslava Wykrenta.

„Na slavnostním galakoncertu samozřejmě zazní i osvědčené hudební klenoty Řeka lásky, Štěstí, Lásko voníš deštěm, Markétka, Zřejmě letos nikde nejsou kytky nebo Skořápky ořechů, které jí vynesly na pomyslný Olymp. Nalaďte se pro stávající podzimní dny s první dámou českého soulu, jíž je vlastní nejenom hudební vkus, ale i nevtíravá noblesa a elegance,“ zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Lady Soul zazpívá živě svoje největší hity v úterý 7. září od sedmi hodin ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné na sezení je za 490, 540 a 590 korun.
Více informací a rezervace vstupenek najdete na www.dksumperk.cz.