Dům kultury Šumperk na Facebooku
Dům kultury Šumperk na Instagramu
Penzion G - Šumperk

Červnovým hostem Klubu Gemini bude proslulý vakcinolog

Český epidemiolog a vakcinolog prof. Jiří Beran bude hostem červnového Klubu Gemini. Hlavním tématem besedy, která se uskuteční 15. června v 19 h v G-klubu, bude očkování pro cesty do zahraničí.

„Připravované návštěvy profesora Berana si nesmírně vážíme. Je to člověk, který se epidemiologii věnuje více než 30 let. V době epidemie onemocnění covid-19 zněl jeho hlas silně v různých diskusních pořadech, ve kterých si dovolil nesouhlasit s některými výklady a postupy, které odporovaly jeho poznání a profesním zkušenostem. Věřím, že téma očkování pro cesty do zahraničí bude návštěvníky Klubu Gemini zajímat,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Profesor Jiří Beran se začal v roce 1994 zabývat vývojem očkovacích látek, zejména proti chřipce, lymeské borelióze nebo klíšťové meningoencefalitidě, virové hepatitidě A, břišnímu tyfu a virové hepatitidě B. Od roku 1997 se zabývá problematikou cestovního lékařství.

V dubnu 2002 se stal ředitelem a vedoucím lékařem Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové. Založil a v letech 2002–2008 vedl obdobné centrum při Klinice infekčních nemocí Fakultní nemocnice v Hradci Králové. V roce 2004 se stal vedoucím Samostatného výukového pracoviště tropické a cestovní medicíny Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví v Praze.

V Šumperku vystoupí v rámci Klubu Gemini ve středu 15. června. Beseda s ním se uskuteční v G-klubu Domu kultury Šumperk od 18 hodin. Pokud si kladete otázky, jak se postavit v dnešní době k očkování, zejména, pokud chcete cestovat, je červnový Klub Gemini určen právě vám.