Nejbližší akce: 27.01.2017 - POKÁČ - koncert na jevišti -... , 29.01.2017 - Kouzelnické vystoupení , 03.02.2017 - UVIRA BRUNO HAFIZI TRIO - koncert na...

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE
...pište kdykoliv

Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na Keltský večer, který se uskuteční v sobotu 18. února ve velkém sálu domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Který den začíná Keltský nový rok?

a)  1. září

b)  1. října

c)  1. listopadu

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Pozvání na vernisáž - Vladimír Véla

Ve středu 7. prosince od 18.00 hod v Galerii Jiřího Jílka proběhne vernisáž obrazů Vladimíra Vély.

Vladimír Véla se tu prvně přestavil v Galerii Šumperska na společné výstavě dvanácti mladých malířů (Paintomorrow) už v roce 2012 třemi obrazy (Zvonice, E a Krmelec) z roku 2011. Zaujal na první pohled hutně malířskou formou lapidárních tvarů. Jsou oživenou vzpomínkou na čirý úžas z času dětství, na první tajemné uvidění obyčejných věcí ještě anebo znovu bezejmenných a ve skrytosti až magicky působících. Vratkost pojmu abstrakce je zřejmá, jde jen o míru zobecnění očividně známého, kdysi kdesi i právě teď prožívaného a dotýkaného.

Malba je mu mírou zobrazení věci v podobě redukovaného zlomku výchozího motivu, třeba i prostého a nahodilého. Kotví a zraje v intuitivním zpracování jejím procesem a je ve volném propojení se skutečností dovedena do chvíle, kdy sama řekne, že je obraz hotový a něčím vzrušující.

Obraz je pak vytušeným znamením. Stal se svébytným znakem nové skutečnosti. Je sám sebou a nám protějškem v živém setkání tváří v tvář. Je bytostí a zve k rozhovoru. Jeho častá osová souměrnost tvaru k němu vyzývá. Navozuje vstřícnost pohledu, neúhybně, z očí do očí. Řečí beze slov, jinak, a přece shodně s meditacemi uhlových kreseb Jiřího Kornatovského, vtahuje do sebe. Utlumením tónu barev zesiluje pocit posvátna a k ponoru v něm vybízí podobně, jako Boštíkovy kruhy nebo disky Zeithammlovy.

Výstava je výraznou závěrečnou větou skladby končícího roku. Souborem pláten převážně ze dvou předchozích let a nových maleb na papíře vyzařuje do prostoru galerie přesvědčivou sílu výmluvného ticha. K mé radosti...

Miroslav Koval

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 462138