Nejbližší akce: 18.10.2019 - DŽEMFEST - VYPRODÁNO , 24.10.2019 - RADKA FIŠAROVÁ, ANNA LUKÁŠOVÁ &... , 25.10.2019 - KONCERT K VÝROČÍ REPUBLIKY

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na 27. ročník festivalu Horování, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?

a)  2001

b)  2003

c)  2005

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Největší síla osobité šansoniérky Radůzy je v živém vystupování

Písničkářka a šansoniérka Radůza je osobitá žena s nezaměnitelným hlasem a autorka působivé hudby a textů, která si svými vystoupeními získala srdce šumperských diváků. Její jméno tak ozdobí i letošní program Domu kultury Šumperk, kam zavítá společně s doprovodnou kapelou ve čtvrtek 13. června.

Její umělecká dráha připomíná pohádkový příběh. Začínala totiž s převážně bluesově zabarveným repertoárem na ulici, kde ji v roce 1993 objevila zpěvačka Zuzana Navarová. A již tři dny na to zpívala přímo ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. Za pár týdnů zde pak triumfovala jako předskokanka slavné americké písničkářky Suzanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda.

Radůze se zcela jednoznačně daří to, na co sáhne. „Dávno již není jen tou holkou s harmonikou z Karlova mostu, kde kdysi začínala. Od té doby vydala spoustu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, má vlastní vydavatelství a věnuje se i publikační činnosti. Získala několik zlatých Andělů a zabodovala také v anketě Zlatý slavík. Ze sošek jí toho doma ale moc nezbylo, neboť je vydražila pro dobročinné účely," prozradila produkční šumperského kulturního domu Michaela Horáková.

Kromě skládání vlastních písní se věnuje také komponování vážné a scénické hudby, ale i studiu lidové hudby různých evropských národů. Byla také přizvána k natáčení filmu Jana Hřebejka Kráska v nesnázích. Na plátně se tak objevily nejen písně již známé z předchozích alb, ale i jedno zbrusu nové blues, které vzniklo speciálně pro tento film na text Roberta Gravese. Na kontě vedle řadových alb má například i pohádku pro děti O Mourince a Lojzíkovi a několik divadelních scénářů. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i polské a francouzské publikum.

Na úspěšném loňském vydaném albu Muž s bílým psem, za které obdržela nominaci na Cenu Anděl 2018, zpěvačka vzdává čest všem autorům trampských písniček a indiánských příběhů. Součástí je zpěvník a kniha s indiánskou tematikou - jak v tištěné formě, tak jako audiokniha v interpretaci jedinečného Františka Segrada.


„Během koncertu zazní písně jak z uvedené desky, tak již ty notoricky známé - Jednou to pomine, Studený nohy nebo Ať není mi líto. Největší síla nejúspěšnější šansoniérky a multiinstrumentalistky současnosti je právě v živém vystupování. Zvládne se totiž doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy. Přijďte se o tom osobně přesvědčit,“ zve diváky produkční Michaela Horáková.

Koncert písničkářky Radůzy se uskuteční ve čtvrtek 13. června od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je v předprodeji za 280 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací najdete na www.dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1096918