Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk
ŘECKÉ BÁJE
Představení je určeno žáky I. stupNĚ základních škoL

Pondělí 5. října 2020 od 10.00 hodin ve velkám sále

ŘECKÉ BÁJE  

obnovená premiéra

ŘECKÉ BÁJE na jevišti rozehrávají EVA HRUŠKOVÁ a ZDENĚK ROHLÍČEK. Toto představení pro děti od 5 do 12 let je pestrá koláž, která přináší jednoduché základní informace o starověkém Řecku a jeho bájích, to vše velice zábavnou formou, která zaujme i ty nejmenší diváky. Zdeněk Rohlíček a Eva Hrušková zde vystupují v rolích antických bohů, ztělesňují boha Dia a bohyni Héru. Děti na jevišti vystoupí jako Héfaistos, Apollón, Hermes, prostě jako bohové, kteří bydlí na věhlasné hoře Olympu. Protagonisté představení si s dětmi zahrají také na Paridův soud: dvě děvčata ztělesní Pallas Athénu a bohyni Afrodité. Tuto povedenou rodinku doplní krásné loutky boha Árese a bohyně Artemis. Dojde i na Trojského koně.

Významný podíl zde mají rytmické písničky Zdeňka Bartáka, které děti seznamují nejen se střípkem slavných bájí, ale také s obdobím, kterému se říkalo antika. Nemusíte se bát obsadit hlediště i předškoláky, rozumí a reagují bezvadně.

Scénář a texty písní JIŘÍ CHALUPA, dramaturg dětského vysílání ČT, ten malé diváky velmi dobře zná! Loutky a výprava JAROSLAV DOLEŽAL, hudba ZDENĚK BARTÁK.

Hraje: DIVADLO EVY HRUŠKOVÉ A JANA PŘEUČILA.

Vstupné: 60 Kč

ŘECKÉ BÁJE

Datum 05.10.2020
Čas 10:00
Místo konání Dům kultury Šumperk - velký sál
REZERVOVAT