Nejbližší akce: 18.10.2019 - DŽEMFEST - VYPRODÁNO , 24.10.2019 - RADKA FIŠAROVÁ, ANNA LUKÁŠOVÁ &... , 25.10.2019 - KONCERT K VÝROČÍ REPUBLIKY

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Předprodej vstupenek:
pokladna DK Šumperk
pondělí - pátek
od 14 do 18 hodin

Telefonické rezervace:
+420 583 214 279
Po - Pá od 15 do 18 hodin

i-Rezervace ZDE

...pište kdykoliv
Rádi Vám připravíme
i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Upozornění

Upozorňujeme, že v souvislosti s platností obecného nařízení GDPR mohou být na akcích pořádaných v prostorech Domu kultury Šumperk pořizovány fotografie či obrazové záznamy pouze pro dokumentační a propagační účely DK Šumperk, proto nebudou poskytnuty třetí straně.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na 27. ročník festivalu Horování, který se uskuteční v sobotu 23. listopadu ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?

a)  2001

b)  2003

c)  2005

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Čtrnáctý ročník festivalu ŠPEK slavil u návštěvníků úspěch

Letos již počtrnácté Dům kultury Šumperk uvedl úspěšnou přehlídku ŠPEK, která představila během měsíce dubna umělce působící či pocházející z Olomouckého kraje. V různorodém programu festivalu nechyběly divadelní představení, hudba, besedy, výstava, módní přehlídka nebo také promítání filmu.

Celý festival 2. dubna zahájila beseda s olomouckou humanitární pracovnicí Klárou Lőffelmannovou a šumperským lékařem Josefem Maradou o charitativní misi v nejchudší zemi západní polokoule. Společně nám přiblížili aktuální situaci, jak se žije na Haiti. Kromě nabitých vědomostí bylo možné si prohlédnout dětské školní uniformy, učebnice a kreolský slovník, zakoupit nějaký z nápaditých tamních výrobků, ze kterých pomalu přecházel zrak, nebo ochutnat šálek lahodné haitské kávy.

V úterý 9. dubna v pořadu příznačně nazvaném Radečkovy špeky oblíbená šumperská skupina O5 a Radeček úplně poprvé prozradila veřejnosti zajímavosti ze zákulisního života kapely. Role moderátora se ujal programový ředitel Rádia Haná a člen Akademie populární hudby Marek Berger. Jako překvapení zaznělo několik známých písní této party z Opičích hor v akustickém provedení.

„Také na příznivce výtvarného umění bylo myšleno v programu festivalu. Proto jsme při přípravě prvního šumperského ART.bloku, konaného ve středu 17. dubna v Jižním křídle domu kultury, oslovili místní mladé umělce a designery,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Jedinečný artový večer zahájila beseda pod taktovkou moderátora Ondřeje Procházky, na kterou přijali pozvání Markéta Dočkalová, Kryštof Grygar, Josef Bittner, Vojtěch Vyroubal a Yvona Leitner. Ti také představili své výtvarné umění na následné vernisáži, která byla doplněna o krátké vystoupení šumperských herců Kryštofa Grygara a Martina Zahálky. Mezitím se lačné oko divákovo mohlo pokochat pohledem na krásné šaty české módní návrhářky Yvony Leitner, která představila společně se svými žáky ze Školy módy a designu v Prostějově neotřelou módní kolekci. Chuťové pohárky potěšil lahodný a nápaditý raut a míchané drinky pro návštěvníky připravil John Bar.
Celou akci pak zakončilo vystoupení skupiny Hills On Skies.

Na pátém ročníku celodenní divadelní přehlídky Špek na prknech se v sobotu 27. dubna na 4. základní škole Sluneční představilo pět dětských a studentských souborů divadelních nadšenců.

Ten samý den odpoledne se uskutečnilo severomoravské oblastní kolo dětské hudební soutěžní přehlídky Brána 2019 pořádanou Českou tábornickou unií. A na večer byl pro folkové fanoušky připraven 13. ročník tradičního memoriálu Šumperské Pomněnky, na které přijaly pozvání kapely BG Nova, My Run Country, Sem Tam a Nová sekce.

Na závěr celého festivalu jste se mohli v úterý 30. dubna setkat s hudebním skladatelem Davidem Rotterem a režisérem a dokumentaristou Zdeňkem Novotným – Bričkovským, kteří společně uvedli dokumentární esej V krajinách ticha – Nikolaj a Ludmila. Po promítání následovala zajímavá beseda s oběma tvůrci, jež doplnilo i poetické hudební vystoupení.

„Veřejnost měla příležitost seznámit se s místními tvůrci a slavnými rodáky, kteří se prosadili na republikové úrovni. Přehlídka se svou originální koncepcí dramaturgie vzbudila opět velký zájem nejen u lokálních, ale i krajských médií, která o všech jednotlivých pořadech pravidelně informovala své čtenáře a posluchače,“ dodala produkční.

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 1096941