Nejbližší akce: 01.07.2018 - KHS: ANTONÍN DVOŘÁK - STABAT MATER , 16.07.2018 - KHS: ŠPANĚLSKÝ VEČER S CARMEN , 17.07.2018 - KHS: MUSICA FLOREA - BAROKNÍ NOC

Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků - Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na Revival Invazi, která se uskuteční v pátek 24. srpna v šumperském Pavlínině dvoře. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Z jakého států pochází skupina Nightwish?

a)  Norsko

b)  Švédsko

c)  Finsko

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Poslední květnový pátek se uskuteční festival Být ženou

Festival Být ženou vznikl před třemi lety, abychom si i v Šumperku připomněli Světový týden respektu k porodu. V pátek 26. května se G-klub znovu otevře ženám různého věku, stavu i povolání. Ale nejenom jim. Festival je otevřený opravdu každému. Jsou zde vítáni muži i děti.

I letos je hlavní program bohatý a zajímavý. Dopoledne k nám přijede výborná soukromá olomoucká porodní asistentka Kristina Neubertová Zemánková a bude povídat o tom, jak si najít cestu ke spokojenému porodu.

Druhou ženou je Gabriela Tuatti, bylinkářka a lektorka řady workshopů a seminářů, která bude povídat o svém příběhu vyléčení a o tom, jak nám bylinky mohou být prospěšné. Podívání je proloženo řadou příkladů z praxe.

Další inspirující ženou je Lucie Chaya, známá především jako překladatelka knih Kurandera a Hadí žena. Je to jedna z českých šamanek a žen, které andské učení přivezly do České republiky. Pohovoří o tom, jak vědomě a naplno využívat svoji ženskou sílu.

Zralá žena Dana Jirkalová, lektorka Školy pánevního dna, tanečních a hlasových workshopů, nám prozradí, jak si udržet zdravou pánev v každém věku. A na závěr přednášky se budou tančit kruhové tance.

Úplnou tečkou celého festivalu bude inscenované čtení Život na lednici. Velký příběh na malých papírcích – příběh matky a dcery.

Autorkou plakátu Být ženou je šumperská výtvarnice Markéta Doubravská, která také na festival zapůjčí své obrazy.

Po celou dobu bude možnost občerstvení – polévka, zeleninové saláty, dortíky a samozřejmostí je také bohatý doprovodný program,“ dodala produkční Petra Zsáková.

Od olomouckého kadeřnictví Zelená hlava se můžete nechat ostříhat či nechat něco namalovat henou. Těhotným nabízíme bellypaiting (památeční malování na bříško), prodej jantarových korálků, knih s tématikou festivalu, ukázku šatů na nošení dětí a nosítek, pro děti malý hrací koutek nejen s pastelkami. Jana Šulová z Velkých Losin doveze své krásné tvořivé omalovánky. Můžete se nechat namasírovat a zároveň poslouchat přednášky.

„Letošní novinkou je i výstava amatérských fotografií. Pokud dodáte tištěnou fotografii do DK Šumperk na téma „matka*dcera*babička“ nejpozději do 20.5., můžete být součástí výstavy na festivalu“ dodala Petra Zsáková k otázce, co je v tomto ročníku jiné.

Festival bude probíhat v pátek 26. května od deseti hodin ráno až do osmé večerní v G-klubu Domu kultury v Šumperku. Vstupné je v předprodeji za 180 korun, v den akce za 210 korun, jedna přednáška za 100 Kč. Více informací na www.dksumperk.cz a bytzenousumperk.cz

 

Program:

10:00 – 12:00

POVÍDÁNÍ S PORODNÍ BÁBOU

Kristina Neubertová Zemánková, porodní asistentka

12:20 – 14:00

BYLINKOVÁ VŮNĚ V LŮNĚ

Gabriela Tuatti

14:30 – 16:30

KURANDEROU V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ

Lucie Chaya

17:00 – 19:00

ZDRAVÁ PÁNEV V KAŽDÉM VĚKU, KRUHOVÉ TANCE

Dana Jirkalová

19:30

ŽIVOT NA LEDNICI – inscenované čtení

Petra Zsáková, Kristina Pelnářová

DOPROVODNÝ PROGRAM:

výstava obrazů Markéty Doubravské

živolné omalovánky Jany Šulové

prodej přírodní kosmetiky - Petra Hatoňová

káva a zákusky Milušky Vobořilové

polévka a saláty Moniky Sulasové

dětský koutek

šátky na nošení dětí a ergonomická nosítka, poradna

belly painting

Zelená hlava Olomouc – stříhání vlasů a malování hennou

hladimasáže – masáže hlavy nebo nohou přímo během přednášek – Pavla Diana Simonová

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 823166