Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Pro média

Loga ke stažení ZDE

Tiskové zprávy

Underground Comedy Club se vrací do šumperského Klubu Foyer

 05.05.2024

Komici z Underground Comedy Clubu zavítají po dvou letech do Klubu Foyer šumperského domu kultury. V pátek 10. května čeká na návštěvníky opět notná dávka zábavy i podnětů k zamyšlení.

Číst více…

Vladimír Javorský s kapelou zahalí klášterní kostel do šansonového hávu

 21.04.2024

Držitel Českého lva a člen souboru činohry Národního divadla v Praze Vladimír Javorský zavítá v pátek 26. dubna do Šumperka. Tentokrát se však představí v roli muzikanta se svou kapelou.

Číst více…

Architekt Petr Hájek představí v Šumperku studii na rekonstrukci budovy domu kultury

 16.04.2024

Uznávaný architekt Petr Hájek, který v předchozím období pracoval se svým týmem na rekonstrukci věhlasných Císařských lázní v Karlových Varech nebo na studii, díky níž projde velkou proměnou pražská Invalidovna, představí šumperské veřejnosti budoucí podobu budovy Domu kultury Šumperk.

Číst více…

Losers Cirque Company přivezou do Šumperka nový cirkus

 04.04.2024

Tuzemská vlajková loď nového cirkusu v podobě uskupení Losers Cirque Company vystoupí v neděli 14. dubna poprvé v šumperském domě kultury. V Šumperku odehrají představení, které jejich popularitu před lety vystřelilo do oblak.

Číst více…

Tereza Mašková po čtyřech letech přijede pozdravit své šumperské fanoušky

 19.03.2024

Tereza Mašková – zpěvačka, řadící se k největším pěveckým talentům české hudební scény, se vrátí v pátek 22. března společně s kapelou po čtyřech letech zpět do šumperského domu kultury, kde zažila svůj úspěšný koncertní debut.

Číst více…

Komici z pořadu Na Stojáka se šumperskými fanoušky oslaví dvacáté výročí

 31.01.2024

Původní česká stand-up comedy Na stojáka letos slaví dvacáté výročí, proto se rozhodla tento zásadní milník oslavit přímo se svými fanoušky. Do šumperského domu kultury přiveze zábavnou show ve středu 14. února.

Číst více…

Britští Wille and the Bandits vystoupí v Šumperku

 30.01.2024

Britská bluesrocková kapela Wille and the Bandits vystoupí v rámci svého evropského turné v Domě kultury Šumperk. Foyer šumperského kulturáku se tak 8. února opět promění v malou klubovou scénu.

Číst více…

Vanda Hybnerová a Ondřej Vetchý zazáří v představení Prachy

 18.12.2023

Oblíbenou komedii Prachy, jejíž autorem je britský spisovatel a herec Ray Cooney, uvede v neděli 7. ledna šumperský dům kultury hned dvakrát. V hlavních rolích manželské dvojice, která se omylem dostane ke kufru plném peněz, se představí Vanda Hybnerová a Ondřej Vetchý.

Číst více…

Vánoční Šumperk 2023: Koncertní smršť, oživený Točák i vánoční soutěž

 28.11.2023

Vánoční Šumperk bude slavnostně zahájen v neděli 3. prosince rozsvícením vánočního stromu u radnice. V rámci prvního adventního koncertu tu vystoupí děti z Mateřské školky Borůvka a Lucie Tribute Band. Další dny nabídnou odpolední koncerty dalších škol, školek a spolků i večerní pátky ve znamení světových hitů, folkové soboty nebo neděle na společné vlně. Novinkou budou dvoudenní regionální trhy na Točáku a vánoční soutěž.

