Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Pro média

Loga ke stažení ZDE

Tiskové zprávy

Dům kultury sází v době karantény na sociální sítě

 02.04.2020

Dům kultury Šumperk začíná realizovat náhradní plán, který umožní zaujmout diváky v nelehké době alespoň na dálku. Prostřednictvím sociálních sítí chce přijít s několika programy.

Číst více…

Kultura v Šumperku žije

 27.03.2020

Dům kultury Šumperk se musel přizpůsobit současné situaci. Pro veřejnost se na základě nařízení krizového štábu města až do odvolání uzavřely hlavní vchod a také pokladna. I přes zamčené vstupní dveře ale chrlí jeden koncert za druhým. Pravidelně na své Facebookové stránce totiž sdílí živé přenosy kapel a zpěváků, se kterými je v tuto chvíli na stejné lodi. Mimo to přispívá novinkami ze světa kultury, kterou si nově lidé mohou vychutnat v pohodlí svého domova.

Číst více…

Galerie Jiřího Jílka zůstává zavřena, přesto chce letošní plán výstav dodržet

 26.03.2020

Galerie Jiřího Jílka loni bojovala o přežití. Letos získala významný grant Ministerstva kultury, přesto je v nelehké situaci a připravuje nouzový plán výstav, tak aby věrní návštěvníci nebyli o výtvarné umění v Šumperku ochuzeni.

Číst více…

Recitační soutěž WOLKRŮV PROSTĚJOV 2020

 28.02.2020

Ve čtvrtek 27. února 2020 se v Městské knihovně T.G.Masaryka Šumperk uskutečnil další ročník oblastního kola přehlídky uměleckého přednesu recitátorů sólistů Wolkrův Prostějov 2020

Číst více…

Preludium Aloise Motýla nabídne skutečnou lahůdku pro milovníky klavíru

 14.02.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se plynule překlenul do své druhé poloviny. Následující dva březnové koncerty se zaměří na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry.

Číst více…

Festival Preludium Aloise Motýla zahájí Julie Svěcená

 20.01.2020

Letošní 47. ročník Preludia Aloise Motýla se dramaturgicky opět zaměří zejména na mladé a začínající umělce v počátku jejich kariéry. Novinkou pro tento rok je návrat do původního prostoru, kde se dříve koncerty tohoto festivalu odehrávaly. Únorová vystoupení se tak uskuteční ve Výstavní síni šumperského Vlastivědného muzea a březnové koncerty jako už tradičně v klášterním kostele.

Číst více…

Ian Paice z legendárních Deep Purple se představí šumperskému publiku

 12.01.2020

Jediný zakládající člen kapely Deep Purple, který s ní hraje po celou dobu její existence, přijede v polovině února do Šumperka. Ian Paice proslul i významnými spolupracemi se světovými hudebníky. Na studiových albech spolupracoval například se zpěváky jako je Paul McCartney, David Gilmour (Pink Floyd), nebo třeba se skupinou The Velvet Underground.

Číst více…

Dům kultury Šumperk svým příznivcům nadělil nové webové stránky

 12.01.2020

Šumperský dům kultury sobě a svým věrným návštěvníkům hned na začátku roku připravil dárek. Všechny zájemce o kulturu, vzdělání i zábavu při návštěvě domény www.dksumperk.cz překvapí nový vzhled webových stránek.

Číst více…

Šumperk už počtvrté na jeden večer ovládnou Keltové

 08.01.2020

ŠUMPERK. Na základě každoročně vzrůstající účasti i nadšených reakcí publika se keltská muzika i tanec v Šumperku těší velké přízni. Čtvrtý ročník Keltského večera se letos uskuteční v sobotu 15. února od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Pozvání tentokrát přijaly kapely Ginevra, Happy to Meet a Chip&Co. Kromě neotřelých hudebních vystoupení se návštěvníci na základě kladných ohlasů opět dočkají několika ukázek tradičních tanců od souboru Démáirt.

Číst více…