Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Dalším hostem Klubu Gemini bude vyhlášená bylinkářka Jarmila Podhorná

Do květnového Klubu Gemini, který nově od začátku letošního roku pořádá Dům kultury Šumperk, přijala pozvání známá odbornice – gemmoterapeutka Jarmila Podhorná.

„Přednášku paní Podhorné jsme nazvali Když bylinky léčí. Řeč bude o bylinných prostředcích na podporu imunity a těch, které pomáhají po prodělání virových onemocnění. Jarmila Podhorná je další z osobností, které to, co učí a hlásají, také žijí. Určitě i mnozí Šumperané znají její příběh a vědí, že bylinky v Brodku u Konice sama pěstuje, má velké vědomosti a osobní zkušenosti s účinky bylinných tinktur,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Jarmila Podhorná bude v Klubu Gemini odpovídat i na konkrétní otázky návštěvníků i radit, jak podpořit své tělo užíváním bylinek, tak, abychom byli v co nejlepší kondici.

„Jarmila Podhorná s sebou přiveze knihy i další materiály o tom, jak se sestavují bylinné kúry, o léčivé síle bylin i bylinné produkty,“ dodává Písková.

Hlavním tématem bude gemmoterapie, též zvaná jako medicína pupenů. Jedná se o léčbu kapkami z výtažků pupenů keřů, stromů nebo bylin. Tato metoda využívá kořínky, mladé listy, ale často pupeny (latinsky gemmon), ve kterých se ukládají silné látky, jako hormony, vitamíny či enzymy, účinné k léčbě oslabeného lidského organismu.

Klub Gemini s Jarmilou Podhornou se uskuteční ve středu 11. května v 17 hodin v šumperském G-klubu.