Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Galerie Jiřího Jílka se snad brzy otevře veřejnosti

Galerie Jiřího Jílka je stále připravena na okamžité otevření, pokud dojde k uvolnění vládních opatření. V těchto dnech je zde instalována výstava Luďka Vojtěchovského.
 

„Galerie i přes covidovou krizi díky nelehké a důkladné práci jejího kurátora Miroslava Kovala dokázala během nejsložitějších dob připravit pro diváky zajímavý program,“ říká produkční Monika Faltusová.

Zaměstnanci domu kultury s kurátorem Galerie Jiřího Jílka pevně doufají, že postupná uvolňování, či drobné změny v protiepidemickém systému PES dovolí alespoň částečné otevření výstavního prostoru veřejnosti. 

„Chceme galerii otevřít ihned, jak to bude alespoň trochu možné. Budeme tak reagovat na aktuální vývoj situace. Ať už se bude jednat o snížený počet návštěvníků nebo jiné omezení. Teď nám naději do žil nalévá i rozhodnutí poslanců o neprodloužení nouzového stavu,“ doplnil dramaturg domu kultury Ondřej Procházka. 

V současné době dům kultury nabízí alespoň možnost shlédnout část výstavy na svých facebookových a webových stránkách. Tam pak veřejnost najde i všechny potřebné informace k výstavě.