Nejbližší akce: 18.10.2019 - DŽEMFEST - VYPRODÁNO , 24.10.2019 - RADKA FIŠAROVÁ, ANNA LUKÁŠOVÁ &... , 25.10.2019 - KONCERT K VÝROČÍ REPUBLIKY

Dům Kultury Šumperk

Blues Alive - Dům Kultury Šumperk

Blues Alive

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na 27. ročník festivalu Horování, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?

a)  2001

b)  2003

c)  2005

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Michal Šindelář s Jakubem Kořínkem zavzpomínají na Katapult

Michala Šindeláře budou hudební fanoušci znát především jako bývalého člena legendárního Katapultu, ve které působil osm let na pozici bubeníka po boku svého otce Jiřího „Dědka“ Šindeláře. Společně s brilantním kytaristou Jakubem Kořínkem během koncertu v pátek 10. května publiku připomenou nejen zásadní hity legendární rockové kapely, ale zazní i vlastní autorské skladby Hledám ráj, První ani poslední nebo Hořely, padaly hvězdy. ️Ta je navíc titulní písní velmi úspěšného filmu Bába z ledu.

Michal se rozhodl nestavět svou kariéru na slávě Katapultu, vydal se svou cestou a nyní se netradičně věnuje hraní na kytaru a zpěvu, i když některé jeho písně Vám nefalšovaný poctivý bigbít určitě připomenou. Hraje také s kapelou Semtex, se Samsonem Lenkem a Banjo bandem Ivana Mládka.

Své první bicí dostal darem ve třech letech od "zpívajícího bubeníka" Víti Vávry a svou první kapelu Ohnivá hříva měl už v úvodu základní školy. Sám o té době říká: “Sešli se 3 lidi, jeden zpíval, jeden řezal do kytary, já mlátil do bicích”. Zřejmě díky genetické dispozici v sobě brzy objevil hudební talent a začal hrát na bicí nástroje.

Poprvé si s Katapultem zahrál v roce 1996 na Noci plné hvězd skladby Chodníkový blues a Hlupák váhá. Během následujících let s nimi natočil studiovou desku Konec srandy a záznam živého vystoupení Zlatá deska 25 let, odehrál kolem 400 koncertů a zúčastnil se desítek televizních pořadů.

Jakub Kořínek je šumperskému publiku rovněž známý, protože v roce 2005 zazářil jako velký hudební objev na festivalu Blues Alive. Mladá naděje českého blues si prošla zajímavým hudebním vývojem. Přes prvotní okouzlení prostou trampskou hudbou se Jakub zvolna vypracoval a díky své brilantní technice skládá originální instrumentální skladby také pro rezofonickou kytaru. Inspiruje se kytarovým uměním Erica Claptona či klasickými skladbami Roberta Johnsona.

Společně pak vydali album První ani poslední, na kterém si zahrál i baskytarista léta působící ve skupině Fleret Marek Abrahám a multiinstrumentalista Michal Rajtmajer. Deska byla natočena ve studiu Svárov, jehož služby využívají i takoví umělci, jako například klávesista od Lady Gaga - Brockett Parsons, Aneta Langerová, Marek Ztracený nebo Debbie.

„Velkým úspěchem a poctou bylo jejich plzeňské vystoupení v roce 2015, kde v létě se ujali role předskokanů oblíbené americké folkrockové písničkářky Suzanne Vega,“ uvádí produkční Domu kultury Šumperk Michaela Horáková.

Klubový koncert Michala Šindeláře s Jakubem Kořínkem začne v pátek 10. května od sedmi večer ve foyer Domu kultury Šumperk. Vstupné v předprodeji je 190 Kč, v den akce podraží o padesátikorunu.

 

Oficiální stránka: www.michalsindelar.cz
Na klip Hořely, padaly hvězdy se podívejte zde: www.youtube.com/watch?v=uGptMoaMa08

 

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1096926