Nejbližší akce: 10.12.2018 - EVA GARAJOVÁ (mezzosoprán), KATEŘINA... , 25.01.2019 - ŽALMAN & Spol. , 29.01.2019 - NEIL ZAZA & BAND (USA)

Dům Kultury Šumperk

Eurofest - Dům Kultury Šumperk

Eurofest

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin
Během svátků bude pokladna od 20.12. do 2.1. uzavřena.

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Žalmana & Spol., který se uskuteční v pátek 25. ledna ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Které z uvedených alb nevydal Žalman & Spol.?

a)  Hodina usmíření

b)  Cesty přírody

c)  Jantarová země

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Hanácká kapela Stracené Ráj zazáří v Šumperku

Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj, která v Domě kultury Šumperk vystoupí v pátek 18. května. Určitě zazní hity jako Nečoché, Turistická nebo Trávnikář.

Historie souboru se začíná datovat od začátku roku 1994, kdy byla založena ve vsi Mezice u Olomouce. Návrhů na jméno padlo hodně, ale nakonec se vybral název podle písničky od Progresu - Ztracený ráj (The Lost Of Paradise). Výhodou bylo, že se dá vyložit různě a v každé etapě vývoje osobností členů kapely to znamenalo něco jiného. Každý z nás asi má ten svůj „stracené ráj“.

Kapela se dostala do povědomí díky tomu, že nikdo předtím neslyšel, aby někdo své rockové skladby zpíval s jadrným hanáckým nářečím. Svými humornými texty baví všechny generace – od babiček přes mladé Hanačky. Jejich hudba zasahuje do mnoha žánrů od folkloru, přes tvrdý blues až metal, sami fanoušci tento styl nazývají jako hanácké bigbít. Od svého vzniku vydali 4 alba a jedno DVD ze Sportovní haly Univerzity Palackého.

První demo se pustilo do oběhu před koncem roku 1996, tenkrát ještě ale na klasických kazetách, které díky velkému zájmu rychle mizely pod rukami. O co jiné kapely usilují po celou svou dlouhou existenci, Stracené Ráj měl to štěstí, že ho to potkalo ve velmi krátké době. Nejprve to byly plné kluby, pak kulturní domy nebo náměstí. Vše se završilo přesně na Mikuláše v roce 2008, kdy kapela uspořádala velký koncert v již zmíněné olomoucké sportovní hale, kde vystoupila i slavná skupina Status Quo.

K tomu sama kapela říká následující: „Na to, aby člověk mohl být hvězda, musíte mít žaludek. A když se to pak stane obyčejnému klukovi z dědiny, tak mu to může hezky zamotat palici. Vždycky je ale nutné zůstat nad věcí a nespadnout do těch všelijakých pastiček, které jsou okolo toho nachystány.“

Koncert skupiny Stracené Ráj se uskuteční v pátek 18. května od půl osmé večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné v předprodeji je za 190 Kč, v den akce podraží o 40 korun. Více informací získáte na dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 925368