Nejbližší akce: 29.05.2017 - KATEŘINA ENGLICHOVÁ (harfa), VILÉM... , 05.06.2017 - VESELÁ TROJKA PAVLA KRŠKY , 13.06.2017 - Zdravé vidění bez brýlí - workshop

Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků - Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE
...pište kdykoliv

Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na Revival Invazi, která se uskuteční v pátek 25. srpna v šumperském Pavlínině dvoře. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Které album nenajdete v diskografii skupiny Green Day?

a)  Demolicius

b)  Shenanigans

c)  Neighborhoods

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

GALERIE JIŘÍHO JÍLKA 1993 - 2007


GALERIE JIŘÍHO JÍLKA, Sady 1. máje, Šumperk

vznikla postupnou úpravou výstavního prostoru zaniklého Okresního kulturního střediska
v roce 1993, jako nekomerční galerie při šumperském Domě kultury.
Provoz zahájen 8. září 1993 slavnostním otevřením stálé expozice a výstavou prací
Ak. sochaře Jiřího Jílka (1925 - 1981). Instalace Anežka a Miroslav Kovalovi,
úvodní slovo k autorovi PhDr. Pavel Zatloukal, ředitel Muzea umění Olomouc.
Výstavu doprovázelo vydání monografie Jiřího Jílka (uspořádali Anežka a Miroslav Kovalovi, vydalo město Šumperk a Nadace Lenky Kuchařové v nákladu 2.000 výtisků).

První výstava, ještě v původním výstavním prostoru:
8.3. - 15.3. 1993 - Jiří Jílek: Sobotínský soubor
(k návštěvě prezidenta Václava Havla v Šumperku)


VÝSTAVY V ROCE 1993

22.9. - 15.11. - Milan Zimmermann: Obrazy
14.11. - 3.12. - Rudolf Mayer: Obrazy a objekty
16.12 - 1.1.1994 - Andrej Zupko: Fotografie


VÝSTAVY V ROCE 1994
(dramaturgie Alena Čižmářová)

3.1. - 30.1. - Rostislav Berka, Martin Dohnal: Alter ego
1.2. - 27.2. - Josef Liesler: Barevná litografie
1.3. - 27.3. - Studenti PdFUP Olomouc: Experiment v textilní tvorbě
29.3. - 1.5. - Juan Shirasu: Grafika
3.5. - 31.5. - Pavel Hřebíček: Bronz
3.6. - 3.7. - Jindřich Štreit: Lidé olomouckého okresu 90. let XX. století
5.7. - 28.8. - Jiří Jílek: Rozšířený soubor prací
1.9. - 30.9. - Jana Nesvadbíková, Alena Richterová: Dech dávných kultur
(reminiscence egyptského a indiánského umění v textilní tvorbě)
4.10. - 30.10. - Zvony rodiny Dytrychových
28.10. - slavnostní zavěšení zvonu "Svobody" - klášterní kostel
v Šumperku
1.11. - 5.12. - rekonstrukce předního výstavního prostoru galerie


VÝSTAVY V ROCE 1995
(dramaturgie Miroslav Koval)

6.12.1994 - 29.1.1995 - Dagmar Koverdynská: Dřevěné reliéfy a obrazy
31.1. - 5.3. - Věra Kovářová: Kresby tuší
14.3. - 2.4. - Pavel Král: Obrazy
4.4. - 30.4. - Alena Crhonková: Grafika
2.5. - 28.5. - Lubomír Jarcovják: Grafiky, autorské papíry a knihy
30.5. - 25.6. - Dalibor Chatrný: Kresby tužkou 1994-95
27.6. - 30.7. - Bronislava Hubáčková: Irsko (obrazy a kresby)
1.8. - 10.9. - Bohumír Komínek: Z Betléma a okolí (obrazy)
16.9. - 1.10. - MÚ + ÚHA Šumperk: Obnova památek v Šumperku
3.10. - 12.10. - Morgan O‘ Hara: Pohyb člověka jako výtvarné téma (kresby)
13.10. - 29.10. - Alena Crhonková, Anežka Kovalová, Dana Vilišová:
Kresby, grafika, pastel, keramika
(50. výročí založení ZUŠ Šumperk)
31.10. - 26.11. - Svatopluk Slovenčík: Malba 
28.11. - 7.1.1996 - Jiří Janda: Portrét kamene (malba)


