Nejbližší akce: 23.08.2019 - REVIVAL INVAZE 2019 , 08.09.2019 - ŠLÁGR PARTA: Karel Peterka, Mára,... , 12.09.2019 - KAREL PLÍHAL - recitál

Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest - Dům Kultury Šumperk

ŠPeK fest

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na recitál Karla Plíhala, který se uskuteční ve čtvrtek 12. září ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?

a)  Bratři Ebenové

b)  Jaromír Nohavica

c)  Karel Kryl

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Legendární skladby The Beatles zazní v netradiční podobě

Smyčcový YOLO kvartet představí v premiéře během jedinečného koncertu známé skladby legendární skupiny The Beatles v aranžích, jak je neznáte. Na výjimečný kulturní zážitek se můžete těšit ve středu 10. října v Domě kultury Šumperk.

Speciální turné je jediné svého druhu v Evropě, proto se uskuteční pod čestnou záštitou J.E. Libora Sečky, velvyslance České republiky ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Program je koncipován tak, aby se posluchači seznámili s hudbou této legendární skupiny i trochu jinak, než jen formou různých revivalů. Lze ho rozdělit do dvou částí – jak na klasické popové aranže, tak ty netradiční. Zamíříme totiž do doby, kdy tvořili hudební skladatelé Vivaldi, Händel a Corelli. Známé hity populárních anglických „brouků“ se proto představí i tak, jak by byly hrány ve stoletích minulých, zároveň však v kontrastu se současností.

YOLO kvartet vznikl jako projekt mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejenom ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány. Díky spolupráci s talentovanými aranžéry jsou tedy na jeho repertoáru skladby nejenom z oblasti klasické hudby, ale zastoupen j
e i rock, pop, jazz nebo aranže filmové hudby.

Tento široký záběr dal
souboru možnost představit se na celé řadě akcí, kde dokázal zaujmout právě díky vhodně zvolenému repertoáru. Byl proto příznivě přijat na doprovodných kulturních akcích českého předsednictví v Radě ministrů EU, koncertnímu večeru pod záštitou belgické ambasády a dalších. Kromě kvarteta zahrnují aktivity jednotlivých členů také účast v Pražském filmovém orchestru, Filharmonii Hradec Králové, Akademických komorních sólistech nebo účinkování v pražských divadlech, jako je ABC či Cabaret Calembour.

„Posluchači si v jejich podání mohou vychutnat skladby All You Need Is Love, Hey Jude, Yesterday nebo Here Comes The Sun,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncert plný krásných muzikálových melodií se uskuteční ve středu 10. října od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je v předprodeji za 190 Kč, v den akce 250 korun. Více informací a rezervace vstupenek najdete na www.dksumperk.cz a yolokvartet.cz

 

Koncertní repertoár
Klasické popové aranže:
All My Loving
All You Need Is Love
Get Back
Got To Get Into My Life
Hello Goodbye
Hey Jude
If I Fell
Lady Madonna
Twist And Shout
Yesterday
Imagine od Johna Lennona

Barokní část:
Období Händela
She Loves You
Lady Madonna

Období Corelliho
Here Comes The Sun
Michelle
Good Night

Období Vivaldiho
And I Love Her
A Hard Day's Night
Girl
Help

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1069581