Nejbližší akce: 18.10.2019 - DŽEMFEST - VYPRODÁNO , 24.10.2019 - RADKA FIŠAROVÁ, ANNA LUKÁŠOVÁ &... , 25.10.2019 - KONCERT K VÝROČÍ REPUBLIKY

Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků - Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na 27. ročník festivalu Horování, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?

a)  2001

b)  2003

c)  2005

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Poetický Karel Plíhal v Šumperku uvede svůj recitál

Ojedinělý hudebník, textař a poeta Karel Plíhal se vrací na koncertní pódia. Je mistrem slovních hříček, protože v jedné chvíli dokáže neopakovatelně publikum rozesmát veselou básničkou, aby jej vzápětí roztesknil emotivním textem písně. Osobně se o tom můžete přesvědčit ve čtvrtek 12. září, kdy vystoupí v Domě kultury Šumperk.

Na šumperském koncertě posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. A zejména famózní kytarové umění," uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Rodák
z Přerova vystudoval průmyslovku, poté pracoval jako konstruktér, topič v Moravském divadle v Olomouci a nakonec se i bez hudebního vzdělání dal na dráhu písničkáře. Na kytaru hraje od svých patnácti let, nejprve hrál s olomouckými undergroundovými kapelami (Hučka, Falešní hráči, Plíharmonyje), od poloviny 80. do poloviny 90. let vystupoval s Emilem Pospíšilem a první sólový koncert měl v roce 1983.

„V patnácti jsme jezdili s kamarády na vandry a milovali jsme skupinu Greenhorns. Žili jsme tou trampskou romantikou až do dvaceti let. Postupně jsem přešel do skupiny Falešní hráči, kde jsem hrál na banjo a housle. A tam jsem už byl chycen Semaforem a Vodňanským a Skoumalem a pochopil jsem, že i texty můžou jít jinudy. Po vojně jsem se už přes vzdělanější kamarády dostal k Mertovi, Třešňákovi, Janotovi a podobně. Nejvíce mně tehdy asi učaroval Merta. Poznamenal mě ne stylem tvorby, ale projevem, hrou na kytaru, pohotovostí, vtipností a básnivostí svých textů,“ shrnul své hudební cesty v pořadu Krásný ztráty.

Tento rukopis se přenesl i do Plíhalových skladeb. Čtyřnásobný vítěz folkového festivalu Porta si pozornost posluchačů i kritiků udržel dodnes. Podle našich hudebních publicistů má na české folkové scéně jen velmi málo konkurentů. „Karel je písničkářský talent, jaký se rodí jednou za desetiletí a který má všechno. Je to výborný textař, melodik, kytarista a jedinečný zpěvák,“ píše publicista Jiří Černý.


Složil hudbu k řadě inscenací olomouckého divadla, podílel se na vzniku alb Jaromíra Nohavici nebo bratří Ebenů a složil hudbu ke snímku Rok ďábla, oceněném několika Českými lvy. Na swingovém albu Nebe počká zhudebnil některé Kainarovy básně, k jehož nahrávání přizval folkovou skladatelku a zpěvačku Zuzanu Navarovou. V roce 2006 vydal pod názvem Jako cool v plotě výběr svých básniček doprovázený ilustracemi Miroslava Bartáka a o devět let později výběr z jeho písní
Skříň s beduíny. Jako svůj velký inspirační zdroj Plíhal uvádí divadlo Semafor, dále i latinskoamerickou hudbu, The Beatles, Jethro Tull nebo Pink Floyd. V současné době koncertuje s klasicky vzdělaným kytaristou Petrem Fialou, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové, a sám se doprovází na mandolu.

Koncertní recitál písničkáře Karla Plíhala se uskuteční ve čtvrtek 12. září od půl osmé večer ve velkém sále domu kultury.
Pořadatelé upozorňují, že koncert není přístupný dětem do 12 let. Vstupné na sezení je v předprodeji za 290 Kč, v den akce podraží o šedesát korun. Více informací najdete na www.dksumperk.cz a www.karelplihal.cz.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1096918