Číst více…

Festival Horování letos potřicáté přiblíží šumperskému publiku zážitky dobrodruhů

 17.11.2023

Jubilejní třicátý ročník oblíbeného festivalu Horování nabídne exkluzivní a velmi pestrý program. Pozvání Domu kultury Šumperk přijali horolezci Marek Holeček a Kateřina Mandulová, horolezec – fotograf Petr Pepe Piechowicz, mořeplavec a dobrodruh Petr Ondráček nebo dvorní fotograf olympionika Adama Ondry Petr Chodura. V doprovodném hudebním programu vystoupí písničkář – violoncellista Pavel Čadek.

Číst více…

Rocker Olda Říha oslaví v Šumperku šedesát let na scéně

 07.11.2023

Kytarista, zpěvák a skladatel Oldřich Říha se rozhodl oslavit se svými příznivci na koncertech své letošní půlkulatiny a neuvěřitelných 60 let působení na hudební scéně. Se svou Nostalgia Tour se legendární Katapult objeví v šumperském domě kultury v pátek 10. listopadu.

Číst více…

Petr Nárožný do Šumperka zavítá jako Milionový údržbář

 01.11.2023

Šumperský dům kultury na čtvrtek 9. listopadu připravuje úspěšnou komedii francouzského autora Erica Assouse. V hlavních rolích zkrachovalého milionáře se představí legenda českého divadla a filmu Petr Nárožný, jeho bývalou manželku Séverine ztvární Veronika Freimanová.

Číst více…

Britská skupina Hardwicke Circus zavítá do Klubu Foyer

 24.10.2023

Britská kapela Hardwicke Circus navštíví poprvé Šumperk. V domě kultury vystoupí ke konci října v rámci úspěšně se rozvíjejícího klubového turné po Evropě.

Číst více…

Vydejte se do Afriky s tuktukem

 19.10.2023

Třiatřicetiletý dobrodruh Tomáš Vejmola, který získal přezdívku Tomík na cestách, neustále své příznivce překvapuje novými cestovatelskými sny. Po předchozím neuvěřitelném výletu, kdy si z Thajska přivezl tuktuk pojmenovaný Žihadlo, se rozhodl pro další náročnou výzvu – přivézt tuto typickou trojkolku i z Afriky. A přesně o tom bude pojednávat napínavá i veselá přednáška, která se uskuteční v pondělí 23. října v Šumperku.

Číst více…

Dům kultury Šumperk rozezní tóny houslí a cimbálu skupiny Javory

 02.10.2023

Jedna z nejpozoruhodnějším stálic české hudební scény posledních desetiletí, sourozenecká dvojice Hana a Petr Ulrychovi, v polovině října společně se skupinou Javory zavítají do šumperského domu kultury. Divákům nabídnou vystoupení ve vrcholné fázi své originální hudební cesty.

Číst více…

Popová legenda Petr Rezek rozezpívá šumperské diváky

 11.09.2023

Šumperský dům kultury na přání fanoušků připravuje na pátek 22. září koncert nestárnoucí legendy Petra Rezka. Hudební partner oblíbené zpěvačky Hany Zagorové se do Šumperka vrátí po čtyřech letech, tentokrát ale s vlastní show a za doprovodu energické kapely NOP Band.

Číst více…

ART.blok 2023 se ohlídne za mladými talenty předchozích ročníků

 21.08.2023

Letos popáté bude šumperský kulturák hostit přehlídku mladých uměleckých talentů ze Šumperka a blízkého okolí. Coby pátý ročník se v pátek 8. září ohlédne za vývojem těch, kteří byli jeho součástí v minulých letech.

Číst více…

Pavlínin dvůr rozezní hity Deep Purple a Guns N' Roses

 26.07.2023

V srpnu již popatnácté ovládnou Pavlínin dvůr rockové tóny českých revivalových skupin. Letos se na pódiu představí revivaly kapel Deep Purple, Guns N' Roses a Wanastowi Vjecy.

