Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Další akce Klubu Gemini bude patřit Aleši Palánovi a samotářům

O setkání se šumavskými samotáři, jejich životním stylu, hodnotách i lásce k přírodě bude vyprávět držitel Ceny Českého literárního fondu a Magnesia Litera Aleš Palán. Bude hostem Klubu Gemini v šumperském domě kultury.

„Po lékaři Janu Pirkovi přijal pozvání do našeho klubového cyklu novinář, publicista a spisovatel Aleš Palán. Půjde o besedu, ve které bychom se chtěli co nejvíce dozvědět o životním stylu lidí, kteří odešli úplně mimo systém. Beseda bude doplněna promítáním i autogramiádou knih ve spolupráci se šumperským knihkupectvím Kosmas,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Aleš Palán bude mluvit o setkání s lidmi, kteří žijí v Česku na horských samotách, v maringotkách nebo lesních chýších. Toto téma zaujalo čtenáře jeho knihy Raději zešílet v divočině, která se setkala na knižním trhu s obrovským ohlasem čtenářů. Knihu obohatil fotografiemi renomovaný fotograf Jan Šibík. Kniha i plánovaná beseda nabídnou ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše. Do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky.

Beseda Raději zešílet v divočině začne v G-klubu Domu kultury Šumperk ve středu 16. února v 18 hodin. Vstupné v předprodeji stojí 120 korun, na místě 150 Kč.