Nejbližší akce: 19.10.2018 - DŽEMFEST - VYPRODÁNO , 25.10.2018 - Koncert k výročí republiky , 26.10.2018 - TURBO

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert legendární skupiny Nezmaři, který se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce byla založena skupina Nezmaři?

a)  1977

b)  1978

c)  1979

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Šumperk už podruhé na jeden večer ovládnou Keltové

Ještě se nepřestalo mluvit o loňské premiéře a už je tu druhý ročník pro všechny milovníky keltské hudby, tance a whisky. Přijďte si proto v pátek 2. března do Domu kultury Šumperk užít nezaměnitelnou atmosféru na jedinečný Keltský večer, na kterém vystoupí kapely Isara, Vintage Wine a Happy to Meet. Kromě neotřelých hudebních vystoupení se dočkáte několika ukázek tradičních tanců od souboru Démáirt.

Ten funguje pod záštitou YMCA Brno a patří k těm nejlepším v ČR. Vznikl v roce 1999 a všechny je spojuje láska k irské hudbě. Jak sami říkají: „Máme irskou hudbu příliš rádi na to, abychom u ní jen seděli.“ Kromě běžných tanečních vystoupení se často zúčastňují mezinárodních soutěží, ze kterých si přivážejí přední umístění. Dvakrát ročně otevírají kurzy pro začátečníky i pokročilé, děti i dospělé. Každoročně také tvoří delší taneční představení se snahou posunout sebe i irský tanec někam dál. Úzce spolupracují s tanečníky světových jmen jako je např. Stephen Scariff a Ronan Morgan (Lord Of the Dance), nebo Anne-Marie Cunningham a Shane McAvinchey (Riverdance). A právě vystoupení tohoto souboru zahájí celý Keltský večer.

 

Kapela Isara se žánrově pohybuje na rozmezí folk-rocku a world music. Věnuje se především vlastní úpravám lidové hudby z Irska, Skotska a Anglie, vždy s českými texty. Za významnou část z nich vděčí překladateli a básníkovi Václavu Pinkavovi, který díky mládí strávenému v Anglii při studiu na Oxfordu i lásce k tamní hudbě je odborníkem na slovo vzatým. V jejím repertoáru najdete převážně balady a „písně s příběhem“, ke kterým přistupuje s úctou a respektem k původním textům a tradičním aranžím. Pravidelně koncertuje na festivalech a v klubech po celé ČR, a také pořádá vlastní cyklus koncertů Na Scestí a festival Isarafest, který se každoročně koná ve spolupráci s Centrem 83 – sdružením pro podporu lidí s mentálním a kombinovaným postižením.

 

Skupina Happy to Meet vznikla na jaře roku 1998 v Šumperku a mezi fanoušky keltské a folk-rockové hudby je dobře známá. Hned v úvodu zvítězili ve čtenářské anketě časopisu Folk & Country a převzali symbolický Zlatý klíč. Zkusili také různé hudební soutěže a štěstí jim přálo. A to i například na festivalu Zahrada, kde získali ocenění Krtek za první místo v soutěži kapel. Neodmítli ani účinkování v Malostranské besedě, čímž podstoupili i své první televizní vystoupení v pořadu Zahrada – Folková setkání. Jsou ozdobou mnoha letních festivalů, kde publikum strhnou k tanci svým energií nabitým pojetím irského rocku v českém a anglickém jazyce.

 

Celtic Thrashfolk ve skotských sukních! Přesně tak by se dala charakterizovat kapela Vintage Wine. Současná sestava se zformovala z kapely Neon Black. Mísí v sobě rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky. Za šest let své existence již stihla nepřeberné množství festivalů a zajímavých akcí. Zahrála si třeba po boku Uriah Heep nebo irských Wolfe Tones. Na koncertech této partičky to žije a whisky teče proudem. Přesvědčit se o tom můžete na závěr celého večera, kdy rozparádí šumperské publikum pořádnou energií a nenechá nohy návštěvníků v klidu.

 

 

Druhý ročník Keltského večera vypukne v pátek 2. března od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je za 150 Kč. Více informací a rezervace vstupenek najdete na www.dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 892451