Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Dům kultury zve na speciální přednášku o vojenských operacích Armády ČR

Přednášku s názvem "Válečné konflikty současnosti" nabídne Dům kultury Šumperk 30. března v 18 hodin v G-klubu. Přednášejícím bude inženýr Roman Kopřiva, někdejší příslušník průzkumných jednotek a speciálních sil Armády ČR.

„Romana Kopřivu a jeho přednášku nám doporučila Mirka Adamová, produkční a manažerka, se kterou jsme už víckrát spolupracovali na různých kulturních projektech. Věříme, že téma vojenských operací za účasti českých vojáků osloví určitou skupinu lidí, kteří se zajímají o vojenskou historii i současnost. Roman Kopřiva pochází z našeho kraje a má za sebou úspěšnou vojenskou kariéru,“ říká jednatelka domu kultury Hana Písková.

Přednáška bude směřována na novodobou historii válečných konfliktů. Pozornost soustředí na oblast Blízkého východu a Afghánistánu. Mapuje stručně historii Afghánistánu, která je základním kamenem k pochopení problémů, se kterými se naši vojáci setkávali při každodenním plnění úkolů. Na základě zkušeností jednoho z přímých účastníků mise, fotografií a krátkého videa bude posluchačům dána možnost nahlédnout do jejich reálného života.

Vstupné v předprodeji je za symbolickou stokorunu, v den konání lístky podraží o 50 korun, kapacita sálu G-klubu je však limitována.