Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

ART. blok promění G-klub na jeden večer v galerii

Třetí ročník prezentace mladých uměleckých nadějí z regionu se letos poprvé odehraje v prostorách G-klubu v Šumperku. Současně bude večer propojen s otevřenou Galerií Jiřího Jílka. 

Letos se jako obvykle představí čtveřice mladých úspěšných autorů. Poprvé se tak setkáme s audiovizí (Ondřej Hošek) a oděvním designem (Natálie Jílková). David Burian představí své ilustrace a kresbu, Lukáš Prudík se bude prezentovat malbou. 

„Třetí ročník bude pro mě trochu odlišný. S hvězdami minulých ročníků nás pojilo dlouholeté přátelství. Letošní autory však téměř neznám, a o to více jsem mile překvapen, jaké talenty se nám povedlo ulovit,“ uvedl dramaturg Ondřej Procházka. 

Tomu, že letos nebude na ART.bloku o hvězdy nouze, nasvědčuje fakt, že všichni čtyři autoři byli přijati na prestižní umělecké školy. Popovídat si tak lidé budou moci se studenty Akademie výtvarných umění, režie při FAMU, Výtvarné školy Václava Hollara nebo plzeňské fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Celý artový večer začíná v pátek 3. září v 19 hodin v šumperském G-klubu, vstupné je sto korun. Více informací o programu a on-line rezervace najdete na www.dksumperk.cz.