Číst více…

Bluegrass a country ovládnou šumperský Pavlínin dvůr

 30.06.2023

Už po šestnácté bude 14. července šumperský dům kultury v Pavlínině dvoře hostit přehlídku bluegrassové a country muziky s názvem Šumperské pomněnky. Poprvé na tomto open-air mini festivalu vystoupí i slovenská kapela Vodopád.

Číst více…

Šumperský Pavlínin dvůr ožije čtyřmi festivaly pod širým nebem

 18.05.2023

Dům kultury Šumperk zanedlouho odstartuje sezónu letních festivalů, které mají nejen u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci muzikálových hitů, trampských písní a táborových ohňů, tak příznivci tvrdých kytarových riffů.

Číst více…

Čechomor v Šumperku oslaví pětatřicet let působení na hudební scéně

 14.05.2023

Na středu 24. května si šumperský dům kultury připravil pro své věrné publikum jedinečný hudební zážitek. Skupina Čechomor, která je legendou tuzemské world music, letos slaví pětatřicáté výročí od svého založení. Při této příležitosti zavítá do našeho města.

Číst více…

Lukáš Vaculík v kulturáku otevře svůj Penzion Ponorka

 02.05.2023

Lukáš Vaculík, Roman Štolpa a Andrea Traganová se v Šumperku představí s bláznivou komedií o záletech a milostných vztazích. Představení Penzion Ponorka uvede Dům kultury Šumperk ve středu 17. května.

Číst více…

Trojnásobný slavík Dalibor Janda oslaví v Šumperku významné jubileum

 12.04.2023

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků v historii československé populární hudby Dalibor Janda oslaví v tomto roce významné životní jubileum velkou celoroční sérií koncertů v Čechách i na Slovensku, jež dostala název Dalibor Janda „Tour 70“. Během vystoupení jej jako již tradičně doprovodí kapela Prototyp, která letos slaví svoje čtyřicáté narozeniny po jeho boku. Na toto jedinečné vystoupení se šumperští příznivci mohou těšit v pátek 21. dubna.

Číst více…

Dům kultury zve na pařbu při koncertu kapely Iné Kafe

 31.03.2023

Slovenská punk rocková kapela Iné Kafe v pátek 14. dubna poprvé zahraje před šumperským publikem. Pořadatelé slibují strhující show i neobyčejný hudební zážitek.

Číst více…

Držitelka několika ocenění Anděl na přání fanoušků zazpívá v Šumperku

 28.03.2023

Písničkářka Radůza je osobitá žena s nezaměnitelným hlasem. Jako autorka působivé hudby a textů vycházejících částečně ze šansonu a čerpajících inspiraci z folklóru a lidových odrhovaček si svými vystoupeními získala srdce mnoha diváků nejen u nás, ale i v Polsku a ve Francii. Její jméno ozdobí dubnový program šumperského domu kultury, kam zavítá na přání místních fanoušků společně s doprovodnou kapelou.

Číst více…

Preludium Aloise Motýla oslaví „půlstoletiny“

 15.03.2023

Pořadatelé šumperského domu kultury pojali 50. výročí festivalu klasické hudby jako přehlídku mladých pianistů. Hvězdou večera se stane Pavel Vondráček, který hru na klavír studuje na prestižní Berklee Collage of Music v americkém Bostonu.

Číst více…

Šumperský dům kultury popáté na jeden večer ovládnou Keltové

 07.03.2023

Po tříleté přestávce se příznivci alternativní hudební scény mohou těšit na pátý ročník Keltského večera, který se letos uskuteční den po svátku svatého Patrika v šumperském domě kultury.

Číst více…

Americká skupina Three For Silver vystoupí v Klubu Foyer

 03.03.2023

Tříčlenná americká kapela Three For Silver původem z Portlandu zavítá poprvé do Šumperka. V šumperském kulturáku vystoupí v rámci úspěšně se rozvíjejícího klubového projektu, který dům kultury představil minulý rok.

