Nejbližší akce: 20.04.2018 - ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY: Spirituál... , 21.04.2018 - ŠPEK NA PRKNECH - ŠVEJK , 21.04.2018 - ŠPEK NA PRKNECH - OKOLO

Dům Kultury Šumperk

BluesAlive - Dům Kultury Šumperk

BluesAlive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace: +420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert oblíbené rockové skupiny Alkehol a jejích hostů, který se uskuteční v pátek 4. května ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

S kým neměla kapela Alkehol společné turné?

a)  Doga

b)  Tři sestry

c)  Divokej Bill

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Na novoročním koncertu zazní spirituály a gospely

Ve čtvrtek 12. ledna se můžete těšit na novoročním koncert zpěvačky Ireny Budweiserové, která v šumperském Kostele Zvěstování Panny Marie divákům představí ve velmi originálním aranžmá známé spirituály či gospely.

A protože má za sebou mnoho let úspěšné kariéry, je určitě důležité zmínit zásadní milníky. Vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze u profesorek Aleny Pařízkové a Laďky Kozderkové. Toto studium rozvinulo její přirozený talent a výsledky můžeme slyšet na jejích sólových CD a koncertech. Už během svého studia v roce 1980 nastoupila do Spirituál kvintetu, ve kterém se proslavila. Až na kratší odmlku v něm působila do roku 2010.

Kromě toho také začala spolupracovat s jazzovým pianistou Luďkem Švábenským, trumpetistou Pavlem Husičkou, saxofonistou Františkem Kopem a kontrabasistou Vítem Fialou. Tato spolupráce byla později zůročena natočením jejího prvního sólového alba Blue Soul, které bylo nominováno na cenu Jazzový Kája. Zde však již na klavír hraje i Petr Malásek a na kytaru Jaroslav Šindler.

O rok dříve byla ještě oslovena Zdeňkem Mertou a Stanislavem Mošou a přijala svoji první muzikálovou roli ve hře Sny svatojánských nocí, která byla hrána ve světové premiéře na Křižíkově fontáně v Praze. V sezóně 1994–1996 účinkovala v Národním divadle v Praze v oratoriu Bastard týchž autorů. Zároveň také začala její několikaletá spolupráce s klasickým kytaristou Janem Žáčkem, žijícím v Německu, s nímž poté vydala CD Moment.

V roce 1998 nastudovala roli Matky v muzikálu Babylon a následující čtyři divadelní sezóny jezdila velmi často do Městského divadla v Brně, kde tuto roli hrála. Zde pak excelovala i jako Ráchel v muzikálu Svět plný andělů. V té době také vznikla její doprovodná skupina Fade In ve složení: Vít Fiala - kontrabas, Jaroslav Šindler a Miroslav Linka – kytary. Ona sama rozšířila své působení na pódiu o percussivní nástroje, např. djembe a kabasu. Společně s nimi pak vydala desku Korýši času.

Její následující převážně autorské album Někdy si připadám jak pták bylo nominováno na cenu Anděl v oblasti jazzu a blues Akademií populární hudby. Dále vstoupila do nového projektu skladatele Borise Urbánka a libretisty Jarka Nohavici, muzikálu Romeo a Julie, hraného částečně herci a zpěváky na pódiu a krasobruslaři na ledové ploše. Muzikál byl po dva roky uváděn na zimních stadionech v ČR a na Slovensku.

S repertoárem složeným z lidových španělských písní, tradicionálu, skladeb Johna W. Duarteho, Carlose Jobima či Miloše Štědroně odehráli spolu s klasickým kytaristou Vladislavem Bláhou řadu koncertů v České republice a na Slovensku. Poté natočila své další sólová deska Nobody´s fault… složené ze spirituálů a gospelů v méně tradičních jazzovějších úpravách, na které navázalo album O Vánocích zpívám. Na CD jsou právě už vedle zmíněných spirituálů a gospelů i staré Vánoční písně z Francie, Anglie, Španělska a naší provenience.

A přesně v tomto duchu se ponese i šumperský koncert, který
se uskuteční ve čtvrtek 12. ledna od sedmi hodin večer v Kostele Zvěstování Panny Marie. Vstupenky na sezení zakoupíte v předprodeji za 160 Kč., v den akce pak za 190 korun. Více informací a online rezervace vstupenek na www.dksumperk.cz.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 782917