Nejbližší akce: 23.11.2017 - HORKÝŽE SLÍŽE - TOUR 25 LET , 24.11.2017 - STUŽKOVACÍ PLES SOŠ , 26.11.2017 - Pohádka na neděli - KDYŽ JDE KŮZLE...

Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest - Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE
...pište kdykoliv

Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, který se uskuteční ve středu 13. prosince ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Které z uvedených alb nevydal soubor Hradišťan?

a)  Vteřiny křehké

b)  Mys dobré naděje

c)  Zpívání o studánce

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Pozvání na vernisáž - Jiří Kosík

Ve středu 4. ledna od 18.00 hod v Galerii Jiřího Jílka proběhne vernisáž obrazů Jiřího Kosíka.

Samorostlý malíř a mile poťouchlý básník Jiří Kosík, v galerii další z "ryzích bláznů božích", zahajuje její nový rok a je v ní radostně vítán. Svobodně hraje si s obrazy a slovy, a všechno, co ho kdy potkalo i co se právě děje nebo co mu naskočí někde i letmo zaslechnuté, je trvale zdrojem obojího.

Míchá rovnou jedno s třetím nebo i desátým, a co mu na mysl přijde, ať už z bludiště paměti anebo z běhu života samo se vynoří, padne mu do oka a v hlavě uvízne, to bez zábran vypoví drsně a laskavě zároveň. Nalezené téma zhruba navodí a nechá v syrovém stavu, a smysl výpovědi, často promísené s nesmyslem, zajiskří vtipem a pohladí.

Hravě vyřeší i kvadraturu kruhu (sbírka"Vesmírný trpaslík") a v rytmu slov jeho "Lidové písně" o noze utnuté soustruhem zřetelně slyším, jak si pod nimi tiše zpívá trampskou Niagaru. Nic si neodepře a s bezmeznou otevřeností promění viděné, slyšené i přečtené v živoucí dotyky a snivé vize. V obrazy stavů své zjitřené mysli. Převrství je, zpochybní a znovu sváže různé v jediném. A ani zjevná znalost malby nebrzdí ho ve výběru prostředků a ve způsobu jejich použití. Rád podvolí se šťastné náhodě a nemaří čas příliš čistým rukopisem.

Kreslí rychlým tahem štětce a jen zběžně vymezí jednoduchý tvar na ploše papíru, malbou uhnětené. Mění styly, techniku a způsob práce, a přece je všude a ve všem vyhraněný, na první pohled zřetelně rozpoznatelný svým zkratkovitým přednesem. Je úplně svobodný a ničím nesvázaný, stejně tak, jako Petr Válek, Jan Kadubec nebo Dušan Urbaník v Mapách myšlenek. Jako oni nic nepředstírá, na nic si nehraje a s nikým nezápolí. Poddává se malbě, noří se do ní uvolněně, s chutí a bez ohledu na odezvu, jen pro ni samou. Nic lepšího mu snad ani nelze přát.

Miroslav Koval

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 645164