VÝSTAVY V ROCE 1996

9.1. - 11.2. - Petr Kvíčala: Svátek ornamentu (malba, koberce)
13.2. - 3.3. - Jan Slovák: Malba, dřevořez, linoryt, plastiky, texty
5.3. - 31.3. - Inge Kosková: Kresby z posledních let
2.4. - 28.4. - Pavla Aubrechtová: Papírové koláže
30.4. - 26.5. - Vladimír Gebauer: Malba a kresba na papíře
28.5. - 26.6. - Svatopluk Otisk, Petr Veselý: Věci (kresby)
28.6. - 28.7. - Jiří Krtička: Od krajiny ke geometrické abstrakci (malba)
30.7. - 4.9. - Jiří Jílek: Rozšířený soubor prací
6.9. - 29.9. - Miloš Cvach: Mezi vůlí a náhodou (kresby)
1.10. - 27.10. - Marie Blabolilová: Nová grafika
29.10. - 1.12. - Věra Janoušková: Koláže a smalty
3.12. - 5.1.1997 - Libor Teplý: Tma a světlo (fotografie kleneb kostelů)


VÝSTAVY V ROCE 1997

7.1. - 2.2. - Michal Ranný: Kresby
4.2. - 9.3. - Pavel Mühlbauer: Barevná kresba
11.9. - 30.3. - Zdeněk Hůla: Sochy - objekty
1.4. - 27.4. - Marie Molová: Malba a kolážové kresby
květen 1997 - opravy vlhnoucích zdí a malování galerie

3.6. - 2.7. - Radoslav Kratina: Monotypy a objekty
4.7. - 3.8. - Pavel Herynek: Cirkulární kresby a rotokaligrafie + Jan Herynek: Iradiace
5.8. - 31.8. - František Dvořák: Barevné koláže, malby a kresby na papíře
2.9. - 5.10. - Miroslava Zychová: Umělá příroda
7.10. - 9.11. - Adriena Šimotová: Prchlivost v trvání
Listopad - Sophie Curtil: Pastely 1993-97
Prosinec - Aleš Szotkowski, Pavel Preisner a Michal Navrátil - Sdružení Roman (malba a kresba)


VÝSTAVY V ROCE 1998

Leden - Miroslav Koval: Malba, kresba, fotografie
Únor - Michael Třeštík: Barevné xerografie
Březen - Olga Karlíková: Kresby tužkou
Duben - Jan Jemelka: Vitráže
28.4. - 14.5. - SOŠ památkové péče Šumperk: Studentské práce - školní rok 1997-98
15.5. - 31.5. - Jana Tichotová, Jana Podzemná a Michaela  Vlachová: Malby a objekty
Červen - Miroslav Šnajdr, starší: Malba
Červenec - Zdenka  Ranná: Akvarely + Emanuel Ranný, starší: Grafika
Srpen - Jiří Jílek: Malba z let 1953-1972
Září - Jiří Lindovský: Zátiší (starší práce na papíře, nové v umělé hmotě)
Říjen - Jiří John: Grafika
Listopad - Ladislav Daněk: Malba a kresba
Prosinec - Anežka Kovalová: Uhlové kresby


