Nejbližší akce: 26.12.2019 - STATEMENT PARTY #1 , 27.12.2019 - ABSOLVENTSKÝ PLES K VÝROČÍ 100 LET... , 22.01.2020 - TEREZA MAŠKOVÁ s kapelou

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Terezy Maškové s kapelou, který se uskuteční ve středu 22. ledna ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém pořadu Tereza Mašková neúčinkovala?

a)  Česko Slovenská SuperStar

b)  Česko Slovensko má talent

c)  StarDance, když hvězdy tančí

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

20 let Džemfestu připomene výstava plakátů

Dvacetiletou historii festivalu Džemfest připomene kompilační výstava plakátů, které v uplynulých 20 letech proslavily šumperskou přehlídku po celé republice.

Výstava má název Omlouváme se za 20 let příšerných plakátů a její vernisáž se uskuteční v úterý 1. října od 19 hodin v Jižním křídle Domu kultury Šumperk. Vernisáž i výstava, která potrvá měsíc, je zdarma přístupná široké veřejnosti.

„Na výstavě si lidé prohlédnou nejen všechny plakáty, ale také uvidí, jak nápady na tyhle srandičky vznikají,“ uvedl spoluautor vizuálů Zdeněk Nováček.

Originální plakáty na Džemfest každý rok provokují i baví. Kontroverzní reakce sklidilo například zobrazení lesbického páru nebo parodie na prezidenta Zemana, kterého pořadatelé Džemfestu přejmenovali na Džemana. Celorepublikovou pozornost si vysloužilo také zobrazení nahé těhotné dívky s nápisem Zlobila? Ne ne, jen se na Džemfestu dobře bavila. Šumperský festival byl za provokující vizuály dvakrát oceněn titulem Sexistické prasátečko.

Festival Džemfest, který se koná od roku 2000 v polovině října v Šumperku, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji. Každý ročník je vyprodaný a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využívá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Každý rok Džemfest navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily (často svůj první) festival. V roce 2014 obdržel Džemfest Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury a o rok dříve získal ve stejné kategorii Cenu města Šumperka.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1139142