Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Projekt LiStOVáNí se zaměří na aktuální ženská témata

Denisa Pfauserová a Petra Bučková v rámci celorepublikově oblíbeného cyklu scénických čtení LiStOVáNí zavítají ve středu 18. května do šumperského domu kultury. Přímo na jevišti velkého sálu za zataženou oponou se společně s posluchači začtou do knížky „A jak se vám líbím teď?“, jejíž autorkou je spisovatelka pro mladé dospělé Holly Bourneová.

„Tento jedinečný projekt vznikl téměř před 20 lety. Od té doby se LiStOVáNí postupně dostalo do stále více měst a vrací se opakovaně s novým titulem. Za šíření povědomí o čtení má záštitu Ministerstva školství a za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo cenu Nadace Český literární fond,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Během hodinového divadelního vystoupení je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo v netradičním prostředí. Projekt představuje zajímavé a aktuální knihy pečlivě vybraných autorů.

Téma knihy je následující - jaké to je, když je vám třicet a nechcete zůstat pozadu? Tori je úspěšnou influencerkou. Její autobiografie se vyhřívá na knihkupeckých pultech mezi bestsellery, navíc patří mezi oblíbené motivační řečníky.

Zatímco zástupy svých sledujících zásobuje motivujícími posty a nabádá je, aby „žily takový život, jaký chtějí“, Tori samotné se podle těchto rad žít příliš nedaří. S mužem, o němž básnila na konci své knihy, už půl roku nic neměla. Vypadá to, že všichni kolem se vdávají a žení, mají děti a říkají, jak je svět úžasný... Ale Tori jim na to nemíní skočit. A tak bojuje! Tohle bude živé, humorné a peprné.

Milovníci literatury, nenechte si ve středu 18. května od pěti hodin odpoledne ujít pořad scénického čtení LiStOVáNí s Denisou Pfauserovou a Petrou Bučkovou. Jednotné vstupné je 150 korun, kapacita míst na jevišti velkého sálu je ale omezena.