Nejbližší akce: 24.02.2018 - O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA 2018 , 24.02.2018 - KVĚTINOVÝ PLES , 26.02.2018 - ANNA PAULOVÁ (klarinet), LUKÁŠ...

Dům Kultury Šumperk

Džemfest - Dům Kultury Šumperk

Džemfest

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert kapely Katapult, který se uskuteční v pátek 23. března ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce byla založena skupina Katapult?

a)  1974

b)  1975

c)  1976

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Violoncello a cembalo v cyklu Klasika Viva i v Šumperku

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje ve své podzimní části. „Po mimořádném hudebním zážitku z pondělí 25. září, kdy fenomenálním způsobem zazpívala sopranistka Eliška Gattringerová ty nejtěžší árie operní literatury, nabídneme bonusový koncert. Tento koncert původně nebyl v plánech na letošní rok, ale repertoár byl velkým lákadlem, kterému nešlo odolat“, říká pořadatel cyklu Roman Janků.

O čem Roman Janků hovoří, nám přiblíží hned vzápětí: „Violoncellista TOMÁŠ HURNÍK žije a pracuje již několik let na Novém Zélandě, a když se mi připomněl, že zde bude pobývat na podzim letošního roku, neváhal jsem ani chvíli. Jeho cit pro interpretaci staré hudby je mimořádný, má letité zkušenosti ze zahraničí, sám vyučuje na několika mistrovských kurzech. Jeho uměleckou partnerkou bude jedna z nejlepších a nejžádanějších českých hráček na cembalo EDITA KEGLEROVÁ. V programu zazní skladby raného, středního i vrcholného baroka.“

Kariéra Tomáše Hurníka je velice pestrá. Je absolventem Akademii Múzických umění v Praze ve třídě M. Petráše. Působil v Malaysian Philharmonic Orchestra, Kuala Lumpur, studoval barokní violoncello a Jako barokní cellista spolupracoval se soubory Musica Florea, Capella Regia Prague, Musica Aeterna and Solamente Naturali. Od roku 2005 působí jako zástupce koncertního mistra violoncell v Christchurch Symphony Orchestra na Novém Zélandu. Vyučuje komorní hru a interpretační seminář na Burnside High school a privátně cello a komorní hru. V roce 2009 založil s kolegy z orchestru smyčcové trio “Tres  Cordes”.

Edita Keglerová je také laureátka řady mezinárodních soutěží, absolventka AMU v Praze, Královské konzervatoře v Haagu v Nizozemí a Královské hudební akademie v Londýně. V současné době je profesorkou na Hudebním gymnáziu Jana Nerudy v Praze, profesorkou Pražské Konzervatoře a lektorka řady mistrovských kurzů. Spolupracuje s mnohými instrumentalisty v oblasti poučené interpretace (Julie Braná – barokní flétny, Petr Wagner – viola da gamba ad.), je členkou řady souborů se specializací na barokní interpretaci jako je Ensemble Accento, Pražský barokní soubor, Barocco sempre giovane.

Koncert se bude netradičně konat v úterý 3. října od 19 hodin a také netradičně v kostele sv. Barbory v Šumperku v Jiráskových sadech.

Následující den ve středu 4. října se koncert uskuteční také v Jeseníku. Od 19.00 vystoupí oba umělci v Kapli. „Jsme nesmírně rádi, že tento koncert pořádáme v rámci Dnů seniorů Jeseník 2017,“ podotýká Roman Janků.

 

Vstupenky na oba koncerty je možné zakoupit v obvyklých předprodejích nebo také online na internetových stránkách Klasika Viva.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 718085