Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Projekt LiStOVáNí se vrací zpátky ke kořenům

Lukáš Hejlík a Pavel Oubram v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají v neděli 27. února do Domu kultury Šumperk. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky Když panda tančí, jejímž autorem je James Gould-Bourn.

„Právě Lukáš a Pavel byli ti, kteří téměř před 20 lety tento jedinečný projekt vymysleli. Měli jen přečíst něco z knihy Emila Hakla, ale už tehdy secvičili tvar, kterému je žánr scénické čtení doteď nedostačující. Od té doby se LiStOVáNí postupně dostalo do stále více měst a vrací se vždy s novým a novým titulem. Přijďte si zpříjemnit podvečer i teď, jako vždy to bude zábava,“ zve všechny milovníky knih produkční domu kultury Michaela Horáková.

Projekt představuje zajímavé a aktuální knihy pečlivě vybraných autorů. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo.

Téma knihy je následující - hlavní hrdina ztratil milovanou ženu, jeho syn od té doby nepromluvil ani slovo, v práci dostal padáka a bez praxe nemůže ani venčit psy. Bude proto v parku tančit jako panda a začne se mu blýskat na lepší časy, když se dozví o soutěži talentů. Podaří se Dannymu vyhrát hlavní cenu a získat zpět důvěru jediného syna?

„Za šíření čtení má LiStOVáNí záštitu Ministerstva školství a za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo cenu Nadace Český literární fond,“ doplnila produkční Michaela Horáková.

Pokud máte rádi literaturu, nenechte si v neděli 27. února od čtyř hodin odpoledne ujít pořad scénického čtení Lukáše Hejlíka a Pavla Oubrama LiStOVáNí. Jednotné vstupné je 150 korun, kapacita míst je ale omezena.