Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Dům kultury Šumperk bude figurovat v novém knižním projektu

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY mapující české kulturní domy.  Projekt je dílem spolku Architektura 489, který sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.

„Zástupci spolku Architektura 489 Pavel Hrubý (fotograf), Daniela Šrámková (fotografka a produkční Nové scény Národního divadla) a Lukáš Veverka (student dějin umění) nás navštívili v druhém dubnovém týdnu a neskrývali své nadšení z toho, jak se v našem domě kultury mnoho architektonických i designových prvků dochovalo v dobrém stavu,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Spolek Architektura 489 si klade za cíl mapovat a upozornit na kvalitní československou architekturu z let 1948 – 1989, která často trpí kvůli nálepce „SOCIALISTICKÁ“. Na webu spolku (www.a489.cz) najdou zájemci volně dostupnou databázi staveb, kterou nadšenci stále doplňují.

„V loňském ročníku soutěže Book in Progress náš spolek obsadil s knižním projektem KULTURÁKY druhé místo a jako cenu jsme obdrželi velmi kvalitní papír od PERGRAPHICA, takže už teď víme, že ta kniha bude mít náklad 2 tisíce výtisků a bude krásná. Vyjít by měla do konce letošního roku,“ informoval Pavel Hrubý ze spolku Architektura 489.
Aktuality spolku mohou lidé sledovat i na profilu facebook.com/architektura489/.