Číst více…

Dům kultury zve své příznivce ke svezení Na společné vlně

 24.02.2023

Na loňský dramaturgický plán s názvem „Naše malé světy“ v šumperském domě kultury plynule navázal nový programový soubor pojmenovaný „Na společné vlně.“ Veřejnost se tak může těšit na větší škálu menších pořadů i bohatý koncertní program.

Číst více…

Fotografie známých umělců budou v následujících týdnech zdobit nový prostor Domu kultury Šumperk

 10.02.2023

Fotografie operní pěvkyně Soni Červené, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, Jaroslava Wykrenta, Jaromíra Nohavici, Daná Bárty, Michala Prokopa nebo divadelních představení Divadla Na Jezerce dorazily v těchto dnech do Domu kultury Šumperk. Jejich autorem je fotograf Jindřich Buxbaum, který bude hostem dalšího Klubu Gemini.

Číst více…

Jindřich Buxbaum otevře Kultibar

 03.02.2023

Fotograf Jindřich Buxbaum přijal pozvání do prvního letošního Klubu Gemini, který proběhne v nově vzniklém prostoru Domu kultury Šumperk zvaném Kultibar. Hlavním tématem pořadu, který nese název Příběhy divadla a hudby ve fotografiích, bude setkávání a oslava života.

Číst více…

Herec a zpěvák Igor Orozovič vystoupí poprvé v Šumperku

 02.02.2023

V šumperském domě kultury 15. února od půl osmé večer vystoupí herec Igor Orozovič. Šumperskému publiku se tentokrát představí v roli zpěváka s doprovodnou kapelou CO. Jedná se tak o první šumperské vystoupení tohoto herce, který je současně i nadaným muzikantem.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka prochází proměnou a nabídne novinky

 22.01.2023

S novým rokem přišla do Galerie Jiřího Jílka nová kurátorka Pavlína Vogelová. Galerie má novou otvírací dobu, nabídne novinky v podobě doprovodných programů a hlavně si v tomto roce připomene třicetileté výročí svého založení.

Číst více…

Charismatický jazzový saxofonista Gilad Atzmon zavítá do Šumperka

 10.01.2023

Na začátek roku si šumperský dům kultury připravil hudební lahůdku pro všechny milovníky jazzu. V pondělí 30. ledna totiž do Šumperka přijal pozvání špičkový Gilad Atzmon Quartet.

Číst více…

Lucie Vondráčková a Hynek Čermák zazáří v nové divadelní hře Štěstí

 14.12.2022

Pražské Divadlo Palace nedávno zařadilo do svého repertoáru novou komediální divadelní hru Štěstí, jejíž autorem je francouzský režisér a scénárista Eric Assous. V hlavních rolích na prknech šumperského domu kultury v neděli 8. ledna zazáří oblíbení herci Lucie Vondráčková a Hynek Čermák.

Číst více…

Šumperský dům kultury zve na vánoční koncert Lenky Filipové se smyčci

 01.12.2022

Dům kultury Šumperk se ve středu 14. prosince zahalí do pravé sváteční atmosféry. Se svým vánočním programem sem zavítá oblíbená česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka a hudební skladatelka Lenka Filipová.

Číst více…

Na šumperský festival Horování zavítá první Češka, která zdolala nejvyšší hory světa

 14.11.2022

Devětadvacátý ročník oblíbeného festivalu Horování, který je tradičním setkáním horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, přenese návštěvníky v sobotu 26. listopadu na impozantní místa naší planety.

Číst více…

MIG 21 předvedou v šumperském kulturáku strhující show

 30.10.2022

Ve čtvrtek 10. listopadu od 19:30 vystoupí v šumperském domě kultury kapela MIG 21. Svým fanouškům slibují strhující show a velký hudební zážitek. Do Šumperka se společně s frontmanem Jiřím Macháčkem vrátí po více než deseti letech.

