Nejbližší akce: 05.08.2017 - OSOBNÍ PARFÉM NA MÍRU - workshop , 25.08.2017 - REVIVAL INVAZE 2017 , 15.09.2017 - OPERA DIVAS - Divy lásky a hudby

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE
...pište kdykoliv

Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Provozní doba předprodeje vstupenek od 19.6. do 31.8. -> pondělí - čtvrtek (14 - 17 hod.)

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Petry Janů, který se uskuteční v pátek 22. září ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém českém muzikálu si zahrála zpěvačka Petra Janů?

a)  Kleopatra

b)  Hamlet

c)  Mýdlový princ

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Pozvání na vernisáž - Matěj Lipavský

Ve středu 5. července od 18.00 hod v Galerii Jiřího Jílka proběhne vernisáž obrazů Matěje Lipavského.

Matěj Lipavský maluje co má nejraději. Nic nevymýšlí, sama skutečnost je mu dostatečně zajímavá. Zná své meze před živou přírodou, která je nedostižná, ale i proto dá se malovat znovu a znovu. Nabízí mnohem víc, než co by sám složitě nacházel a čeho se malbou přirozeně dotýká.

Narodil se a žije v Praze, ale cítí se líp ve volné přírodě a i ve městě sleduje spíš proměny počasí, vítr, slunce, déšť, teplo nebo chlad. Opakováním motivu ve variacích maluje svou krajinu bez příběhu, hmotu a barevné světlo v ní jako téma o sobě. Nevyhlíží na daleký obzor, neokázale a civilně portrétuje jemným koloritem mělký prostor její měkké dutiny.

Nověji volí kaligrafičtější přístup a jím zachycené nahodilosti. Nesleduje jen jednu výtvarnou linii, netříbí už ustálený styl, ale maluje různým způsobem právě teď  uviděné. Vstřebává krajinu malbou a nalézá v ní stále nové podněty. Čerpá ze silného vztahu k ní. Vyjadřuje se souběžně i úsporným slovem (viz jeho sbírka "Nika", Host, Brno, 2016) a v obojím je ryzí básník. Neilustruje, ale rovnocenně doprovází jedno druhým. Vkládá i více významů do jednoho motivu, mísí vzájemné vztahy lidí a míst. Ukládá do nich své pevné vazby k nim a v ustavičných návratech učí se přírodě pozorněji otevřít a naslouchat jí.

Maluje hodně a rychle, v poslední době častěji vzdušně lehkým akvarelem, jeho "barevnou louží" ale vrací se rád i k předchozí hutné malbě a proto spolu s převahou prvního vystavuje i nová plátna v oleji a akrylu nebo i v jiných kombinacích. Vyzkoušel si krátce i práci sochaře, strávil rok studia na Akademii v ateliéru Jindřicha Zeithammla a podílel se s bratrem Jakubem na jeho zemních kapličkách, ale malba stala se mu hlavním vyjadřovacím prostředkem. Našel se v ní, je výrazným koloristou a výstava to tu přesvědčivě dokládá.

Miroslav Koval

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 565265