Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Pro média

Loga ke stažení ZDE

Tiskové zprávy

Šumperský dům kultury zve na vánoční koncert Lenky Filipové se smyčci

 01.12.2022

Dům kultury Šumperk se ve středu 14. prosince zahalí do pravé sváteční atmosféry. Se svým vánočním programem sem zavítá oblíbená česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka a hudební skladatelka Lenka Filipová.

Číst více…

Na šumperský festival Horování zavítá první Češka, která zdolala nejvyšší hory světa

 14.11.2022

Devětadvacátý ročník oblíbeného festivalu Horování, který je tradičním setkáním horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, přenese návštěvníky v sobotu 26. listopadu na impozantní místa naší planety.

Číst více…

Listopadový Klub Gemini se bude věnovat klimatické změně

 09.11.2022

Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne v listopadu exkluzivní setkání s ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR profesorem Michalem V. Markem. Přední český přírodovědec se bude věnovat tématu klimatické změny.

Číst více…

MIG 21 předvedou v šumperském kulturáku strhující show

 30.10.2022

Ve čtvrtek 10. listopadu od 19:30 vystoupí v šumperském domě kultury kapela MIG 21. Svým fanouškům slibují strhující show a velký hudební zážitek. Do Šumperka se společně s frontmanem Jiřím Macháčkem vrátí po více než deseti letech.

Číst více…

Karel Plíhal v Šumperku uvede svůj recitál plný poetiky

 12.10.2022

Ojedinělý textař, hudebník a poeta Karel Plíhal se na přání posluchačů vrátí po třech letech do šumperského domu kultury. Mistr slovních hříček, který v jedné chvíli dokáže neopakovatelně publikum rozesmát veselou básničkou, aby jej vzápětí roztesknil emotivním textem písně, v Šumperku odehraje svůj recitál v úterý 25. října.

Číst více…

Říjnový Klub Foyer láká na pokračování exhibice ve Slam Poetry

 22.09.2022

Po úspěšné březnové premiéře se 6. října ve foyer šumperského domu kultury opět sejdou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

Číst více…

Horkýže Slíže oslaví v Šumperku třicetiny na hudební scéně

 06.09.2022

Legendární nitranská kapela Horkýže Slíže vystoupí v šumperském domě kultury v pátek 16. září. Koncert je součástí velkého turné po Slovensku a Česku, kterým si kapela připomíná tři dekády na hudební scéně.

Číst více…

ART. blok 2022 bude přehlídkou designu a fotografie

 21.08.2022

Dům kultury Šumperk letos opět představí tvorbu mladých umělců a designerů. Přehlídka nadějných autorů se uskuteční v rámci čtvrtého ročníku večera ART. blok, který proběhne v pátek 2. září od 19 hodin v prostorách šumperského G-klubu.

Číst více…

Šumperskou Revival Invazi rozproudí hity největších světových rockerů

 12.07.2022

Dům kultury Šumperk opět na závěr léta připravuje oblíbený festival Revival Invaze, který se každoročně těší velké návštěvnosti. Areál Pavlínina dvora v srdci města v pátek 19. srpna letos po čtrnácté rozezní tvrdé kytarové riffy revivalových kapel legendárních AC/DC a The Rolling Stones.

Číst více…

Šumperský Pavlínin dvůr ožije festivaly pod širým nebem

 28.06.2022

Dům kultury Šumperk opět na letní měsíce připravuje open-air festivaly Šumperské Pomněnky a Revival Invaze, které mají u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci trampských písní a táborových ohňů, tak  příznivci tvrdých kytarových riffů.

Číst více…

Festival ŠPEK na vzduchu zve na pohodové kapely

 12.06.2022

V pátek 24. června v šumperském Pavlínině dvoře nově vyrostou hned dvě hudební scény, na kterých se vystřídá pět účinkujících souborů. Hlavní hvězdou druhého ročníku pohodového festivalu ŠPEK na vzduchu bude brněnská kapela Poletíme?.

Číst více…

Červnovým hostem Klubu Gemini bude proslulý vakcinolog

 07.06.2022

Český epidemiolog a vakcinolog prof. Jiří Beran bude hostem červnového Klubu Gemini. Hlavním tématem besedy, která se uskuteční 15. června v 19 h v G-klubu, bude očkování pro cesty do zahraničí.

