Nejbližší akce: 25.01.2019 - ŽALMAN & Spol. , 29.01.2019 - NEIL ZAZA & BAND (USA) , 03.02.2019 - NEZBEDNÁ ČARODĚJKA

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert skupiny Poletíme?, který se uskuteční v pátek 22. února ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

S kým byla na společném turné skupina Poletíme?

a)  Tři sestry

b)  Jelen

c)  Divokej Bill

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Šumperk už podruhé na jeden večer ovládnou Keltové

Ještě se nepřestalo mluvit o loňské premiéře a už je tu druhý ročník pro všechny milovníky keltské hudby, tance a whisky. Přijďte si proto v pátek 2. března do Domu kultury Šumperk užít nezaměnitelnou atmosféru na jedinečný Keltský večer, na kterém vystoupí kapely Isara, Vintage Wine a Happy to Meet. Kromě neotřelých hudebních vystoupení se dočkáte několika ukázek tradičních tanců od souboru Démáirt.

Ten funguje pod záštitou YMCA Brno a patří k těm nejlepším v ČR. Vznikl v roce 1999 a všechny je spojuje láska k irské hudbě. Jak sami říkají: „Máme irskou hudbu příliš rádi na to, abychom u ní jen seděli.“ Kromě běžných tanečních vystoupení se často zúčastňují mezinárodních soutěží, ze kterých si přivážejí přední umístění. Dvakrát ročně otevírají kurzy pro začátečníky i pokročilé, děti i dospělé. Každoročně také tvoří delší taneční představení se snahou posunout sebe i irský tanec někam dál. Úzce spolupracují s tanečníky světových jmen jako je např. Stephen Scariff a Ronan Morgan (Lord Of the Dance), nebo Anne-Marie Cunningham a Shane McAvinchey (Riverdance). A právě vystoupení tohoto souboru zahájí celý Keltský večer.

 

Kapela Isara se žánrově pohybuje na rozmezí folk-rocku a world music. Věnuje se především vlastní úpravám lidové hudby z Irska, Skotska a Anglie, vždy s českými texty. Za významnou část z nich vděčí překladateli a básníkovi Václavu Pinkavovi, který díky mládí strávenému v Anglii při studiu na Oxfordu i lásce k tamní hudbě je odborníkem na slovo vzatým. V jejím repertoáru najdete převážně balady a „písně s příběhem“, ke kterým přistupuje s úctou a respektem k původním textům a tradičním aranžím. Pravidelně koncertuje na festivalech a v klubech po celé ČR, a také pořádá vlastní cyklus koncertů Na Scestí a festival Isarafest, který se každoročně koná ve spolupráci s Centrem 83 – sdružením pro podporu lidí s mentálním a kombinovaným postižením.

 

Skupina Happy to Meet vznikla na jaře roku 1998 v Šumperku a mezi fanoušky keltské a folk-rockové hudby je dobře známá. Hned v úvodu zvítězili ve čtenářské anketě časopisu Folk & Country a převzali symbolický Zlatý klíč. Zkusili také různé hudební soutěže a štěstí jim přálo. A to i například na festivalu Zahrada, kde získali ocenění Krtek za první místo v soutěži kapel. Neodmítli ani účinkování v Malostranské besedě, čímž podstoupili i své první televizní vystoupení v pořadu Zahrada – Folková setkání. Jsou ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhnou k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku v českém a anglickém jazyce.

 

Celtic Thrashfolk ve skotských sukních! Přesně tak by se dala charakterizovat kapela Vintage Wine. Současná sestava se zformovala z kapely Neon Black. Mísí v sobě rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky. Za šest let své existence již stihla nepřeberné množství festivalů a zajímavých akcí. Zahrála si třeba po boku Uriah Heep nebo irských Wolfe Tones. Na koncertech této partičky to žije a whisky teče proudem. Přesvědčit se o tom můžete na závěr celého večera, kdy rozparádí šumperské publikum pořádnou energií a nenechá nohy návštěvníků v klidu.

 

 

Druhý ročník Keltského večera vypukne v pátek 2. března od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je za 150 Kč. Více informací a rezervace vstupenek najdete na www.dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 948303