Číst více…

Karel Plíhal v Šumperku uvede svůj recitál plný poetiky

 12.10.2022

Ojedinělý textař, hudebník a poeta Karel Plíhal se na přání posluchačů vrátí po třech letech do šumperského domu kultury. Mistr slovních hříček, který v jedné chvíli dokáže neopakovatelně publikum rozesmát veselou básničkou, aby jej vzápětí roztesknil emotivním textem písně, v Šumperku odehraje svůj recitál v úterý 25. října.

Číst více…

Říjnový Klub Foyer láká na pokračování exhibice ve Slam Poetry

 22.09.2022

Po úspěšné březnové premiéře se 6. října ve foyer šumperského domu kultury opět sejdou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

Číst více…

Horkýže Slíže oslaví v Šumperku třicetiny na hudební scéně

 06.09.2022

Legendární nitranská kapela Horkýže Slíže vystoupí v šumperském domě kultury v pátek 16. září. Koncert je součástí velkého turné po Slovensku a Česku, kterým si kapela připomíná tři dekády na hudební scéně.

Číst více…

ART. blok 2022 bude přehlídkou designu a fotografie

 21.08.2022

Dům kultury Šumperk letos opět představí tvorbu mladých umělců a designerů. Přehlídka nadějných autorů se uskuteční v rámci čtvrtého ročníku večera ART. blok, který proběhne v pátek 2. září od 19 hodin v prostorách šumperského G-klubu.

Číst více…

Šumperskou Revival Invazi rozproudí hity největších světových rockerů

 12.07.2022

Dům kultury Šumperk opět na závěr léta připravuje oblíbený festival Revival Invaze, který se každoročně těší velké návštěvnosti. Areál Pavlínina dvora v srdci města v pátek 19. srpna letos po čtrnácté rozezní tvrdé kytarové riffy revivalových kapel legendárních AC/DC a The Rolling Stones.

Číst více…

Šumperský Pavlínin dvůr ožije festivaly pod širým nebem

 28.06.2022

Dům kultury Šumperk opět na letní měsíce připravuje open-air festivaly Šumperské Pomněnky a Revival Invaze, které mají u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci trampských písní a táborových ohňů, tak  příznivci tvrdých kytarových riffů.

Číst více…

Festival ŠPEK na vzduchu zve na pohodové kapely

 12.06.2022

V pátek 24. června v šumperském Pavlínině dvoře nově vyrostou hned dvě hudební scény, na kterých se vystřídá pět účinkujících souborů. Hlavní hvězdou druhého ročníku pohodového festivalu ŠPEK na vzduchu bude brněnská kapela Poletíme?.

Číst více…

Vstupenky na letní akce Domu kultury Šumperk lze pořídit kliknutím v mobilu

 20.05.2022

Zkušební provoz prodeje vstupenek online zahájil Dům kultury Šumperk. Zatím se tato možnost týká letních akcí v Pavlínině dvoře. Kliknutím v mobilu si tak zájemci mohou zajistit vstupenky na červnový festival Špek na vzduchu, červencové Šumperské pomněnky a srpnovou Revival invazi.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí se zaměří na aktuální ženská témata

 09.05.2022

Denisa Pfauserová a Petra Bučková v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají ve středu 18. května do šumperského domu kultury. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky „A jak se vám líbím teď?“, jejíž autorkou je spisovatelka pro mladé dospělé Holly Bourneová.

Číst více…

Šumperská premiéra populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka

 03.05.2022

V současnosti nejoblíbenější talkshow 7 pádů Honzy Dědka můžete znát z pravidelného vysílání na televizi Prima. A nyní v premiéře v polovině května zamíří z televizních obrazovek do šumperského domu kultury, kde kromě moderátora Honzy Dědka přivítáme hereckou dvojici Veroniku Žilkovou a Václava Koptu.