Číst více…

Vstupenky na letní akce Domu kultury Šumperk lze pořídit kliknutím v mobilu

 20.05.2022

Zkušební provoz prodeje vstupenek online zahájil Dům kultury Šumperk. Zatím se tato možnost týká letních akcí v Pavlínině dvoře. Kliknutím v mobilu si tak zájemci mohou zajistit vstupenky na červnový festival Špek na vzduchu, červencové Šumperské pomněnky a srpnovou Revival invazi.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí se zaměří na aktuální ženská témata

 09.05.2022

Denisa Pfauserová a Petra Bučková v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají ve středu 18. května do šumperského domu kultury. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky „A jak se vám líbím teď?“, jejíž autorkou je spisovatelka pro mladé dospělé Holly Bourneová.

Číst více…

Šumperská premiéra populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka

 03.05.2022

V současnosti nejoblíbenější talkshow 7 pádů Honzy Dědka můžete znát z pravidelného vysílání na televizi Prima. A nyní v premiéře v polovině května zamíří z televizních obrazovek do šumperského domu kultury, kde kromě moderátora Honzy Dědka přivítáme hereckou dvojici Veroniku Žilkovou a Václava Koptu.

Číst více…

Dalším hostem Klubu Gemini bude vyhlášená bylinkářka Jarmila Podhorná

 02.05.2022

Do květnového Klubu Gemini, který nově od začátku letošního roku pořádá Dům kultury Šumperk, přijala pozvání známá odbornice – gemmoterapeutka Jarmila Podhorná.

Číst více…

Jeleni poprvé zavítají do Šumperka

 10.04.2022

V pátek 22. dubna do šumperského kulturáku poprvé zavítá folková skupina Jelen. Při své šumperské premiéře odehraje mimo řady rádiových hitů, jakými jsou „Magdaléna“ nebo „Ještě jednu noc“, také několik nových písní.

Číst více…

Přednáška s odborníkem na pohybové aktivity docentem Tomášem Dohnalem

 28.03.2022

V jakém věku začíná naše tělo stárnout a jak může pohybová aktivita stárnutí oddálit? Jakou roli hraje pohyb v dětském věku, jakou v dospělosti a jakou ve věku seniorském? Je správné se do pohybu nutit?

Číst více…

Dům kultury zve na speciální přednášku o vojenských operacích Armády ČR

 21.03.2022

Přednášku s názvem "Válečné konflikty současnosti" nabídne Dům kultury Šumperk 30. března v 18 hodin v G-klubu. Přednášejícím bude inženýr Roman Kopřiva, někdejší příslušník průzkumných jednotek a speciálních sil Armády ČR.

Číst více…

Hostem Klubu Gemini bude psychiatr Cyril Höschl

 14.03.2022

Březnový Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne přednášku předního českého psychiatra prof. Cyrila Höschla. Jejím hlavním tématem bude stres a syndrom vyhoření.

Číst více…

Divadlo Járy Cimrmana po delší pauze zavítá do Šumperka

 05.03.2022

Dům kultury uvede 10. března divadelní hru „Posel z Liptákova“ z pera trojice autorů Smoljak, Svěrák, Cimrman. Divadlo Járy Cimrmana tak do Šumperka zavítá po delší pauze. Vzhledem k rozvolnění epidemických opatření je o vstupenky velký zájem.

Číst více…

Březnový Klub Foyer láká na exhibici ve Slam Poetry

 01.03.2022

V rámci druhého klubového pořadu domu kultury se 9. března do Šumperka sjedou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

Číst více…

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí vítěz evropské superstar v klasické hudbě

 25.02.2022

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí sedmého března nabídne 49. ročník koncertního večera mladých talentů s dvacetiletým akordeonistou Martinem Šulcem, klavíristkami Pavlou Šimovou a Karolínou Dolečkovou a Plameňáky Šumperského dětského sboru.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí se vrací zpátky ke kořenům

 21.02.2022

Lukáš Hejlík a Pavel Oubram v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají v neděli 27. února do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky Když panda tančí, jejímž autorem je James Gould-Bourn.

Číst více…

Kapitán Demo rozhýbe šumperské publikum

 15.02.2022

Hudebník Jiří Burian, který je veřejnosti známý díky svému alter egu v podobě excentrického Kapitána Demo, přijede se svou kapelou v pátek 25. února do Domu kultury Šumperk. Slibuje velkolepou show s projekcí, bez které se jeho vystoupení nemůže obejít.

