Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Na letošním Preludiu Aloise Motýla vystoupí vítěz evropské superstar v klasické hudbě

Tradiční festival Preludium Aloise Motýla se dramaturgicky drží původního konceptu pomoci v počátku kariéry nadějným a začínajícím umělcům. V pondělí sedmého března nabídne 49. ročník koncertního večera mladých talentů s dvacetiletým akordeonistou Martinem Šulcem, klavíristkami Pavlou Šimovou a Karolínou Dolečkovou a Plameňáky Šumperského dětského sboru.

„V letošním Preludiu se poprvé šumperskému publiku představí mimořádně nadaný Martin Šulc, který se věnuje studiu pražské konzervatoře ve hře na akordeon pod vedením profesora Ladislava Horáka. Vedle četných vítězství v soutěžích po České republice před dvěma lety vyhrál v mezinárodní maďarské soutěži mladých talentů klasické hudby „Virtuosos V4+“, kterou v evropských televizích sledovaly miliony televizních diváků, a vítěznou cenu mu předával sám velký tenor Plácido Domingo. Za významné umělecké úspěchy mu bylo uděleno stipendium Nadace Vize 97,“ představuje hlavní hvězdu večera produkční Domu kultury Šumperk Michaela Horáková.

Celý večer zahájí mladí zpěváčci Plameňáci, kteří jsou třetím přípravným oddělením sboru Motýli Šumperk. Děti zde mohou zpívat až do ukončení docházky na základní škole. Koncertují nejen v Šumperku, každoročně vyjíždějí na zájezdy mimo město ke sborovým kamarádům.

Následovat bude vystoupení dvou žákyň absolventa Státní konzervatoře Ostrava Pavla Hrdiny, který na šumperské Základní umělecké škole 40 let vyučoval hru na klavír a nyní pokračuje v soukromé výuce. Devítiletá Karolína Dolečková hraje na klavír druhým rokem a šestnáctiletá Pavla Šimová se stejnému hudebnímu nástroji věnuje od druhé třídy základní školy. Kromě toho zpívá i v hlavním sboru Motýli Šumperk.

Tento koncertní večer 49. ročníku festivalu se uskuteční v šumperském Klášterním kostele v pondělí 7. března od 19 hodin. Vstupné je na sezení za 150 korun, více informací o programu najdete na www.dksumperk.cz.