Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Březnový Klub Foyer láká na exhibici ve Slam Poetry

V rámci druhého klubového pořadu domu kultury se 9. března do Šumperka sjedou jména, která ve světě divadelně pojatého přednesu poetických textů s vtipným obsahem něco znamenají.

„Po úspěchu pražské Underground comedy v únoru jsme se rozhodli navázat dalším druhem mluveného žánru, který se s klubovou scénou úzce pojí. Na své si přijdou jak fanoušci malých forem, tak příznivci rýmu a vtipu,“ uvádí pořad dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Večer se ponese v rytmu štafety mezi čtyřmi výraznými osobnosti zjevem i mluvou. Velkým lákadlem je především Anatol Svahilec, který se v disciplíně Slam Poetry stal dokonce mistrem ČR a sám se označuje za maskota toho žánru. Nejen on však bude hvězdou večera. Klub Foyer nabídne i úspěšné a cenami ověnčené mistry slova jako jsou Daniel Kunz nebo Ellen Makubirofa.

Projekt Klub Foyer, který odstartoval letos v únoru, má za úkol částečně uspokojit poptávku po klubové scéně, která v Šumperku chybí. V prostorách foyer domu kultury, tak na jeden večer vzniká prostor, který ožije menšími produkcemi, hrou světel a zvuků cinkajících sklenic otevřeného baru.

Slam Poetry exhibice začíná ve středu 9. března od sedmi hodin večer, vstupné v předprodeji je 150 korun, v den akce pak 220 korun.