Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Dům kultury Šumperk prochází proměnami

Přestože se velká rekonstrukce Domu kultury Šumperk odložila, vedení domu i jeho zaměstnanci ve spolupráci s městem realizují potřebné opravy a vylepšení určitých prostor tak, aby bylo největší kulturní centrum ve městě bezpečným a přívětivým místem pro návštěvníky.

„I když k celkové rekonstrukci objektu dojde zhruba za čtyři roky, můžeme průběžně dělat smysluplné úpravy jednotlivých prostor tak, aby byl dům kultury místem, které dostojí svého názvu. Už o prázdninách jsme instalovali přímo na pódiu novou rozvodnou skříň, která zajistí větší komfort i bezpečnost účinkujícím, muzikantům, zvukařům a technikům,“ popisuje jednu z realizovaných změn vedoucí provozu domu kultury Robert Nováček.
 

V posledních dnech se proměnily i chodby v jižním křídle DK, které dostaly novou podlahovou krytinu a výmalbu stěn. „Úpravy jsme konzultovaly s Janou Jarkovskou a Lenkou Ratajovou ze šumperského Eklektiku. Jejich cílem bylo navrhnout takové materiály a barvy, které budou ladit s ostatním interiérem a budou působit přirozeně. Staré linoleum bylo nahrazeno novou protiskluzovou dlažbou,“ vysvětluje ekonomka domu kultury Zdeňka Havlínová. Obě proměny mohly být provedeny díky spolupráci s Městským úřadem Šumperk, který získal sedmdesát procent finančních prostředků na tyto opravy z grantu Olomouckého kraje.

„Další úpravy máme v plánu. Velkého efektu, který dělá pro návštěvníky různé prostory domu kultury přívětivější, se dá dosáhnout úpravami při rozestavování nábytku, promyšleným osvětlením prostoru a dalšími doplňky,“ říká dramaturg domu kultury Ondřej Procházka, který má na starosti i promýšlení úprav interiéru při jednotlivých akcích.