Číst více…

Dalším hostem Klubu Gemini bude vyhlášená bylinkářka Jarmila Podhorná

 02.05.2022

Do květnového Klubu Gemini, který nově od začátku letošního roku pořádá Dům kultury Šumperk, přijala pozvání známá odbornice – gemmoterapeutka Jarmila Podhorná.

Číst více…

Jeleni poprvé zavítají do Šumperka

 10.04.2022

V pátek 22. dubna do šumperského kulturáku poprvé zavítá folková skupina Jelen. Při své šumperské premiéře odehraje mimo řady rádiových hitů, jakými jsou „Magdaléna“ nebo „Ještě jednu noc“, také několik nových písní.

Číst více…

Přednáška s odborníkem na pohybové aktivity docentem Tomášem Dohnalem

 28.03.2022

V jakém věku začíná naše tělo stárnout a jak může pohybová aktivita stárnutí oddálit? Jakou roli hraje pohyb v dětském věku, jakou v dospělosti a jakou ve věku seniorském? Je správné se do pohybu nutit?

Číst více…

Dům kultury zve na speciální přednášku o vojenských operacích Armády ČR

 21.03.2022

Přednášku s názvem "Válečné konflikty současnosti" nabídne Dům kultury Šumperk 30. března v 18 hodin v G-klubu. Přednášejícím bude inženýr Roman Kopřiva, někdejší příslušník průzkumných jednotek a speciálních sil Armády ČR.

Číst více…

Hostem Klubu Gemini bude psychiatr Cyril Höschl

 14.03.2022

Březnový Klub Gemini Domu kultury Šumperk nabídne přednášku předního českého psychiatra prof. Cyrila Höschla. Jejím hlavním tématem bude stres a syndrom vyhoření.

Číst více…

Divadlo Járy Cimrmana po delší pauze zavítá do Šumperka

 05.03.2022

Dům kultury uvede 10. března divadelní hru „Posel z Liptákova“ z pera trojice autorů Smoljak, Svěrák, Cimrman. Divadlo Járy Cimrmana tak do Šumperka zavítá po delší pauze. Vzhledem k rozvolnění epidemických opatření je o vstupenky velký zájem.

Číst více…

Březnový Klub Foyer láká na exhibici ve Slam Poetry

 01.03.2022

V rámci druhého klubového pořadu domu kultury se 9. března do Šumperka sjedou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

Číst více…

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí vítěz evropské superstar v klasické hudbě

 25.02.2022

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí sedmého března nabídne 49. ročník koncertního večera mladých talentů s dvacetiletým akordeonistou Martinem Šulcem, klavíristkami Pavlou Šimovou a Karolínou Dolečkovou a Plameňáky Šumperského dětského sboru.

Číst více…

Projekt LiStOVáNí se vrací zpátky ke kořenům

 21.02.2022

Lukáš Hejlík a Pavel Oubram v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají v neděli 27. února do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky Když panda tančí, jejímž autorem je James Gould-Bourn.

Číst více…

Kapitán Demo rozhýbe šumperské publikum

 15.02.2022

Hudebník Jiří Burian, který je veřejnosti známý díky svému alter egu v podobě excentrického Kapitána Demo, přijede se svou kapelou v pátek 25. února do Domu kultury Šumperk. Slibuje velkolepou show s projekcí, bez které se jeho vystoupení nemůže obejít.

Číst více…

Michal Pavlíček oslaví narozeniny se šumperskými fanoušky

 09.02.2022

Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu Michal Pavlíček přijal pozvání do Šumperka. Ve čtvrtek 17. února vystoupí společně s triem v místním domě kultury v rámci svého narozeninového turné.

Číst více…

Další akce Klubu Gemini bude patřit Aleši Palánovi a samotářům

 02.02.2022

O setkání se šumavskými samotáři, jejich životním stylu, hodnotách i lásce k přírodě bude vyprávět držitel Ceny Českého literárního fondu a Magnesia Litera Aleš Palán. Bude hostem Klubu Gemini v šumperském domě kultury.

