Nejbližší akce: 31.03.2019 - KREJČOVSKÁ POHÁDKA , 01.04.2019 - VELIKONOČNÍ POHÁDKA , 02.04.2019 - JAK SE ŽIJE NA HAITI

Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků - Dům Kultury Šumperk

Slet bubeníků

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka, který se uskuteční v pátek 10. května v domě kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Skladba Hořely, padaly hvězdy je titulní písní kterého filmu?

a)  Ženy v běhu

b)  Bába z ledu

c)  Tátova volka

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Festival Špek si letos opět připravil zajímavé kulturní lahůdky

Šumperská přehlídka ŠPEK letos již potřinácté představí během jara umělce působící či pocházející z našeho kraje. V různorodém programu se mohou návštěvníci festivalu těšit na divadelní představení, hudbu, přednášky, výstavu nebo také autorské čtení.

Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce. Letošní ročník se opět koná v časovém rozmezí tří měsíců, tedy od března do května.

V nabitém programu si může každý najít „svůj šálek kávy“. Hned v úvodu se můžeme těšit na druhý ročník jedinečného Keltského večera, na který si šumperská skupina Happy To Meet pozvala další soubory – Isara, Vintage Wine a taneční seskupení Démáirt (2.3.). Následně k nám zavítá oblíbený písničkář a držitel ocenění Anděl Thom Artway a o roli předskokana se postará šumperská skupina Trocha Klidu (9.3.). Pořádný rockový nářez si mohou příznivci ostrých kytarových riffů užít na Rockové párty, která se koná ve společnosti oblíbených skupin z Olomouckého kraje - Soul Of Scarlett, We Are The Motion a Notion Deep (13.4.). Speciální koncert dvou talentovaných zábřežských zpěvaček Elišky Bröcklové a Maki se uskuteční přímo na jevišti velkého sálu (17.4.). Folkoví fanoušci jistě uvítají, že na tradičním memoriálu Šumperské Pomněnky vystoupí kapely Spirituál Kvintet, Koňaboj a BlueGate (20.4.). Populární rocková skupina Alkehol společně s jesenickou předkapelou DW8 dostanou svým živelným vystoupením diváky pořádně do varu (4.5.). Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely Stracené Ráj (18.5.).

Přehlídka Špek má připravený program také pro příznivce výtvarného umění. V jižním křídle DK bude možné navštívit poutavou výstavu Jeseníky ve fotografiích od Jiřího Hejtmánka (11.4. - 11.5.).

I milovníci divadla si přijdou na své. Pro dětské publikum si Divadélko S Radostí Zábřeh připravilo tradiční karneval (11.3.) i divadelní pohádkové představení (25.3.). V šumperském divadle se bude konat čtvrtý ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (21.4.).

Za doprovodu akordeonu se dočkáte i autorského čtení šumperského spisovatele Jaroslava Žváčka
, jehož scénáře se staly předlohou pro film Kobry a užovky nebo seriál Vinaři (16.3.). Dále se můžete těšit na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty Miroslava Macka, který vydal úspěšné pokračování známé knihy Saturnin. O klavírní doprovod se navíc postará student ZUŠ Zábřeh (24.4.). Šumperská doktorka Ivana Wurstová uvede cestopisnou přednášku o propojení západní a tradiční šamanské medicíny. Návštěvníci se dozvědí více o jejích zkušenostech z cesty po Peru a jak spojuje různé pohledy na nemoc při léčení svých pacientů (10.5.). Manželé Iva a Lubomír Hlavsovi se více než 25 let úspěšně pohybují v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. Můžete se těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén ze snímků Jan Hus – Cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů nebo Poslední útěk Jeronýma Pražského (15.5.).

Přehlídka ŠPEK se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Šumperka. Hlavním partnerem festivalu je Pivovar Holba.


Předprodej vstupenek v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).

Více informací a online rezervace na www.dksumperk.cz

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 989515