Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Pro média

Loga ke stažení ZDE

Tiskové zprávy

Preludium Aloise Motýla nabídne skutečnou lahůdku pro milovníky klavíru

 14.02.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se plynule překlenul do své druhé poloviny. Následující dva březnové koncerty se zaměří na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry.

Číst více…

Festival Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

 20.01.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se dramaturgicky opět zaměří zejména na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry. Novinkou pro tento rok je návrat do původního prostoru, kde se dříve koncerty tohoto festivalu odehrávaly. Únorová vystoupení se tak uskuteční ve Výstavní síni šumperského Vlastivědného muzea a březnové koncerty jako už tradičně v klášterním kostele.

Číst více…

Ian Paice z legendárních Deep Purple se představí šumperskému publiku

 12.01.2020

Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky jako je Paul McCartney, David Gilmour (Pink Floyd), nebo třeba se skupinou The Velvet Underground.

Číst více…

Dům kultury Šumperk svým příznivcům nadělil nové webové stránky

 12.01.2020

Šumperský dům kultury sobě a svým věrným návštěvníkům hned na začátku roku připravil dárek. Všechny zájemce o kulturu, vzdělání i zábavu při návštěvě domény www.dksumperk.cz překvapí nový vzhled webových stránek.

Číst více…

Šumperk už počtvrté na jeden večer ovládnou Keltové

 08.01.2020

ŠUMPERK. Na základě každoročně vzrůstající účasti i nadšených reakcí publika se keltská muzika i tanec v Šumperku těší velké přízni. Čtvrtý ročník Keltského večera se letos uskuteční v sobotu 15. února od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Ginevra, Happy to Meet a Chip&Co. Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci na základě kladných ohlasů opět dočkají několika ukázek tradičních tanců od souboru Démáirt.

Číst více…