Nejbližší akce: 25.01.2019 - ŽALMAN & Spol. , 29.01.2019 - NEIL ZAZA & BAND (USA) , 03.02.2019 - NEZBEDNÁ ČARODĚJKA

Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest - Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert skupiny Poletíme?, který se uskuteční v pátek 22. února ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

S kým byla na společném turné skupina Poletíme?

a)  Tři sestry

b)  Jelen

c)  Divokej Bill

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Nezapomenutelný koncert s mladými talentovanými umělci

V pátek 9. března do šumperského H-clubu zavítá oblíbený písničkář a držitel ocenění Anděl Thom Artway. V roli předskokana se publiku představí nadějná šumperská skupina Trocha Klidu.

Ta vznikla v březnu 2014, kdy se dali dohromady Daniel Holý a Michal Juřička, s vizí psát české zpěvné písničky. Prvotní složení bylo žánrově zařaditelné k folku, později plynule přešla k pop-rocku. Za dobu svého působení už kluci sdíleli pódium s takovými interprety, jako jsou Chinaski, No Name, Voxel, Pokáč, O5 a Radeček nebo Sebastian, Michal Hrůza nebo Slza. A na jaře 2017 měli navíc společnou tour s UDG a Ovocem. V září vydali debutové EP Trocha k Vám, v čele se singlem k písni Zebra, k němuž byl natočen videoklip až na dalekém atraktivním Islandu.

Thom Artway (vlastním jménem Tomáš Macek) je moderním písničkářem, vyprávějícím o životě s lehkostí plnou energické melancholie. Silným hlasem, nenápadným projevem a charakteristickým zvukem cestuje mezi folkem, rockem a popem. Jako busker začal svoji kariéru v Praze na Malé Straně u Lennonovy zdi a následně pokračoval do daleké Austrálie a na Nový Zéland. Během hraní přímo na ulici poznal spoustu lidí, nasbíral dostatek zkušeností a zdokonalil se v angličtině.

V roce 2012 jej proslavila skladba Towards the Sun, kterou nahrál k soundtracku filmu Křídla Vánoc. Zatím největší úspěch zaznamenal v roce 2015 se singlem I Have No Inspiration, který se stal okamžitě hitem a byl i pro několik reklam významných společností. Na více než rok a půl ovládl přední příčky českých hitparád. Následovaly písně Blind Man a Conformity, jež byly předzvěstí prvního alba HEDGEHOG, které vyšlo na podzim 2016. Díky němu je držitelem ocenění Anděl za zpěváka a objev roku.

Poštěstilo se mu také vystoupit jako support fenomenální zpěvačky ZAZ, Glen Hansard si vybral Thoma jako hosta pro své dva koncerty. Před nedávnem dostal příležitost předskakovat v pražské Lucerně na koncertu islandské kapely Kaleo.

V červenci 2017 vyhrál v mezinárodním hudebním projektu Czech Fresh, díky čemuž získal spolupráci s renomovanou světovou bookingovou agenturou United Talent Agency, nahrávací dny ve studiu Sono Records, natočení klipu v YouTube Space v Londýne a účast na předních evropských showcase festivalech.

I po úspěchu na hudební scéně pokračuje v buskování napříč ulicemi evropských měst. Zůstává tak věrný odkazu, ze kterého sám vzešel. Svou pílí se vypracoval z ulice až na pódia největších českých klubů a festivalů.

„Sólová vystoupení pouze s kytarou se nesou v intimním duchu, avšak Thomův projev je energický a procítěný, právě v tom spočívá její síla a nezaměnitelnost. Úspěch tohoto mladého písničkáře je jen důkazem toho, že sen o hudební kariéře se může stát skutečností - stačí, když půjdete štěstí naproti," říká produkční domu kultury Michaela Horáková.

Písničkář Thom Artway společně s kapelou Trocha Klidu vystoupí v pátek 9. března od půl osmé večer v H-clubu Šumperk. Vstupné je v předprodeji 180 Kč, v den akce 220 korun. Více informací získáte na dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 948303