Číst více…

Michal Pavlíček oslaví narozeniny se šumperskými fanoušky

 09.02.2022

Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček přijal pozvání do Šumperka. Ve čtvrtek 17. února vystoupí společně s triem v místním domě kultury v rámci svého narozeninového turné.

Číst více…

Další akce Klubu Gemini bude patřit Aleši Palánovi a samotářům

 02.02.2022

O setkání se šumavskými samotáři, jejich životním stylu, hodnotách i lásce k přírodě bude vyprávět držitel Ceny Českého literárního fondu a Magnesia Litera Aleš Palán. Bude hostem Klubu Gemini v šumperském domě kultury.

Číst více…

Dům kultury vrací klubovou scénu do Šumperka

 24.01.2022

Dům kultury Šumperk se v rámci svého dramaturgického plánu s názvem „Naše malé světy“ rozhodl dát prostor i programům, které mají ze své podstaty menší publikum. Po Klubu Gemini, který se bude zaměřovat na životní styl, představil kulturák Klub Foyer.

Číst více…

Pozvání do nového cyklu domu kultury přijaly špičkové osobnosti

 07.01.2022

Kardiochirurg Jan Pirk, publicista a spisovatel Aleš Palán a psychiatr Cyril Höschl budou prvními hosty Klubu Gemini, který připravil pro rok 2022 Dům kultury Šumperk. Přednášky nebo besedy věnované životnímu stylu budou probíhat jednou za měsíc v G-klubu.

Číst více…

Do Šumperka zavítá držitel cestovatelského rekordu

 05.01.2022

Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán, který již navštívil 85 zemí, byl v letošním roce zapsán do České knihy rekordů jako první Čech, který sám pěšky a stopem projel legendární Hedvábnou stezku. A přesně o tom bude pojednávat jeho přednáška v úterý 18. ledna v šumperském G-klubu.

Číst více…

Dům kultury bude zrcadlit Naše malé světy

 05.12.2021

Dům kultury poodhalil část svého dramaturgického plánu na rok 2022. Slibuje řadu velkých jmen i klubovou atmosféru.

Číst více…

ŠPEK na vzduchu v Šumperku přivítá Vojtu Kotka s kapelou TH!S

 12.05.2021

Dům kultury Šumperk v reakci na rozvolnění vládních opatření pro venkovní koncerty zve na letní minifestival „ŠPEK na vzduchu“. Pomyslným zlatým hřebem večera bude vystoupení populárního herce a moderátora Vojty Kotka, který se tentokrát před publikem představí jako baskytarista kapely TH!S.

Číst více…

Dům kultury Šumperk bude figurovat v novém knižním projektu

 12.04.2021

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY mapující české kulturní domy.  Projekt je dílem spolku Architektura 489, který sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.

Číst více…

Dům kultury Šumperk spolupracuje nově s Ostravskou univerzitou

 24.03.2021

Dům kultury Šumperk přijal nabídku Ostravské univerzity v rámci projektu FactumOU. Tento čtvrtek poprvé se mohou zájemci prostřednictvím facebookové stránky šumperského kulturáku zapojit do diskuse na téma „Jak přežít pandemii a nezbláznit se.“

Číst více…

Dům kultury nabízí svým příznivcům k poslechu podcasty Nadějné vyhlídky

 17.03.2021

Krátké rozhovory se zajímavými osobnostmi ze Šumperka začal pro své návštěvníky natáčet Dům kultury Šumperk. Hosty dramaturga Ondřeje Procházky, a občas i ředitelky domu kultury Hany Pískové, budou nejen lidé z místní kulturní scény, ale i z dalších oborů lidské činnosti.

Číst více…

Dům kultury slibuje svým příznivcům „Nadějné vyhlídky“

 16.02.2021

Dům kultury Šumperk poodkryl část svého dramaturgického plánu na rok 2021. Projekt „Nadějné vyhlídky“ je sestavený tak, aby mohl pružně reagovat na nejednoduchou situaci, ve které se kulturní zařízení vzhledem k protiepidemickým vládním opatřením nacházejí.

Číst více…

Šumperský dům kultury si i v nelehké době připomene 40. výročí svého založení

 15.04.2020

Oslavy čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánované na začátek května, se vzhledem k nouzovému stavu posouvají. Největší kulturní zařízení ve městě chce kvalitu plánovaného programu pro tento rok zachovat. Příznivci kultury mohou pomoci díky projektu Vstupenky na NIC.

Číst více…