Nejbližší akce: 23.08.2019 - REVIVAL INVAZE 2019 , 08.09.2019 - ŠLÁGR PARTA: Karel Peterka, Mára,... , 12.09.2019 - KAREL PLÍHAL - recitál

Dům Kultury Šumperk

Džemfest - Dům Kultury Šumperk

Džemfest

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na recitál Karla Plíhala, který se uskuteční ve čtvrtek 12. září ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?

a)  Bratři Ebenové

b)  Jaromír Nohavica

c)  Karel Kryl

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Legendární Turbo to rozbalí v Šumperku

Legendární kapela s legendárními hity, které znají nazpaměť děti i jejich prarodiče. Přesně tak by se dalo charakterizovat Turbo. Nelze však v žádném případě mluvit o nějakém sentimentu, členové této kapely to na pódiu dokáží stále pořádně rozbalit.

Přijďte se o tom přesvědčit v pátek 26. října do šumperského domu kultury a užijte si dvouhodinové energické vystoupení, během kterého zazní všechny zásadní hity, jako jsou Hráč, Chtěl jsem mít nebo Láska z pasáží,“ zve všechny příznivce rocku produkční domu kultury Michaela Horáková.

Plzeňská skupina Turbo vznikla v roce 1981 okolo kytaristy, zpěváka a skladatele Richarda Kybice. Od samého počátku se řadila mezi nejžádanější interprety hudebního vydavatelství Supraphon. V roce 1984 vydala své první dlouhohrající eponymní album. Mezitím skladba „Díky, já jdu dál“ válcuje nejeden žebříček. O rok později vydané album To bude, pánové, jízda obsahuje už legendární hity Chtěl jsem mít a Hráč. Díky velkému úspěchu začala kapela jezdit i do zahraničí a hlavně společné koncerty s německými Puhdys měly nezapomenutelnou atmosféru. Turbo se dostalo mezi českou a slovenskou špičku, v letech 1987 a 1988 dosáhlo na druhé místo ankety Zlatý Slavík.

V létě 1990 ohlásilo Turbo zánik a jednotliví členové se proto začali věnovat podnikání. Na scénu se kapela nakonec vrátila po devíti letech, když odehrála opravdu vydařený koncert s britskými Uriah Heep a Slade. Televize Nova a Prima zařazují kapelu do svých talk-show i zábavných pořadů, kvůli velkému zájmu koncerty musí začít odmítat, protože tolik pátků a sobot prostě v kalendáři není.

V polovině roku 2002 bylo jasné, že bohužel kvůli vážné nemoci nebude moci Richard ve skupině pokračovat. Naštěstí zbývající členové našli adekvátní náhradu – do kapely nastoupil Mirek Chrástka. Už v průběhu zkoušek se ukazuje, že zvládá jak kytaru, tak zpěv. I několik hudebních publicistů, kteří zkoušky navštíví, hodnotí výsledek kladně. Nová éra začíná na turné s legendární skupinou Nazareth, které navštívilo přes 20 tisíc diváků. Poté kapela zavítala i na turné do Španělska.


Už téměř čtyři desítky let svými nestárnoucími songy dostává tato rocková parta do varu fanoušky snad všech věkových kategorií a velmi solidní postavení na hudební scéně si udržuje dodnes.

Energické vystoupení skupiny Turbo odstartuje v pátek 26. října od osmi hodin večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je v předprodeji 250 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací získáte na dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1069566