Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk
ZLATOVLÁSKA

Neděle 22. března od 10.00 hodin ve velkém sále

ZLATOVLÁSKA

Klasická činoherní výpravná pohádka, známá z mnoha zpracování rozličných autorů pohádkových příběhů. Scénář Josefa Kainara, který byl základem pro naše zpracování tohoto pohádkového tématu, vychází z předlohy české lidové pohádky K. J. Erbena a jako takový byl určen pro loutkové divadlo. Přepracování do činoherní verze se zachováním básnického jazyka a verše neubírá tomuto představení na působivosti.


Tento titul v letech 1997 - 2008 patřil k úspěšným inscenacím Divadla POHÁDKA Praha. Po několikaleté přestávce se dnes do repertoárové nabídky vrací. Představuje se v "novém realizačním kabátě", ale se stále stejným klasickým pohádkovým posláním.

Inu opět přišel čas: "aby ryba promluvila, aby z vody vyšla síla, aby moucha rádcem byla ..." A tak se opět setkáváme se známými postavami pohádky – Zlým králem, kterému se dostává možnosti porozumět řeči zvířat, jeho sloužícím Jiříkem – jenž přes přísný zákaz ochutná kouzelného jídla, a proto je vyhnán do světa, aby vyhledal princeznu Zlatovlásku. Jiřík na své cestě za Zlatovláskou díky získané schopnosti porozumění všem hlasům a svému dobrému srdci získává řadu přátel - jak mezi lidmi, tak mezi zvířátky. Aniž by předem tušil, kterak jejich přátelství a pomoc bude potřebovat.

Hraje Divadlo POHÁDKA Praha.

Vstupné: 70 Kč

ZLATOVLÁSKA

Datum 22.03.2020
Čas 10:00
Místo konání velký sál
REZERVOVAT