Nejbližší akce: 23.11.2017 - HORKÝŽE SLÍŽE - TOUR 25 LET , 24.11.2017 - STUŽKOVACÍ PLES SOŠ , 26.11.2017 - Pohádka na neděli - KDYŽ JDE KŮZLE...

Dům Kultury Šumperk

Horování - Dům Kultury Šumperk

Horování

Rezervace vstupenek

Telefonická rezervace:
+420 583 214 279

Volejte pondělí - pátek (15 h - 18 h)

i-Rezervace ZDE
...pište kdykoliv

Rádi Vám připravíme i dárkové poukazy.

Program na Váš e-mail

Nechávejte si posílat měsíční program DK Šumperk přímo na email. Samozřejmě zdarma. Stačí, když nám napíšete ZDE svůj
e-kontakt.

Soutěž

Hrajte s Domem kultury Šumperk o lístky na koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, který se uskuteční ve středu 13. prosince ve velkém sále domu kultury. Stačí, když nám pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Před akcí zveřejníme 3 šťastlivce, kteří půjdou na koncert zadarmo!

Soutěžní otázka:

Které z uvedených alb nevydal soubor Hradišťan?

a)  Vteřiny křehké

b)  Mys dobré naděje

c)  Zpívání o studánce

Odpověď napište ZDE.

Vyhledávání

Reklama

Bratři Ebenové představí naživo písně z alba Čas holin

Na středu 27. dubna si pro Vás Dům kultury Šumperk připravil zajímavý koncert, kdy se můžete těšit na nevšední hudební zážitek. Zavítají k nám totiž oblíbení Bratři Ebenové. Vzhledem k vytíženosti Marka, Kryštofa, Davida Ebenových i dalších muzikantů jsou jejich vystoupení velmi ojedinělé. Ale Šumperk se těchto tří výjimečných osobností už brzo dočká.

Bratři Ebenové

Trio sourozenců ze známé hudební rodiny (otec - skladatel Petr Eben, strýc - skladatel Ilja Hurník) hraje muziku s vlivy klasiky, folku, rocku i jazzu. Hnacím motorem kapely je populární herec Marek Eben, kterého si naše generace poprvé oblíbila jako Válečka v oblíbeném seriálu Kamarádi. Marek se stal také populárním moderátorem předávání cen ankety TýTý, Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, pořadu StarDance a vlastního pořadu Na plovárně.

Kapela již od roku 2002, kdy nahrávala album Já na tom dělám, funguje v neměnné sestavě. Kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových kapelu tvoří Pavel Skála (akustické a elektrické kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). Jako host se na několika skladbách podílel jazzový trumpetista Oskar Török.

V roce 2014 vydali Bratři Ebenové nové album Čas holin, které se stalo platinovým, a zároveň oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984). Je možná trochu překvapující, že mixu alba se ujal legendární britský zvukař Phill Brown. Ten je v hudební branži velmi známou osobností. Z výčtu ikon hudebního průmyslu, pro které pracoval jmenujme například tyto interprety: Led Zeppelin, David Bowie, Cat Stevens, Bob Marley, Jimi Hendrix, Pink Floyd, Dido a celá řada dalších.

Čas holin

Nový koncertní program je z významné části postaven na repertoáru nového alba. Během koncertu však dojde i na zásadní a veřejností oblíbené skladby. 30. výročí vydání prvního alba bylo zároveň impulsem k „oprášení“ několika písní z raného folkového období a i ty během večera zazní.

Přijďte si vychutnat večer plný jemné ironie, svižného slovníku a neotřelých rýmů, které si získaly publikum napříč hudebními žánry,“ uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncert Bratrů Ebenů se uskuteční ve středu 27. dubna od půl osmé večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné je za 300, 350 a 400 korun.

Více informací a online rezervace lístků na dksumperk.cz a www.bratriebenove.cz

Oficiální událost: ZDE

Fotogalerie

Mapa stránek  |  Kontakty  |  Podmínky užití  |   xHTML 1.1 Valid   |  Počet návštěv od 10.05.2010: 645109