Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk
KLUB GEMINI: prof. Michal V. Marek - NEKONÁ SE!
STŘEDA 30. listopadu od 17 hodin v G-KLUBU ŠUMPERK

KLUB GEMINI: prof. Michal V. Marek

Klimatická změna – příčiny, dopad a adaptace

Listopadový Klub Gemini bude o příčinách a dopadech klimatických změn na náš život. Součástí akce bude prodej nové stejnojmenné knihy ve spolupráci se šumperským knihkupectvím KOSMAS.

Vstupné na sezení v předprodeji 120 Kč
V den konání 150 Kč
Počet míst je limitován.

BESEDA JE Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENA, VSTUPENKY JE MOŽNÉ NAVRÁTIT V POKLADNĚ DK.


Máme velkou radost, že se nám pro listopadový Klub Gemini podařilo získat předního českého vědce – profesora Michala V. Marka. Podvečer s ním bude mít stejnojmenný název jako jeho poslední kniha: Klimatická změna – příčiny, dopady a adaptace. V Klubu Gemini se dlouhodobě věnujeme životnímu stylu, a tak i tentokrát si budeme klást otázky, jak se změnám klimatu jako jednotlivci můžeme přizpůsobovat nebo jak se chovat, aby naše činnost přírodu co nejméně negativně ovlivňovala.

Profesor Marek je průkopníkem moderních ekofyziologických metod používaných při výzkumech lesních ekosystémů. Jeho zásluhou se v 90. letech Česká republika zapojila do mezinárodních výzkumných programů zabývajících se dopady globální změny klimatu. Stál u zrodu Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, který sídlí v Brně. Vědci se v něm zaměřují na změny v atmosféře a klimatu, změny ekosystému i socioekonomické změny. „Lidstvo nese zodpovědnost za tuto planetu a musí být hospodářem s dostatečnou úrovní předvídavosti,“ říká prof. Michal V. Marek.

KLUB GEMINI: prof. Michal V. Marek - NEKONÁ SE!

Datum 30.11.2022
Čas 17:00
Místo konání G-klub Šumperk
NELZE REZERVOVAT