Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Dům kultury bude zrcadlit Naše malé světy

Dům kultury poodhalil část svého dramaturgického plánu na rok 2022. Slibuje řadu velkých jmen i klubovou atmosféru.

"Dramaturgický plán na příští rok jsme se rozhodli nazvat "Naše malé světy." Tato koncepce a pojetí našeho kulturního roku má za úkol nabídnout prostor pro kulturní a společenské vyžití i skupinám lidí, kteří by třeba běžně do našeho kulturáku nezavítali," popisuje koncepci dramaturg Ondřej Procházka.

Hned v lednu čeká šumperské publikum skutečně výjimečný večer. Do Šumperka totiž zavítá bývalý osobní asistent frontmana kapely Queen Freddie Mercuryho, Peter Freestone, který během jednoho večera zavzpomíná na svého "šéfa" jak v osobních, tak profesních rovinách, které psaly hudební historii. Jeho vystoupení bude doprovázeno akustickými verzemi písní právě od kapely Queen.

"Peter Freestone je muž, který se z úspěšné kariéry garderobiera Královského baletu v Londýně vypracoval k dvanácti letům ve službě u jedné z největších legend světové hudební scény. S Mercurym zažil šťastné i tragické momenty. Od prvních šňůr po USA, přes legendární charitativní koncert Live Aid v londýnském Wembley, až po tragický konec jednoho z největší entertainerů všech dob. Toho všeho byl pan Freestone součástí a je mi velkou ctí, že přijal naše pozvání do Šumperka a o své osobní zkušenosti se s šumperskou veřejností podělí," dodal Procházka.

Z dalších velkých jmen dům kultury zatím zve na koncerty Kapitána Dema, Michala Pavlíčka nebo skupiny Jelen. Důležitou součástí budou i dva komornější projekty nazvané klub Foyer a klub Gemini. 

Klub Foyer bude mít postupně za úkol budovat malou scénu pro klubové pořady. Diváci se tam v budoucnu budou moci těšit na Stand-up vystoupení nebo drobné koncertní produkce. Foyer DK Šumperk, které přes den působí spíše jako průchozí část budovy, se tak na pár večerů v roce promění na malý hudební klub. Vedle toho klub Gemini, který své útočiště nalezne v šumperském G-klubu, se bude soustředit na besedy a přednášky o životním stylu. V rámci něj do Šumperka přijede například věhlasný kardiochirurg Jan Pirk.

Další velké lákadlo, které kulturák zveřejňuje, je pokračování slibně se rozjíždějícího festivalu ŠPEK NA VZDUCHU. V roce 2022 v rámci něj vystoupí například kapely Poletíme, Trocha Klidu, Light & Love a po velkém úspěchu z letošního roku i skupina TH!S s Vojtou Kotkem.