Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Nejžádanější česká travesti skupina Screamers zavítá do Šumperka

Nejúspěšnější, nejkvalitnější a nejoblíbenější česká travesti skupina SCREAMERS se po minulém úspěšném vystoupení vrátí v úterý 5. října do Šumperka, tentokrát se svým rozlučkovým pořadem "Poslední zvonění".

„Jak už název napovídá, s travesti skupinou Screamers se loučí její zakládající člen, manager a konferenciér Ladislav Černý a pomyslné žezlo předá mladší generaci. Přesto na smutek nebude během večera prostor, protože tato show je plná humoru, nadsázky, tance, hudby a smíchu. Půjde tak o rozloučení se s duší souboru ve velkém stylu,“ uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Do roku 1995 byla travesti show výhradně klubovou zábavou, poté v Praze vznikla první oficiální kabaretní scéna. Screamers jsou jednou z nejstabilnějších českých uměleckých skupin, která se etablovala na poli alternativního divadla v roce 1997. Na jevišti se pracovně setkali s většinou českých populárních zpěvaček a zpěváků, herců a komiků. Obrovským úspěchem byla spolupráce s německou popovou skupinou Boney M. V roce 2010 také okouzlili miliony diváků v semifinále soutěže Česko Slovensko má talent.

Skupina vydala za dobu své dosadní činnosti již 9 DVD, knihu s názvem Muži na podpatcích aneb skupina Screamers, kterou napsala Markéta Mayerová, a Bonmoty Banánové Haliny. Je rovněž partnerem různých benefičních a charitativních projektů. Podporuje například autistickou školku v Olomouci, nadaci Dům Světla, paralympiády a každoročně se zúčastňuje benefičního koncertu na hradě Houska.

Mezi kmotry skupiny bychom našli například tato hvězdná jména: Eva Pilarová, Petr Novotný, Heidi Janků, Daniel Nekonečný, Hana Křížková, Ilona Csáková, Hana Zagorová a Karel Vágner, Miloš Nesvadba, Duo Kamélie a Marcela Holanová.

"Členové Screamers jsou mistry parodie a nadsázky umělecky okořeněné o divadelní přesah. Představení vždy bývají estetickým zážitkem postaveným na spojení hereckého, baletního, pěveckého umění, bravurní improvizaci a jevištní kompozice. I díky neutuchajícímu zájmu o nová představení ji lze v současné době považovat za nejžádanější skupinu v oboru," dodává Michaela Horáková.

Se skupinou Screamers se pobavíte v úterý 5. října od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury v Šumperku. Vstupné na sezení je za 220, 260 a 300 korun. Více informací najdete na www.dksumperk.cz a www.screamers.cz