Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Šumperský Pavlínin dvůr ožije festivaly pod širým nebem

Dům kultury Šumperk opět na letní měsíce připravuje open-air festivaly Šumperské Pomněnky a Revival Invaze, které mají u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci trampských písní a táborových ohňů, tak  příznivci tvrdých kytarových riffů.

„Oba zmiňované festivaly mají v Šumperku už dlouholetou tradici. Vloni se navíc Šumperské Pomněnky poprvé konaly pod širým nebem, což návštěvníci velmi ocenili, proto i letos trampské, country a bluegrassové skladby rozezní Pavlínin dvůr,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

V pátek 8. července celý program odstartuje místní seskupení AG4 známými skladbami od Vlasty Rédla nebo Čechomoru. Jako druhá v pořadí se místnímu publiku představí opavská šestičlenná kapela Bluegrass Comeback, která slaví velké úspěchy i v zahraničí. A nejedno trampské srdce zaplesá u vystoupení hlavní hvězdy večera, tou bude Vojta Nedvěd společně se skupinou Tie Break. Určitě zazní nestárnoucí hity Růže z papíru, Jsem jenom chlap nebo Stánky.

Předposlední srpnový pátek pak na Revival Invazi žánrově přitvrdíme. „Společně se opět stylově za doprovodu revivalových kapel rozloučíme s letní sezónou. Tento festival se každoročně těší velké návštěvnosti ze širokého okolí a nejinak tomu určitě bude i na letošním 14. ročníku,“ zve příznivce rockové muziky dramaturg domu kultury Ondřej Procházka.

Jako první vás k tanci a zpěvu vyzve valašská kapela Rockoví Lišáci. V čele stojí zpěvák Pavel Zdráhal, jehož barva hlasu je věrně podobná rockerovi Jiřímu Schelingerovi. Během vystoupení zazní nejen jeho skladby, ale i celá mozaika českých hitů od Katapultu, Turbo, Václava Neckáře, Karla Gotta, Kamila Střihavky až po Arakain.

Pozvání přijaly i další dvě špičkové kapely. Tou první je Rolling Stones Revival Brno, která slibuje autentické vystoupení plné zběsilé choreografie a rebelských kostýmů, přesně jak jsme u „Stounů“ zvyklí. A celý večer zakončí AC/DS revival - nejstarší český tribude této celosvětově slavné australské party. Pecky jako Highway to Hell, Rock N Roll Train nebo Back In Black dokážou do víru zábavy strhnout každého.

Vstupenky na oba uvedené festivaly zakoupíte online na SMS ticket a stojí 250 Kč v předprodeji, v den konání cena vstupného poskočí o padesát korun. Začátek hudebního programu v Pavlínině dvoře je vždy v sedm hodin večer. Více informací najdete na www.dksumperk.cz