Nejbližší akce: 23.01.2018 - TRIO INFLAGRANTI A JOSEF VOJTEK , 25.01.2018 - LUBOMÍR BRABEC , 04.02.2018 - POHÁDKA Z BUDÍKU

Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest - Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Szidi Tobias, který se uskuteční v pondělí 26. února ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Jaká skladba od Szidi Tobias zazněla ve filmu Fontána pre Zuzanu 2?

a)  Láska šialená

b)  Nemožná

c)  Chlap z kríža

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Preludium Aloise Motýla vstupuje do jubilejního 45. ročníku

Na jubilejní 45. ročník festivalu Preludium Aloise Motýla přijali pozvání umělci dříve působící v Šumperském dětském sboru, který jim dal pěvecký základ na jejich hudební cestě.

Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 5. února 2018. Společně na něm přivítáme dva známé dětské sbory MOTÝLI ŠUMPERK a ONDRÁŠEK NOVOJIČÍNSKÝ SBOR ZUŠ, které pravidelně spolupracují s rozhlasem, televizí a už přes padesát let slaví úspěchy jak u nás, tak v zahraničí.

Na následujícím koncertu festivalu se v pondělí 19. února 2018 představí dvojice sopranistek a absolventek Konzervatoře Brno EVA MARIE GIESLOVÁ, členka operního sboru Národního divadla moravskoslezského, a ANETA PODRACKÁ BENDOVÁ, která na Institutu Ostravské dny nové hudby provedla českou premiéru části opery K. Soper Here Be Siren.

Na společném koncertu v pondělí 5. března 2018 vystoupí klavírista, cembalista a laureát mezinárodní soutěže „International Forum- Musical Performance and Pedagogics" MARTIN HROCH, zabývající se autentickou interpretací barokní hudby na oba nástroje, a mezzosopranistka JANA HROCHOVÁ, která jako sólistka Opery Národního divadla v Brně získala dvakrát nominaci na Cenu Thálie, a také debutovala na festivalu Proms za doprovodu BBC Symphony Orchestra v Londýnské Royal Albert Hall.

Závěrečný koncert festivalu v pondělí 19. března 2018 nabídne šumperskému publiku vystoupení Barokního souboru HOF-MUSICI. Seskupení se specializuje na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů. Repertoár je zaměřený zejména na hudbu neapolských a benátských skladatelů, jejichž díla byla uváděna v zemích bývalé habsburské monarchie.

Všechny uvedené koncerty Preludia Aloise Motýla se konají v Klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Domu kultury Šumperk v pracovní dny od 14 do 18 hodin.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 684622