Nejbližší akce: 25.01.2019 - ŽALMAN & Spol. , 29.01.2019 - NEIL ZAZA & BAND (USA) , 03.02.2019 - NEZBEDNÁ ČARODĚJKA

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert skupiny Poletíme?, který se uskuteční v pátek 22. února ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

S kým byla na společném turné skupina Poletíme?

a)  Tři sestry

b)  Jelen

c)  Divokej Bill

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Rocker Říha oslaví sedmdesátku a 40 let debutu Katapultu

Kytarista, zpěvák a skladatel Oldřich Říha oslaví na koncertech své letošní sedmdesátiny a 40 let od vydání debutové desky jeho skupiny Katapult. Vedle tří velkých listopadových výročních vystoupení v ostravské hale Tatran, brněnské hale Vodova a ve Foru Karlín v Praze navštíví během celoročního turné s názvem Šťastné narozeniny v pátek 23. března také Šumperk.

"Nebudu tutlat, že mám 18. května kulaté narozeniny. Ale nechtěl jsem jet tradiční narozeninové turné, nechtěl jsem slavit. Jsem dělník rokenrolu, věk nesleduju a ta číslovka mi připadá irelevantní. Kamarádi mě ale přesvědčili, že mám udělat narozeninové turné, tak jsem si dal podmínku, že v názvu nebude nic jako Olda Říha slaví sedmdesátiny. Jsem ale ochotný ho odehrát s podtitulem 70 let života vzhůru nohama," řekl ČTK Olda Říha.

A právě i do Domu kultury Šumperk budete moci přijít poblahopřát oslavenci na energií našlápnutý koncert. "V první části vystoupení navíc zahrajeme desku tak jak byla, i s dobovým analogovým zvukem," podotkl Říha.

Říha ze zakládající sestavy Katapultu zůstal sám. V roce 2007 zemřel ve věku 61 let bubeník Anatoli Kohout, který v kapele s přestávkami působil od jejího založení. Baskytarista Jiří Šindelář zemřel v lednu 2009 dva dny po svých šedesátých narozeninách. V té době v Katapultu bubnovala legenda českého bigbeatu Karel "Káša" Jahn, který o měsíc později zemřel v nedožitých 60 letech. Mrtvý je i další bubeník Katapultu Milan Balcar.

Novými spoluhráči se stali o generaci mladší baskytarista Andy Budka a bubeník Ondřej Timpl. Přestože má Říha pověst muzikanta, se kterým nemůže hrát každý, vydrželi s ním už od roku 2009. "Chce to smysl pro improvizaci, intuitivní hraní a ta partička se musí naladit na stejnou vlnu," řekl k tomu Říha.

Zatím poslední album Kladivo na život vydal Katapult v roce 2016. Nahrávka končí písní Čím starší, tím mladší, jejíž úspěch prý Říhu přesvědčil o tom, že může pokračovat v psaní písní i textů. U příležitosti letošního výročního turné vydá Supraphon v květnu kompilaci 3CD Katapult Zlaté hity a reedici debutového eponymního živého alba z roku 1978. Speciální dárková krabice bude obsahovat LP, CD, dobový plakát a další materiály z historie skupiny.

Koncert kapely Katapult odstartuje v pátek 23. března od od sedmi hodin večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je v předprodeji 300 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací získáte na dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 948332