Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Rocková legenda se po pěti letech vrací do Šumperka

Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí. Tyto a mnohé další legendární hity zahraje na Vaše četná přání v pátek 10. září skupina Argema v šumperském domě kultury, kam se po minulém úspěšném koncertu vrací po pěti letech.

„Výrazné refrény, příjemné zpěvy a známé melodie, které už zlidověly. To je přesně ono, na co se fanoušci jedné z předních stálic česko-slovenské rockové scény mohou během šumperského koncertu těšit,“ zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Skupina Argema je pojem, na který nedají příznivci tuzemské rockové muziky dopustit. Je populární nejen díky svým svižným melodiím, ale i podmanivým baladám. Vznikla v roce 1982 v Uherském Hradišti, kdy její hlavní zakládající člen, bubeník Josef Pavka, byl učitelem přírodopisu. Dostal nápad, že kapela ponese název podle stejnojmenného tropického motýla. Její začátky ale nebyly snadné, protože tehdejší politická situace neschvalovala daný hudební žánr i cizokrajné jméno. 

Nejprve se začala prosazovat na Jižní Moravě a postupně se vypracovala na jednu z nejrespektovanějších metalových kapel v Československu. Úspěch slavil hlavně koncertní program Velká Morava, se kterým Argema mohla konkurovat i tehdejším špičkám daného žánru v čele s Citronem nebo Vitacitem. 

Po revoluci přišel soubor s podstatně odlehčenější tváří, vrhl se do rockových vod a nebál se ani popovějších melodií. Úspěch první desky s názvem Poprvé dokázal, že se muzikanti vydali správnou cestou. Z mnohých úspěchů jmenujme například získanou nominaci na cenu Grammy v kategorii Skupina roku v roce 1995, dále pak ocenění Skokan roku v anketě Český slavík 2007. Kromě pravidelného koncertování napříč republikou vydává pravidelně nová CD, což je hudebními publicisty v dnešní době stahování hudby a rozmachu YouTube a dalších platforem považováno za obdivuhodný počin.

Hvězda skupiny září na československé hudební scéně už neuvěřitelných 39 let. Na příští rok ke svému kulatému jubileu chystá pro své fanoušky 2 speciální narozeninové víkendové pobyty ve vinařství, které byly v rekordním čase vyprodány.

Koncert kapely Argema vypukne v pátek 10. září od půl osmé večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné je v předprodeji 250 korun, v den akce 280 Kč.