Číst více…

Dům kultury vrací klubovou scénu do Šumperka

 24.01.2022

Dům kultury Šumperk se v rámci svého dramaturgického plánu s názvem „Naše malé světy“ rozhodl dát prostor i programům, které mají ze své podstaty menší publikum. Po Klubu Gemini, který se bude zaměřovat na životní styl, představil kulturák Klub Foyer.

Číst více…

Pozvání do nového cyklu domu kultury přijaly špičkové osobnosti

 07.01.2022

Kardiochirurg Jan Pirk, publicista a spisovatel Aleš Palán a psychiatr Cyril Höschl budou prvními hosty Klubu Gemini, který připravil pro rok 2022 Dům kultury Šumperk. Přednášky nebo besedy věnované životnímu stylu budou probíhat jednou za měsíc v G-klubu.

Číst více…

Do Šumperka zavítá držitel cestovatelského rekordu

 05.01.2022

Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán, který již navštívil 85 zemí, byl v letošním roce zapsán do České knihy rekordů jako první Čech, který sám pěšky a stopem projel legendární Hedvábnou stezku. A přesně o tom bude pojednávat jeho přednáška v úterý 18. ledna v šumperském G-klubu.

Číst více…

Dům kultury bude zrcadlit Naše malé světy

 05.12.2021

Dům kultury poodhalil část svého dramaturgického plánu na rok 2022. Slibuje řadu velkých jmen i klubovou atmosféru.

Číst více…

ŠPEK na vzduchu v Šumperku přivítá Vojtu Kotka s kapelou TH!S

 12.05.2021

Dům kultury Šumperk v reakci na rozvolnění vládních opatření pro venkovní koncerty zve na letní minifestival „ŠPEK na vzduchu“. Pomyslným zlatým hřebem večera bude vystoupení populárního herce a moderátora Vojty Kotka, který se tentokrát před publikem představí jako baskytarista kapely TH!S.

Číst více…

Dům kultury Šumperk bude figurovat v novém knižním projektu

 12.04.2021

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY mapující české kulturní domy.  Projekt je dílem spolku Architektura 489, který sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.

Číst více…

Dům kultury Šumperk spolupracuje nově s Ostravskou univerzitou

 24.03.2021

Dům kultury Šumperk přijal nabídku Ostravské univerzity v rámci projektu FactumOU. Tento čtvrtek poprvé se mohou zájemci prostřednictvím facebookové stránky šumperského kulturáku zapojit do diskuse na téma „Jak přežít pandemii a nezbláznit se.“

Číst více…

Dům kultury nabízí svým příznivcům k poslechu podcasty Nadějné vyhlídky

 17.03.2021

Krátké rozhovory se zajímavými osobnostmi ze Šumperka začal pro své návštěvníky natáčet Dům kultury Šumperk. Hosty dramaturga Ondřeje Procházky, a občas i ředitelky domu kultury Hany Pískové, budou nejen lidé z místní kulturní scény, ale i z dalších oborů lidské činnosti.

Číst více…

Dům kultury slibuje svým příznivcům „Nadějné vyhlídky“

 16.02.2021

Dům kultury Šumperk poodkryl část svého dramaturgického plánu na rok 2021. Projekt „Nadějné vyhlídky“ je sestavený tak, aby mohl pružně reagovat na nejednoduchou situaci, ve které se kulturní zařízení vzhledem k protiepidemickým vládním opatřením nacházejí.

Číst více…

Šumperský dům kultury si i v nelehké době připomene 40. výročí svého založení

 15.04.2020

Oslavy čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánované na začátek května, se vzhledem k nouzovému stavu posouvají. Největší kulturní zařízení ve městě chce kvalitu plánovaného programu pro tento rok zachovat. Příznivci kultury mohou pomoci díky projektu Vstupenky na NIC.

Číst více…