Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Šumperský kulturák se ohlédne za svou čtyřicetiletou historií

Program oslav čtyřicátin Domu kultury Šumperk, původně plánovaných na začátek května, se vzhledem k mimořádnému stavu musel přizpůsobit. Největší kulturní zařízení ve městě převážnou část programu naštěstí zachránilo a našlo pro připravované pořady náhradní termíny konání. Týkalo se to i retrospektivní výstavy DK40, kterou si příznivci kultury a umění budou moci prohlédnout v polovině června.
 

„Přijďte si společně s námi ve středu 17. června od sedmé večerní zavzpomínat na slavnostní otevření šumperského domu kultury před čtyřiceti lety. Pro zájemce navíc chystáme netradiční prohlídku zákulisí, kam se běžně divák nemá šanci dostat,“ uvedla produkční Michaela Horáková.
 
V současné době zaměstnanci domu kultury dokončují přípravy pro zahájení retrospektivní výstavy DK40. Kromě fotografií za uplynulé čtyři dekády bude její součástí také instalace z historických předmětů, které již nemohou nadále sloužit svému účelu. Tvorby konceptuálního díla se ujala dvojice mladých uměleckých nadšenců Markéta Dočkalová a Štěpán Mikulenka.
 
„Během večera pak na návštěvníky této vzpomínkové akce, kam je vstupné zdarma, čekají další překvapení,“ dodala produkční s tím, že další aktualizované informace k programu najdeme na stránkách www.dksumperk.cz.