Nejbližší akce: 24.08.2018 - REVIVAL INVAZE 2018 , 12.09.2018 - MICHAL ŠTĚPÁNEK - DIVOKÁ A... , 16.09.2018 - ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - čtvrtek
od 14 do 17 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na slavnostní megakoncert Dalibora Jandy, který se uskuteční ve středu 19. září ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Kolikrát zpěvák Dalibor Janda vyhrál anketu popularity Zlatý slavík?

a)  dvakrát

b)  třikrát

c)  čtyřikrát

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Program dvanáctého ročníku festivalu ŠPEK byl opravdu pestrý

Šumperská přehlídka ŠPEK během letošního jara představila umělce působící či pocházející přímo z našeho kraje. Divadlo, hudbu, přednášky, výtvarné umění či praktické workshopy, to vše nabídl různorodý program 12. ročníku Špeku. Navíc se konal v časovém rozmezí tří měsíců, tedy od března do května.

Veřejnost získala příležitost seznámit se s řadou umělců, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. V programu nechyběli místní tvůrci, nebo slavní rodáci, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostali také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce.

Přehlídka se svou originální koncepcí dramaturgie vzbudila velký zájem nejen u lokálních, ale i krajských médií, která o jednotlivých pořadech pravidelně informovala své čtenáře a posluchače.

Návštěvnost jednotlivých pořadů se pohybovala na velmi dobré úrovni, největší zájem vyvolaly Koncerty na střeše s kapelou O5 a Radeček a zpěvačkou Sabinou Křovákovou, které se vyprodaly ve velmi krátkém čase. Úspěšně proběhly i třetí ročníky akcí Špek na prknech a festival Být ženou. A zapomenout samozřejmě nelze i na speciální slavnostní koncert Old Time Jazz Bandu, který se konal při příležitosti šedesátého výročí této oblíbené kapely z Loučné nad Desnou.

V nabitém programu si mohl každý najít „svůj šálek kávy“. Pořádný rockový nářez si užili příznivci ostrých kytarových riffů na Rockové párty, která se konala ve společnosti oblíbených skupin Soul Of Scarlett, We Are The Motion a Black Mercury (10.3.). Kultovní jesenická kapela Priessnitz naživo představila nejen své známé písně, ale i novinky z alba Beztíže (24.3.). Folkoví fanoušci jistě uvítali, že na memoriálu Šumperské pomněnky vystoupily kapely Malina Brothers, Goodwill a Beg Bie Country (31.3.). Také jsme se dočkali jedinečného vystoupení Orchestru Základní umělecké školy v Zábřehu (9.4.). Známá skupina Old Time Jazz Band z Loučné nad Desnou letos oslavila 60. výročí, proto si na slavnostní koncert pozvala několik zajímavých hostů (21.4.). Kapela O5 a Radeček odehrála speciální akustické koncerty na střeše šumperského Majáku (18.5.).

Přehlídka Špek měla samozřejmě připravený program také pro příznivce výtvarného umění. Obrazy s tématem cestování vystavil v jižním křídle DK Zdeněk Nováček (31.3.-30.4.).

I milovníci divadla si přišli na své. V tom šumperském se totiž konal třetí ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (8.4.). Se svým vtipným stand-up představením Celebrity k nám totiž zavítal populární herec, bavič, uznávaný režisér a samozřejmě šumperský rodák Ondřej Sokol (11.4.). Pro děti byla připravena ekologická pohádku Ostrov odpadků, která pojednávala o tom, jak se nám špatné věci mohou jednou vrátit. Přijelo ji zahrát Divadlo Plyšového Medvídka Prostějov (23.4.).

Dočkali jsme se i autorského čtení olomouckého spisovatele Michala Sýkory, jehož knihy se staly předlohou pro několik pořadů České televize (19.4.). Na zážitkovém fotografickém workshopu Kamila Coufala jsme se naučili základní a jednoduchá pravidla, která Vám pomohou udělat jedinečné fotky (22.4.). Mladý cyklista Tomáš Vejmola, pocházející z Hranic na Moravě, na přednášce prozradil s vtipem jemu vlastním zajímavé historky z cest, kdy se na kole bez žádných zkušeností vydal do Gruzie a zpět (2.5.). K příležitosti světového dne Respektu porodu se uskutečnil třetí ročník festivalu Být ženou (26.5.).

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 842426