VÝSTAVY V ROCE 1999

Leden - František Kyncl: Monostruktury (barevné kresby)
Únor - Jiří Hůla: Kresba skalpelem
Břeren - Jana Jemelková: Nahoře a dole (grafika a kresby)
Duben - Petr Jindra: Bílý obraz skutečnosti (malba a kresba)
10.5. - 16.5. - Jiří Jílek: Krajina zpěvu - hudební motivy v soše, malbě a kresbě
18.5. - 6.6. - Jiří Janda a Tomáš Wurst: Užitá grafika
Červen - Jiří Schmidt: Tušové kresby
Červenec - Jaroslav Dostál: Nebe, pole, zahrady (malby)
Srpen - Josef Hampl: Šité koláže
Září - František Hodonský: Barevné dřevořezy (tisky a matrice)
Říjen - Ivan Ouhel: Malba
Listopad - Dušan Chládek: Kresby
Prosinec - Petr Jochmann: Interní bestiář, Jeskyňka Vitana, Živočich (barevné kresby)


VÝSTAVY V ROCE 2000

Leden - Libor Jaroš: Rezivění (malba, frotáže barvou)
Únor - Daisy Mrázková: Události a Žďárský cyklus (perokresby)
Březen - Jiří Mrázek: Práce na papíře (1992-96) a Rekonvalinky (1996-97)
Duben - Karel Adamus: Vizuální poezie (práce z let 1983-2000)
Květen - Josef Čapek: Velikost malých kreseb (283 tužkových kreseb z let 1912-1943)
Červen - Jiří Jílek: Sochy MU Olomouc (triptych Pomony a kresby)
Červenec - Dana Chatrná: Kresby (Plení)
Srpen - Hana Hamplová: Cesta k harmonii (barevná fotografie)
Září - Ludvík Kundera: Mnoho nocí (dekalky tuší)
Říjen - Bohuslav Reynek: Grafik a básník ticha
Listopad - Miroslav Šnajdr, mladší: Kresby 
Prosinec - Zbyněk Semerák: Malby a kresba


VÝSTAVY V ROCE 2001

Leden - Vladimír Boudník: Grafika
Únor - Zdeněk Macháček: Průhledy, deště, hladiny (malba)
Březen - Petr Zinke: Obrysy (fotografie)
Duben - Jarmila Janůjová: Barevné dřevořezy
Květen - Jana Kremanová: Golem (serigrafie, kresby, pastely, koláže)
Červen - Petr Šmaha: Malba a kresba na papíře
Červenec - Slavoj Kovařík: Dvojí krajina (práce na papíře z 50. a 80. let)
Srpen - Miloslav Jemelka: Malba
Září - Alén Karel Diviš: Kresba uhlem
Říjen - Lubomír Janečka: Střepy (kresby)
Listopad - Václav Stratil: Proměny a návraty nekonečné tušové kresby
Prosinec - Pour félicité 1972-2002, adresát MUDr. Jaroslav Dostál


VÝSTAVY V ROCE 2002

Leden - Ladislav Novák: Koláž - Alchymáž - Frotáž
Únor - Jiří Šigut: Fotozáznamy
Březen - Jaroslav J. Alt: Sedm slov a drobná zranění (malba a kresba)
Duben - Jiří Hynek Kocman: Autorské ruční papíry, autorské knihy
Květen - Vladimír Janoušek: Kresby a obrysové sochy
Červen - Antonín Kroča: Malba
Červenec - Jiří Mědílek: Krajiny (kresby a pastely)
Srpen - Eva a Vladimír Míčkovi: Prorůstání (kresby)
Září - Věra Kovářová: Vesele (barevné litografie)
Říjen - Pavel Preisner: Kresby
Listopad - Bohumír Čech: Z očí do očí jazz´n blues (černobílá fotografie)
Prosinec - Bronislava Šnajdrová: Jelenovy lesní zprávy (malba)


VÝSTAVY V ROCE 2003

Leden - Vladimír Holub: Koláže - kresby - Objekty
Únor - Julie Svobodová: Monotypy, Enkaustika, Olej
Březen - Jiří Bednář: Malba
Duben - Libor Stavjaník: Výběr z archivu (fotografie)
Květen - Jiří Kornatovský: Meditace, modlitby (velkoplošné kresby)
Červen - Jan Hísek: K obrazu (grafika, malba, kresba)
Červenec - Miloslav Moucha: Kresby a grafika
Srpen - Jaroslav Uiberlay: Klid i nepokoj (malby)
Září - Martin Zet: Kresebné záznamy deštěm
Říjen - Petr Válek: Výstava pro M. (barevné kresby a objekty)
Listopad - Jaromír Roller: Blues pro fotografii (k nedožitým šedesátinám)
Prosinec - Filip Lang: Na počátku (kresba a malba)


