Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Dům kultury vrací klubovou scénu do Šumperka

Dům kultury Šumperk se v rámci svého dramaturgického plánu s názvem „Naše malé světy“ rozhodl dát prostor i programům, které mají ze své podstaty menší publikum. Po Klubu Gemini, který se bude zaměřovat na životní styl, představil kulturák Klub Foyer.

Standupové vystoupení pražské Underground Comedy, večer slam poetry a další klubové akce bude od února hostit Klub foyer v šumperském domě kultury.

„Přijedou k nám tváře známe například z televizního pořadu Comedy Club - Tomáš Plhoň, Nikola Džokič a Jaroslav Cerman. Druhý večer v Klubu Foyer se ponese ve znamení slam poetry. Mezi čtyřmi slamery vystoupí i mistr republiky v této disciplíně z roku 2014 Anatol Svahilec,“ říká dramaturg Domu kultury Šumperk Ondřej Procházka.

Klub Foyer své sídlo nalezne, jak již název napovídá, ve foyer hlavní budovy domu kultury. Na pár večerů v roce by se toto místo mělo proměnit v prostor, kde najdou útočiště i další produkce menších žánrů.

„Bylo nám líto, že naše foyer lidé povětšinou znají jako typický průchoďák. Už v roce 2020 jsme v něm dokázali uspořádat příjemnou akci ke čtyřicátému výročí otevření domu kultury. V minulém roce jsme se tak rozhodli obnovit tuto myšlenku a postupně zde znovu začít budovat prostor pro klubové akce,“ přiblížil startující projekt Ondřej Procházka.

Poprvé se Klub Foyer otevře návštěvníkům v pátek 11. února ve 20 hodin s Underground Comedy. Slam poetry je na programu ve středu 9. března.