Nejbližší akce: 01.07.2018 - KHS: ANTONÍN DVOŘÁK - STABAT MATER , 16.07.2018 - KHS: ŠPANĚLSKÝ VEČER S CARMEN , 17.07.2018 - KHS: MUSICA FLOREA - BAROKNÍ NOC

Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest - Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na Revival Invazi, která se uskuteční v pátek 24. srpna v šumperském Pavlínině dvoře. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Z jakého států pochází skupina Nightwish?

a)  Norsko

b)  Švédsko

c)  Finsko

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Oblíbený Pavel Callta představí s Light & Love své největší hity

Do šumperského Domu kultury v pátek 24. února společně zavítají Light & Love a Pavel Callta s kapelou. Ti si získali pozornost mnoha fanoušků a jejich písně patří k těm nejhranějším na televizních a hudebních stanicích. Uslyšíte tak naživo známé hity Naštěstí, Zrzka, Terapeut, Blueberry Sky, True, Under The Low Sun a mnoho dalších. Proto si určitě nenechejte ujít jedinečnou příležitost vidět je na vlastní oči!

Zpěvák PAVEL CALLTA je rodákem z České Lípy, který vstoupil do povědomí veřejnosti v roce 2011 jako semifinalista soutěže Česko Slovensko má talent. Následně v listopadu 2012 vydal svůj debutový singl Ve Hvězdách, který se hned vyšvihl na špičku hitparád. Zajímavostí je, že ve videoklipu si zahrála i česko-slovenská herečka Andrea Kerestešová.

Poté následoval další úspěch s písní Naštěstí, o které lidé doteď píší, že jim zlepšuje den. „Je určitě hezký pocit vědět, že moje tvorba a texty někoho zajímají. Nejkrásnější chvíle zažívám právě na koncertech, když lidé znají moje texty, zpívají se mnou a vracejí mi to svojí energií a úsměvy,“ říká na to Pavel.

Pavel Callta

A velké ohlasy sklidily i hitovky TerapeutZrzka. Pavel má nepochybně talent a navzdory těžkým životním osudům se činí a přináší jeden skvělý song za druhým. Svou hudbou dokáže vykouzlit úsměv na nejedné tváři i díky optimistickým videoklipům.

Jeho hvězda zazářila už na internetu, protože byl právě jedním z prvních českých hudebníků, který pochopil, jak důležité jsou sociální sítě a on-line komunikace s fanoušky. Na YouTube nasbíral tisíce věrných příznivců, o které se může kdykoli opřít. Na milionovou sledovanost tak útočí s každým videem, které na svůj kanál umístí. Například skladbu Tak Promiň“ nejprve nahrál jako akustický pozdrav komunitě na sociálních sítích, na základě jejich reakcí se následně rozhodl vytvořit plnohodnotnou verzi. S ní nyní boduje i v mnoha rádiích.

„Pro mě asi nejvíc srdcové skladby jsou Mami, Tak promiň a Pouto přátelství a pokaždé, když je zpívám na koncertech, mám takové nepopsatelné emotivní pocity,“ dodává Pavel.

Na šumperském koncertě představí nejen písně z autorského debutového alba Momenty, které mu vyšlo v roce 2015.

„Pavla Calltu už můžeme s klidem označit za jednoho z nejoblíbenějších českých zpěváků současnosti. Jeho hudba plná emocí zkrátka „nakazí“, a pak si jeho písničku pobrukujete celý den,“ uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Ještě předtím se šumperskému publiku představí sourozenecká dvojice LIGHT & LOVE, která patří k nejvýraznějším domácím objevům současnosti. Bratři Honza a Lukáš Balcárkovi alias Johny a Kosak se mohou pochlubit dotaženou produkcí studiových nahrávek i fascinující přirozeností na koncertech.

"Navíc hlasy obou bratrů k sobě přímo harmonicky sedí, čímž dokreslují pozitivní atmosféru jednotlivých písní. Samozřejmě musím zmínit i to, že na naše poměry mají velmi skvělou anglickou výslovnost na světové úrovni," dodává Michaela Horáková.

Jejich talentu si už všimli i slavnější kolegové – např. Richard Krajčo z kapely Kryštof (remix skladby Srdcebeat). Produkčně se podíleli na skladbách Voxela, Adama Mišíka, Pavla Callty nebo nováčků Mirai.

„Zároveň s naším singlem Country Boy vyšel ještě jeden s názvem Generace O, což je vlastně z Óčka. To právě oslovilo několik interpretů a mě jako producenta, jestli bych se na tom chtěl podílet. Přišlo mi to jako super nápad, prostě takový letní fajn song,“ upřesňuje Johny.

Light & Love

Bratři dříve působili v kapele Johny Said The Number, jenž si vybudovala slušnou pozici na české alternativní scéně. Mladá skupina se prezentovala hlučnější kytarovou muzikou a na seznamu interpretů, které je třeba sledovat, ji měla řada novinářů. Po slibném začátku přijalo jádro kapely nové jméno a pod hlavičkou Light & Love se orientuje na veselý a hravý inteligentní pop s harmonickými texty. Hned první singl Blueberry Sky se šestadvacet týdnů pohyboval mezi nejhranějšími nahrávkami v tuzemském éteru, na něj talentovaná dvojice navázala skladbou True. Na podzim 2016 vydali své debutové album Surrender To The Stars.

„Chtěli bychom říct našim fanouškům, že je máme moc rádi. Děkujeme každému, kdo poslouchá naši hudbu. Pokud jim dává něco, co je oslovuje nějak niterně, tak nás to moc těší a je to super,“ říkají bratři Balcárkovi s nadšením.

Společný koncert Light & Love a Pavla Callty s kapelou se uskuteční v pátek 24. února od půl osmé večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je v předprodeji za 190 Kč, v den akce pak za 230 korun. Více informací a rezervace vstupenek najdete na www.dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 823167