VÝSTAVY V ROCE 2004

Leden - Viktor Karlík: Grafika a pastely
Únor - Jiří Samek: Linoryt z hloubky
Březen - Pavel Rudolf: Kresby tuší a akrylem
Duben - Pavla Francová: pastely
Květen - Jan Raba: Věci a místa (fotografie)
Červen - sbírka Jaroslava Krbůška: Za skladem (práce na papíře)
Červenec - Martin Kuriš: Magda (malba)
Srpen - František Šnajdr: Cesty skutečné i vysněné (malba, kresba, fotografie)
Září - Jindřich Zeithamml: Tešení neměnné měnitelnosti (plastika, malba, grafika)
Říjen - Radim Hanke: Tvar mého ticha (socha a kresby)
Listopad - Pavel Petr: Krajina pro J.C. (malba, práce na papíře)
Prosinec - Marie Filipovová: Kresby


VÝSTAVY V ROCE 2005

Leden - Marius Kotrba: Trvání v podstatném (sochy, kresby, obrazy)
Únor - Michal Kalhous: Fotografie
Březen - Robert Hliněnský: Samomluvy se světlem (malba a kresba)
Duben - Lubomír Janečka: Památce Jardy Hampla (kresby)
Květen - Jaromír Zemina: Staré kresby
Červen - Bohumír Prokůpek: Vegetace (fotografie)
Červenec - Tomáš Měšťánek: Malba na papíře
Srpen - Jiří Jílek: Sochy, Kresby, Obrazy (k nedožitým osmdesátinám)
Září - Svatopluk Otisk: Místo dotýkané (obrazy a kresby)
Říjen - Monika Immrová: Hmota, objem, tvar (sochy a grafika)
Listopad - Martin Siebert, Ivan Prokop, Tomáš Turek: Deset let Blues Alive
Prosinec - Tomáš Lampar: V souznění s okamžikem (barevné kresby)


VÝSTAVY V ROCE 2006

Leden - Malé radosti Pavla a Dany Konečných: Deset autorů ze sbírky Art brut
Únor - Tomáš Laub: Veděl jsem (lepty)
Březen - Michal Navrátil: V tichu měkké geometrie (kresby a malby)
Duben - Petr Veselý: Pokoje (malba)
Květen - Dalibor Smutný: Mezzotinta
Červen - Oldřich Smutný: České krajiny a francouzské květiny (malba)
Červenec - Jan Vičar: Grafické obraty
Srpen - Jana Budíková: Ohlédání (malba a kresba)
Září - Petr Zinke: Oči vlčí (kontaktní fotografie)
Říjen - Tomáš Švéda: V záři barev (malba)
Listopad - Milena Valušková: Krajina nepoznaná (fotografie)
Prosinec - Pavel Hošek: Objekty


VÝSTAVY V ROCE 2007

Leden - Jan Klimeš: Stromy, Racci, Bouře, Ploty
Únor - Adéla Bébarová: Prolínání
Březen - Pavel Skrott: Krajina v černém
Duben - Martin Kolář: Dekory zlaté
Květen - Pavel Herynek: Metanoia
Červen - Jiří Seifert: V kameni i v kresbě
Červenec - Barbora Blahutová a František Svátek: Kolážové a vodní objekty
Srpen - Martina Volvovičová a Josef Volvovič: Toulky Maďarskem
Září - Aleš Kauer: City ?
Říjen - Jan Herynek: Okamžiky
Listopad - Lubomír Janečka: Kresby z pouště
Prosinec - Jaroslav Lampar: Radosti života

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 533555